Syndicate content

dochód

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób poprawnie obliczyć deklarację dla ZUS?

rozliczanie podatków
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie wiadomo, że uzyskiwanie przez nas jakiegokolwiek dochodu na terenie naszej ojczyzny powiązane jest z nałożeniem na niego przynależnego opodatkowania przez organy Urzędu Skarbowego. Do uregulowania tego rodzaju obowiązku skarbowego zobowiązana jest każda osoba fizyczna, która osiąga jakiś przychód z tyłu pracy. Nie jesteśmy także w stanie go się ustrzec, mimo naszych bezpośrednich działań.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż kwota wolna od podatku jest zdecydowanie zbyt niska

podatki
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Podatników czekają zmiany, bowiem od 1 stycznia 2016 roku mają zacząć funkcjonować przepisy zwiększające tak zwaną kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało skutki dla budżetu kraju, jak i pracowników oraz pracodawców?Czy zmiany spowodują, iż będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz przeciwnie? Aktualnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była zwiększana od wielu lat. Proponowana ustawa ma to zmienić i urealnić w stosunku do obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej.

Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu musisz się dowiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, poczytaj na stronie internetowej Zus-u

praca we własnej firmie
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej firmy to potrzeba zaznajomienia się z wieloma przepisami, pamiętania o ważnych terminach i zapłatach, bez tego po prostu nie można funkcjonować.

W jaki sposób rozlicza się aktualnie pit?

rozliczanie PIT
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości rozliczania pitu jest dużo, ale dzięki wyspecjalizowaniu rozmaitych możliwości mamy szansę zdecydować się na ten szczególnie korzystny dla nas. Jeśli pracujemy na etacie, zrobi to za nas nasz pracodawca.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas z pewnością musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jakim sposobem liczone są odsetki za zwłokę?

Dobór dobrego formularza

rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwego blankietu do rozliczenia swoich dochodów nie zawsze jest prostą sprawą. Nieraz wystarcza nam jeden blankiet, a bywają sytuacje, że oprócz trzech kluczowych PIT-ów musimy złożyć również parę załączników. Druk PIT 28 wypełniają podatnicy rozliczający aktywność gospodarczą.

Gdy zamierzamy w naszej pracy uzyskać dobre efekty, ważne jest wdrażanie systemu zarządzania jakością

Szkolenie z zarządzania czasu
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli przyjrzymy się licznym badaniom ankietowym, które wykonywane są co pewien czas przez różnego typu ośrodki badań społecznych, to bez wątpienia wywnioskujemy, że coraz więcej przede wszystkim młodych ludzi, ale nie tylko, bo też starszych, decyduje się rozpocząć własną firmę. Jest to bez wątpienia nadzwyczaj dobre wyjście gdy zależy nam na dużej stabilności i zyskiwaniu większych kwot pieniędzy aniżeli miałoby to miejsce w pracy u innego inwestora.

Czy warto przekazywać swój jeden procent różnorodnym podmiotom?

kalkulator podatkowy
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Termin rozliczeń podatkowych, który nieuchronnie się do nas przybliża, z pewnością nie jest wyczekiwanym przez nas czasem. Musimy w nim bowiem zmierzyć się z koniecznością przeprowadzenia licznych obliczeń podatkowych, jakie oczywiście nie są kwalifikowane do najprostszych.

Rękojmia i koszty uzyskania zysku - co należałoby wiedzieć na ten temat?

uścisk dłoni
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Rękojmia to odpowiedzialność sprzedającego w stosunku do postaci kupującej, jaki odpowiada przed kupującym za wady fizyczne sprzedanego produktu. Wady fizyczne towaru mogą przyjmować wieloraką formę. O wadach fizycznych towarów czy wyposażenia powiadamy wtedy, gdy artykuł jest niekompletny czy też nie ma pierwej określonych szczególności.

Czy wskazane jest oddać 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Rozliczenie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz kluczowy szczegół codzienności. Uzyskiwanie przychodów z tytułu pracy jest bowiem normalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na dopełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu warto podobnie zauważyć, że żyjemy w kraju, w jakim mus rachowania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale powikłany obowiązek, jaki przychodzi nam doprowadzić do realizacji.