Syndicate content

bezrobocie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Szukasz pracy? Zdradzamy kilka sztuczek, jak sprawniej ją znaleźć

praca przy komputerze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeżeli przynajmniej raz w życiu szukałeś pracy, oczywiście wiesz dobrze, jak trudne jest to zadanie. Kiedy natomiast to zadanie jeszcze przed Tobą, nastaw się na duże trudności - bezrobocie w naszym kraju niestety jest dość duże, dlatego nie jest wcale łatwo zdobyć satysfakcjonującą robotę. Spore trudności mają między innymi młodzi ludzie - dla przykładu studenci, którzy zwykle nie mają jeszcze potrzebnego doświadczenia, a z drugiej strony nie dysponują swobodnie aż tak dużą ilością wolnego czasu aby pracować na pełen etat.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie fach? Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym w obrębie życia zawodowego?

praca w biurze
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Pytania znajdujące się w tytule są bardzo powszechne w obecnych czasach. Duża część społeczeństwa chce po prostu znać odpowiedź na choćby jedno z nich. Zupełnie naturalne i powszechnie zrozumiałe jest to, że życie zawodowe jest bardzo istotne dla każdego człowieka, co wynika z wpływu jakie wywiera ono na wszystkie inne sfery codzienności, czyli życie prywatne czy zdrowie człowieka.

Możliwości na aktualnym rynku pracy – wszystko to kwestia punktu widzenia

polska moneta
Autor: Ryan Poplin
Źródło: http://www.flickr.com
Życie w naszym państwie nie jest idealne pod wieloma względami. Mnóstwo aspektów naszego życia pozostawia wiele do życzenia, więc narzekania ze strony ludzi w kierunku aparatu państwa mogą wyglądać na uzasadnione. Jednak czy zawsze?

Czy faktycznie aż tak trudno jest odszukać zatrudnienie?

ogłoszenia na ścianie
Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Z pracą w dalszym ciągu nie jest łatwo. Pułap bezrobocia pośród młodych jest w stanie zaskoczyć. Chociaż odnalezienie zatrudnienia wiąże się z rozmaitymi trudami, nie jest to zadanie niewykonalne. Najrozsądniej poszukiwać pracy przez sieć internetową, jednak być może nie powinno się koncentrować na samym tylko szukaniu ofert?

Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze trudniej odszukać solidnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

Pracownicy
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju występuje kuriozalna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, że jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwały poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym jest problem? Z jakiego powodu występuje taki paradoks?

Gdzie w Polsce najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Praca z komputerem
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Kondycja rodzimego rynku pracy od dłuższego czasu jest kiepska, jednak z powodu różnego stopnia rozwoju, w poszczególnych lokalizacjach może być prościej lub ciężej o dobrą posadę.

Praca tymczasowa

praca sezonowa
Autor: Devin Stein
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku, bez mała pół miliona rodaków wyrusza do pracy sezonowej za granicę. Najbardziej atrakcyjnym kierunkiem są Niemcy, Holandia, Francja, i Finlandia. Sposobność zarobku w okresie letnim, to dla wielu pociągająca możliwość. Pociągają nie wyłącznie wysokie zarobki, lecz dodatkowo możność ujrzenia innego państwa, uzyskania praktyki i nowych znajomości.

Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w kraju

praca w biurze
Autor: Microlinks
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

Sytuacja na rynku pracy wczoraj i dziś. Zmiany i jeszcze raz zmiany

Praca w branży IT
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy całkowicie wystarczało raz zdobyte wykształcenie? O tak, na sto procent odnajdą się tacy ludzie. Mało ludzi szło na studia, więc nie było za dużo osób z wyższym wykształceniem, reszta uczyła się w technikach lub szkołach zawodowych.

W jakiej branży poszukiwać pracy?

transport i spedycja
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia naszego zatrudnienia to z pewnością temat aktualnie niesłychanie interesujący społeczeństwo. Każdy z nas bowiem chce mieć pracę, w której w wielu przypadkach będzie posiadał wysokie honorarium za włożoną pracę. Niestety w polskich warunkach w szeregu przypadków jesteśmy narażeni na niskie wypłaty, niejako jest związane z efektywnością naszej pracy. Idąc dalej tym tropem obowiązkowo zatem musimy poszukiwać posad w specjalnościach, które zaoferują nam wyjątkową atrakcyjność, również pod względem pieniężnym jak i samego faktu pracowania.