Syndicate content

księgowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

pit
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób bywa to dość uciążliwe, ponieważ trzeba poszukiwać biura rachunkowego albo osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze stać w długiej kolejce, by złożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak być! Przecież pit2015 można uzupełnić samodzielnie, a kolejek także można uniknąć, składając deklarację przez internet.

Jak trafnie prowadzić księgowość naszej firmy?

Księgowość
Źródło: pixabay
Otworzenie własnej firmy to na pewno ogromne marzenie istotnej części naszego społeczeństwa. Jest to bowiem znamienita metoda, dzięki której uda się nam wytwarzać zysk płatniczy, który następnie będzie przeznaczany na spełnianie naszych potrzeb. W tym miejscu powinno się jednak uświadomić sobie, że w rzeczywistości nie jest to łatwe zadanie do wykonywania w praktyce.

Księgowość w firmie – które rozwiązania cechują się współcześnie dużą popularnością i z jakiego powodu?

Księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która posiada swoją firmę, bez względu na jej wielkość, znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma odpowiednie prowadzenie księgowości. Tego rodzaju pracami zajmują się konkretne osoby, które posiadają potrzebne wykształcenie. Duże firmy dosyć często posiadają samodzielne działy księgowe, które realizują wszystkie potrzebne rozliczenia, natomiast w mniejszych firmach zatrudnia się przeważnie jednego bądź dwóch księgowych, którzy wykonują całość prac.

PIT – jak wypełnić go szybko, bez problemów i niespodzianek? Jak sprawić, by nie stał się bolączką? Gdzie znajdziemy pomoc?

dokumenty w przegródkach
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Biurokracja, różnorakie sprawy papierkowe – praktycznie każdy z nas spotyka się z tym w swoim życiu. Wiele osób za tym nie przepada. Najwięcej papierologii mają zwykle przedsiębiorcy, którzy wciąż muszą coś uzupełniać, ciągle coś rozliczać. Ale także przeciętni ludzie chociaż raz do roku muszą wypełnić PIT.

W jaki sposób wygląda udział profesjonalnych księgowych w prowadzeniu firmy?

dokumenty księgowe
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Wszystkie obowiązujące w Polsce przepisy podatkowe oraz księgowe są znane księgowym o dużym doświadczeniu. Najlepiej więc korzystać z ich specjalistycznej pomocy podczas prowadzenia swej działalności.

Wyzwania czyhające na polskich biznesmenów

przedsiębiorcy
Autor: Chris & Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
O tym jak ciężko jest prowadzić swój biznes wie każdy, kto choćby raz wpisał w wyszukiwarkę sformułowanie: "działalność gospodarcza VAT". Liczba kwestii, jakie ma na swojej głowie biznesmen na ogół jest przytłaczająca. Rozbieżności w otrzymywanych wiadomościach nierzadko prowadzą do wynikania coraz to kolejnych kłopotów.

Jakim sposobem można poprowadzić sprawy księgowe w swojej firmie, zalety internetowych serwisów i niezależnych księgowych.

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Otworzenie firmy będzie się wiązać z koniecznością płacenia różnych podatków i zusów. Jednak żeby to wszystko dobrze policzyć, to potrzebna jest jakaś księgowa wiedza. Wielu właścicieli firm, w sytuacji gdy nie zatrudniają pracowników i mają niedużo papierów, radzi sobie samodzielnie ze sprawami księgowymi.

Wiadomości handlowe, o których powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca

właściciel firmy
Autor: Mike Wolpert
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie informacje gospodarcze, o jakich powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca trzeba znać jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem posiadania swojego interesu. Tylko wtedy będzie się mieć gwarancję, że ma się nad wszystkim kontrolę. Osoba taka nabierze przeświadczenia, że nic nie jest w stanie jej zaszkodzić.

Co ma umieć dobry księgowy, czyli garść uwag o pracownikach idealnych

Podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy monter, który prowadzi własną działalność gospodarczą musi sobie znaleźć księgowego bądź księgową, ponieważ na własną odpowiedzialność raczej nie będzie wystawiał faktur ani wypełniał formularzy dla urzędu skarbowego oraz pozostałych instytucji państwowych. Powodów takiego stanu rzeczy bywa wiele, ale do tych najistotniejszych wliczymy kompletny brak czasu, a także brak stosownych umiejętności - w końcu nie każdy ma obowiązek wiedzieć, że w tym roku kwota zmniejszająca podatek wynosi nieco ponad 3 000 złotych. Rewelacyjnych księgowych potrzebują również potężne firmy, banki oraz placówki edukacyjne, w tym też politechniki.

Aplikacja dla księgowych

sprawozdanie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, każdy z przedsiębiorców ma podjąć decyzję o wyborze sposobu prowadzenia księgowości i formy opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej kpir, przedsiębiorca może zapisywać wydarzenia gospodarcze które zachodzą w jego firmie. Podatkowa kpir służy do ustalenia podstawy opodatkowania, za pomocą chronologicznego zestawienia przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Ustalenie wysokości podatku dochodowego dokonuje się według zasad ogólnych - skala podatkowa albo podatku liniowego.