Syndicate content

bezrobocie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Szukasz pracy? Zdradzamy kilka sztuczek, jak sprawniej ją znaleźć

praca przy komputerze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeżeli co najmniej raz w życiu szukałeś roboty, z pewnością wiesz świetnie, jak trudne jest to zadanie. Jeśli natomiast to zadanie wciąż przed Tobą, nastaw się na spore trudności - bezrobocie w naszym kraju niestety jest dość duże, dlatego nie jest wcale prosto zdobyć satysfakcjonującą pracę. Duże kłopoty mają przede wszystkim młodzi ludzie - dla przykładu studenci, którzy zwykle nie mają jeszcze wymaganego doświadczenia, a z drugiej strony nie dysponują bezproblemowo aż tak sporą ilością wolnego czasu aby pracować na pełny etat.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie fach? Czy można połączyć przyjemne z pożytecznym w obrębie życia zawodowego?

praca w biurze
Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Pytania znajdujące się w tytule są bardzo powszechne w obecnych czasach. Duża część społeczeństwa chce po prostu znać odpowiedź na choćby jedno z nich. Zupełnie naturalne i powszechnie zrozumiałe jest to, że życie zawodowe jest bardzo istotne dla każdego człowieka, co wynika z wpływu jakie wywiera ono na wszystkie inne sfery codzienności, czyli życie prywatne czy zdrowie człowieka.

Możliwości na aktualnym rynku pracy – wszystko to kwestia punktu widzenia

polska moneta
Autor: Ryan Poplin
Źródło: http://www.flickr.com
Życie w naszym państwie nie jest idealne pod wieloma względami. Mnóstwo aspektów naszego życia pozostawia wiele do życzenia, więc narzekania ze strony ludzi w kierunku aparatu państwa mogą wyglądać na uzasadnione. Jednak czy zawsze?

Czy faktycznie aż tak trudno jest odszukać zatrudnienie?

ogłoszenia na ścianie
Autor: Mike Gifford
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku pracy ciągle nie jest prosto. Poziom bezrobocia pośród młodych potrafi zaskoczyć. Chociaż znalezienie zatrudnienia wiąże się z licznymi trudami, nie jest to zadanie niemożliwe. Najrozsądniej poszukiwać pracy przez sieć internetową, jednak być może nie powinniśmy się skupiać na wyłącznym jedynie poszukiwaniu ofert?

Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze trudniej odszukać solidnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

Pracownicy
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce występuje dziwna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, iż jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym jest problem? Dlaczego występuje taki paradoks?

Gdzie w Polsce najłatwiej znaleźć zatrudnienie?

Praca z komputerem
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Kondycja rodzimego rynku pracy od wielu lat jest kiepska, jednak z powodu zróżnicowanego stopnia rozwoju gospodarczego, w poszczególnych miejscach może być prościej albo ciężej o dobrą pracę.

Praca tymczasowa

praca sezonowa
Autor: Devin Stein
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku, bez mała pół miliona rodaków wyrusza do pracy sezonowej za granicę. Najbardziej atrakcyjnym kierunkiem są Niemcy, Holandia, Francja, i Finlandia. Sposobność zarobku w okresie letnim, to dla wielu pociągająca możliwość. Pociągają nie wyłącznie wysokie zarobki, lecz dodatkowo możność ujrzenia innego państwa, uzyskania praktyki i nowych znajomości.

Przemysł regionu Śląsk na tle pracy w kraju

praca w biurze
Autor: Microlinks
Źródło: http://www.flickr.com
W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

Sytuacja na rynku pracy wczoraj i dziś. Zmiany i jeszcze raz zmiany

Praca w branży IT
Autor: hackNY.org
Źródło: http://www.flickr.com
Czy ktoś ma w pamięci jeszcze czasy, kiedy całkowicie wystarczało raz osiągnięte wykształcenie? Zdecydowanie, na pewno znajdą się tacy ludzie. Mało ludzi mogło pójść na studia, więc nie było wielu osób z wyższym wykształceniem, reszta kształciła się w technikach i zawodówkach.

W jakiej branży poszukiwać pracy?

transport i spedycja
Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia naszego zatrudnienia to bezsprzecznie temat aktualnie niezmiernie interesujący społeczeństwo. Każdy z nas bowiem chce posiadać pracę, w której w szeregu przypadków będzie posiadał wysokie wynagrodzenie za włożoną pracę. Niestety w polskich warunkach niejednokrotnie jesteśmy narażeni na niskie wypłaty, poniekąd jest związane z efektywnością naszej pracy. Idąc dalej tym tropem obowiązkowo zatem musimy poszukiwać posad w branżach, które zaoferują nam wyjątkową atrakcyjność, zarówno pod względem pieniężnym jak i samego faktu pracowania.