Syndicate content

personel

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Zakładasz swoją firmę? Zobacz co bez wątpienia trzeba wiedzieć

firma
Autor: Gobierno Cholula
Źródło: http://www.flickr.com
Od kilkunastu już lat na terenie naszego kraju występuje naprawdę wysoki odsetek osób pozostających bez pracy. Oznacza to, że mnóstwo osób ma bardzo duże problemy ze znalezieniem zatrudnienia. To właśnie te osoby decydują się niezwykle często na założenie swojej firmy. Każdy, kto stawia na własną firmę musi jednak wiedzieć, że jest to wielkie wyzwanie. Zobaczmy o czym trzeba pamiętać.

Jeżeli chcesz posiadać zadbany i sprawny pojazd, pamiętaj o regularnej pielęgnacji i wizytach w auto spa.

myjnia samochodowa
Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Okres zimowo-jesienny to niełatwy czas dla kierowców, a już szczególnie dla ich samochodów. Błoto, zawilgocenie a przy niskich temperaturach dołącza do tego lód na ulicy jak również śnieg, który na szosach przekształca się w błoto pośniegowe - to tylko kilka czynników, które w sposób szkodliwy działają na nasze auta.

Najlepsze propozycje zakupów w sklepach sieciowych

zakupy
Autor: iStock
Źródło: iStock
Zakupy to dla mnóstwa osób sprawa nieprzyjemna, kojarząca się raczej z przykrym obowiązkiem. Wiele osób decyduje się wykonać zakupy w docenianych supermarketach praktycznie ignorując mniejsze sklepiki sieciowe. Niesłusznie.

W jaki sposób podnieść skuteczność swojej pracy?

praca
Autor: Abd allah Foteih
Źródło: http://www.flickr.com
W dniu dzisiejszym zastosowanie informatyki w różnych dziedzinach naszego życia jest bardzo szerokie. Dzięki niej w wielu przypadkach jesteśmy w stanie przyspieszyć bardzo sporo procesów technologicznych, zwłaszcza w dużych firmach. Można także śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wykorzystanie narzędzi informatycznych dotyka już w pewnym sensie każdego aspektu naszego życia. Niemniej tymczasem wciąż niezmiernie firm stosuje w swojej działalności nowoczesne rozwiązania informatyczne.

Programy lojalnościowe

wycena opcji w czasie pracy
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Firmy obecne na giełdzie papierów wartościowych mają programy lojalnościowe wynagradzające pracę najlepszym menadżerom. Programy te opierają się na dawaniu osobom, pracującym na najwyższych stanowiskach w tej spółce, pewnej ilości akcji tej samej spółki, lub równowartości pieniężnej takiego pakietu. Popularnie, na tego rodzaju wypłaty mówi się „opcje menadżerskie”. Akcje są przydzielane raz do roku, tym osobom, które przepracowały w przedsiębiorstwie ustalony czas. Oprócz tego do przyznania zestawu akcji muszą być spełnione inne czynniki.

Co robić, aby posiadać sprawniejszych podwładnych?

Gdy posiadamy niewielką firmę, najzupełniej nie zatrudniamy pracowników, zapewne za bardzo nie zajmujemy się kwestiami mającymi związek z zatrudnianiem ludzi. Jednak gdy firma niejako się rozwija, najczęściej czymś niesamowicie ważnym jest to by dbać o pracowników. Czyli trzeba skompletować porządną ekipę, lecz także należy zadbać o to, aby nieustannie udoskonali swoje umiejętności pracownicze.

Jakość i dobra cena gwarancją powodzenia salonu fryzjerskiego

wizyta u fryzjera
Autor: Austin Kirk
Źródło: http://www.flickr.com
Nieustannie powiększa się ilość wizyt polskich kobiet, chociaż mężczyzn także - gdzie? Naturalnie w salonach fryzjerskich, które są niemal rozchwytywane przez wszystkich. Może to pewna przesada, ale duża ilość zakładów fryzjerskich prowadzących działalność w naszym kraju pokazuje, że w zasadzie dbamy o swoje włosy. Choć i tak daleko Polsce do Francji - a to właśnie we Francji mieści się najwięcej salonów fryzjerskich na głowę. A więc można w sumie powiedzieć, że w dalszym ciągu znajdzie się miejsce dla kolejnego salonu fryzjerskiego...

Jakim sposobem kompleksowo ocenić postawę pracownika?

Autor: materiały prasowe
Współczesne, dynamiczne tempo życia nie omija organizacji, które muszą być przygotowane na ciągły rozwój. W dobie zmian społecznych oraz niezwykle szybkiego rozwoju technologicznego bardzo ważne jest, aby organizacja była elastyczna. Według tego samego kryterium powinna dobierać pracowników.