Syndicate content

komputery

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jakim sposobem podwyższyć zysk finansowy własnego biznesu?

monety i banknoty
Autor: Rikard Fröberg
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zanegować faktu, że każde przedsiębiorstwo, jakie działa współcześnie na rynku ma za zadanie generowanie jak największego zysku finansowego. Powinno się w tym miejscu uświadomić sobie, że urzeczywistnianie takiego założenia w rzeczywistości zostawia nam w dalszym ciągu wiele do życzenia.

W jaki sposób science fiction zmienia się w rzeczywistość

model fantastycznej postaci
Autor: James Fishwick
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie w kinach premiera kontynuacji legendarnego obrazu "Gwiezdne Wojny", klasyki popkultury obrazu z dziedziny fantazji naukowej. Obrazy owego gatunku są zabawą jednakże czerpią garściami z teorii naukowych istniejących w prawdziwym świecie. Niektóre z nich mają ambicję popularyzacji nauki - przynajmniej podobne deklaracje czasami składają twórcy filmów albo książek. Ale czy może być na opak? Czy film może być inspiracją do odkrycia wynalazku? Zapewne zdarza się i tak.

Czemu opłaca się segregować odpady? Jakie mamy z tego plusy? Co z tego mamy?

skup złomu
Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Chcemy zdobyć trochę pieniędzy, a przy okazji przyczynić się do oczyszczenia najbliższego otoczenia z zanieczyszczeń? Może w związku z tym warto wreszcie wywieźć zużyte części metalowe do punktu skupu?

Pomysł na interesujący biznes i możliwości jakie nam daje

wydajność
Jak wypływa z badań społecznych jesteśmy ogromnie zaciekawieni nowościami technologicznymi. Niegdyś, na początku lat 90-tych, była to chęć wyrównania dysproporcji które były skutkiem różnic gospodarczych między wschodem a zachodem. Obecnie już można uznać, że mamy dostęp do technologii taki jak zwykły Europejczyk. Oczywiście są jeszcze obszary gdzie odstajemy od przeciętnej wspólnotowej (np. w przypadku informatyzacji urzędów). Może to troszkę dziwić, zwłaszcza iż komputery obecnie są prawie w każdym mieszkaniu i to często po kilka urządzeń.

Serwer w chmurze i loadbalancer, czyli, jak wybrać najskuteczniejsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Serwerownia
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Większość dzisiejszych firm któregoś dnia znajdzie się w sytuacji zakupu funkcjonalnego serwera. Główną kwestią w takich sytuacjach będzie bezpieczeństwo danych oraz szybki i bezproblemowy dostęp do nich. Kupowanie własnych serwerów będzie bardzo kosztownym wydatkiem. Komputery zajmą bardzo dużo przestrzeni, oprócz tego dojdą opłaty za prąd oraz zakup komputerów.

Jakiego typu sprawunki można dzisiaj zrobić przez internet?

sprzęty AGD
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj coraz to więcej osób robi zakupy przez internet, jest to podyktowane ogromną wygodą, często też względami ekonomicznymi, a dodatkowo coraz to bardziej powszechnym dostępem do sieci (mniej więcej 7o% użytkowników sieci internetowej korzysta z dojścia do sieci codziennie lub prawie każdego dnia, 19% buszuje po internecie parę razy w tygodniu, ponad 90% użytkowników używa internetu we własnym domu).

Czy warto kupować używany sprzęt? Jeśli tak, to na co powinniśmy zwracać uwagę, by dokonać jak najbardziej korzystnego wyboru?

health
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Obecne komputery non-stop kreowane są, jako urządzenia zupełnie nie dające się zepsuć, które mogą przez większość czasu funkcjonować, nie udowadniając jakichkolwiek problemów, ale prawda jest tego rodzaju, że wszystkie laptopy i komputery stacjonarne są teraz bardziej awaryjne, niż jeszcze kilka lat temu.

Jakim sposobem prawidłowo rozliczyć się z PIT - profesjonalne, gratisowe programy do PIT

podatki
Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Do końca marca 2015 roku trzeba rozliczyć się z podatku, a więc przedstawić w urzędzie odpowiedni Pit 2014. Rozliczenie się z podatku jest kwestią konieczną, nieobecność takiego rozliczenia niewątpliwie doprowadziłby do sporych konsekwencji karnych. Oprócz złożenia pitu istotne jest także jego stosowne, poprawne rozliczenie, jednakże masa osób ma współcześnie z tym pewne kłopoty.

Od czasu do czasu service desk ma bardzo wiele pracy

obsługa IT
Autor: UNE Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele przedsiębiorstw proponuje szansę skontaktowania się z service desk

W naszym otoczeniu zjawia się znacznie więcej komputerów oraz urządzeń, które bez informatyki nie byłyby w stanie działać. Przez to wszędzie tam, gdzie tych urządzeń jest sporo, powinna pojawić się szansa skontaktowania się z ekspertami, kiedy okaże się, że coś jest nie tak jak być należy.

W jaki sposób znaleźć najlepsze stanowiska pracy dla informatyka?

ogłoszenie rekrutacyjne
Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnym świecie ogólnie pojmowana komputeryzacja zatacza bardzo szerokie kręgi i dotyka coraz to innych dziedzin codzienności. Komputery wykorzystywane są nie tylko w codziennych obowiązkach bardzo wielu ludzi, ale także są pomocne w spełnianiu obowiązków zawodowych ludziom z rozmaitych branży. Wraz z ulepszaniem się technologii informacyjnej powstało spore zapotrzebowanie na specjalistów w tym zakresie. Są oni przydatni na przykład w nieprzewidzianych sytuacjach, gdy awarii ulega komputer lub system.