Syndicate content

dochód

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób poprawnie obliczyć deklarację dla ZUS?

rozliczanie podatków
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Uniwersalnie wiadomo, że pozyskiwanie przez nas jakiegokolwiek profitu na terenie naszego kraju połączone jest z nałożeniem na niego stosownego opodatkowania przez pracowników Urzędu Skarbowego. Do uregulowania tego rodzaju obowiązku podatkowego zobowiązana jest każda osoba fizyczna, jaka generuje każdy przychód z tyłu pracy. Nie jesteśmy również w stanie go się ustrzec, pomimo naszych szczerych działań.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż kwota wolna od podatku jest zdecydowanie zbyt niska

podatki
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Podatników czekają zmiany w rozliczeniach PIT. Są one nieuniknione. 1 stycznia 2016 roku mają zacząć funkcjonować przepisy podwyższające tzw. kwotę wolną od podatku. Jakie będzie to miało konsekwencje dla budżetu państwa, jak i pracowników i pracodawców?Zmiany spowodują, iż będzie żyło się nieco lepiej, a może wręcz odwrotnie? Aktualnie kwota wolna od podatku to 3091 zł i nie była zwiększana od kilku lat. Projekt ustawy, zaproponowany przez prezydenta ma to zmienić i urealnić w stosunku do obecnej sytuacji gospodarczej i społecznej.

Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu musisz się dowiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, poczytaj na stronie internetowej Zus-u

praca we własnej firmie
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa to potrzeba zaznajomienia się z wieloma ustawami, pamiętania o ważnych terminach i opłatach, bez tego naprawdę nie da się funkcjonować.

W jaki sposób rozlicza się aktualnie pit?

rozliczanie PIT
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Technik rozliczania pitu jest dużo, ale dzięki wyspecjalizowaniu zróżnicowanych możliwości mamy szansę stawiać na ten najkorzystniejszy dla nas. Kiedy jesteśmy zatrudnieni na etacie, robią to nasi pracodawcy.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na czas nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtedy niewątpliwie powinniśmy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc oprócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład liczone są odsetki za zwłokę?

Dobór dobrego formularza

rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór właściwego blankietu do rozliczenia własnych dochodów nie zawsze jest prostą kwestią. Niekiedy wystarczy nam jeden formularz, a bywają sytuacje, że oprócz trzech kluczowych druków jesteśmy zmuszeni oddać też kilka załączników. Druk PIT 28 zapełniają podatnicy rozliczający swoją działalność gospodarczą.

Gdy zamierzamy w naszej pracy uzyskać dobre efekty, ważne jest wdrażanie systemu zarządzania jakością

Szkolenie z zarządzania czasu
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli przyjrzymy się częstym badaniom ankietowym, które przeprowadzane są co pewien czas przez przeróżnego typu ośrodki badań publicznych, to na pewno wywnioskujemy, iż coraz więcej przede wszystkim początkujących osób, ale nie tylko, bo także starszych, decyduje się uruchomić własną firmę. Jest to z pewnością bardzo dobre rozwiązanie jeśli zależy nam na dużej stabilności i zyskiwaniu większych sum pieniędzy niż miałoby to miejsce w robocie u innego inwestora.

Czy warto przekazywać swój jeden procent różnorodnym podmiotom?

kalkulator podatkowy
Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Termin rozliczeń podatkowych, który nieuchronnie się do nas przybliża, z pewnością nie jest wyczekiwanym przez nas czasem. Musimy w nim bowiem zmierzyć się z koniecznością przeprowadzenia licznych obliczeń podatkowych, jakie oczywiście nie są kwalifikowane do najprostszych.

Rękojmia i koszty uzyskania zysku - co należałoby wiedzieć na ten temat?

uścisk dłoni
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Rękojmia to odpowiedzialność sprzedającego względem osoby kupującej, jaki odpowiada przed kupującym za wady fizyczne sprzedanego towaru. Wady fizyczne towaru zdołają przyjmować odmienną formę. O wadach fizycznych produktów albo wyposażenia mówimy wówczas, jak artykuł jest niekompletny lub nie ma uprzednio określonych własności.

Czy wskazane jest oddać 1% przy rozliczaniu PIT-u?

Rozliczenie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nas dobrze wie, że praca stanowi nasz podstawowy detal codzienności. Wytwarzanie przychodów z tytułu pracy jest bowiem naturalną koleją rzeczy, dzięki której uzyskujemy środki na spełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu warto również zauważyć, że żyjemy w kraju, w jakim niezbędność rozliczania naszych dochodów stanowi dla nas niebywale skomplikowany obowiązek, jaki przychodzi nam spełnić.