Syndicate content

formularz

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kapitał początkowy jako podstawa obliczenia emerytury - sprawdź co należy wiedzieć

kalkulator
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Kapitał początkowy obliczany jest każdej jednostce na dzień 1 stycznia 1999 r., bez względu na to, w jakim czasie zostanie przesłany do ZUS prośba razem z dokumentami o jego ustalenie i kiedy zostanie przekazana decyzja stwierdzająca jego wielkość. Podstawę określenia emerytury, stwierdzanej według najnowszych, ustalonych zasad, stanowi ogół sum przeliczonego kapitału wstępnego i zwaloryzowanych składek na ubezpieczenie emerytalne.

Czy warto korzystać z pomocy specjalistów? Przeczytaj więcej

obliczenia
Autor: Andrew_Writer
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje powiedzenie, że są dwie pewne rzeczy na świecie: podatki jak też sen wieczny. O ile na to ostatnie mamy niewielki wpływ (kończy on się na zachowaniu rozsądku) o tyle na zgodne z rozporządzeniami uregulowanie obowiązków fiskalnych jak najbardziej mamy wpływ. Jednak wiadomo, że przepisy prawa fiskalnego to jedne z w najwyższym stopniu skomplikowanych tematów prawnych.

Polska i obowiązujące na jej obszarze prawo regulujące kwestie podatków: każdy, kto zarabiał ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem

rozliczenia przez internet
Autor: Maurice Velati
Źródło: http://www.flickr.com
Każde państwo, w tym także nasz kraj, ma sprecyzowane prawo. Nie chodzi tylko i wyłącznie o prawo karne, rodzinne czy cywilne, ale również prawo o charakterze skarbowym. Reguluje ono szereg naprawdę istotnych kwestii i nakłada na obywateli bardzo dużo określonych obowiązków. Wśród nich znajduje się obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym ciąży na tych wszystkich, którzy pracowali legalnie, a w związku z tym osiągali dochód.

PIT online, czyli jak spowodować, że uzupełnianie deklaracji podatkowej już nigdy nie będzie nam się tak negatywnie kojarzyło?

podatki online
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego mającego zatrudnienie Polaka rokrocznie czeka niemożliwy do ominięcia obowiązek. Mowa o dostarczeniu deklaracji podatkowej, która służy ewidencji dochodów oraz weryfikacji czy na przykład odprowadzona przez daną osobę podatki co do ich kwoty nie były o większej wartości niż te omawiane przez literę prawa. Z drugiej strony dla wielu osób w związku z bardzo skomplikowanym językiem tego typu dokumentów oraz koniecznością wykonywania obliczeń, które nie należą do najprostszych, w wielu przypadkach boją się nawet rzucić okiem na przychodzące z urzędu skarbowego dokumenty.

Jak wypełnić PIT – rozliczanie z Urzędem Skarbowym

rozliczenia podatków
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w konkretnym roku podatkowym miał jakiś dochód musi pamiętać, że obowiązujące w Polsce prawo podatkowe związane jest z koniecznością rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Zaniechanie tego obowiązku jest naprawdę surowo karane i może skończyć się niemałymi problemami. Jak wypełnić PIT to pytanie, które zadaje sobie naprawdę bardzo wiele osób. Należy jednak wiedzieć, że na chwilę obecną odpowiedź na pytanie jak wypełnić PIT jest naprawdę zaskakująco prosta.

Prawo dotyczące podatków w Polsce: zarabiasz? Musisz rozliczyć się z Urzędem Skarbowym

podatki
Źródło: pixabay.com
Każdy kraj ma swoje prawo, w tym także prawo podatkowe. Tak samo jest w przypadku Polski. Do obowiązków podatkowych obywateli , którzy pracują i osiągają dochód zalicza się konieczność rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Niedopełnienie tego obowiązku to zawsze istotne konsekwencje. Lepiej więc pamiętać o tym, aby na czas złożyć zeznanie we właściwym dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym.

Chcesz osobiście rozliczyć swój pit? Powinieneś zdobyć właściwy program,wtenczas wszystko pójdzie bez kłopotu

pora na rozliczenie PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy przechodzi okres, w którym dokonuje się rozliczenia podatków, stajemy przed poważnym dylematem, jak to załatwić. Można powierzyć swe zeznanie specjalistom z biura rachunkowego, co w wielu sytuacjach jest nad wyraz dogodne oraz pomaga oszczędzić czas oraz kłopoty. Z drugiej strony, taka usługa naturalnie łączy się z dodatkowymi kosztami, bowiem księgowym za dokonanie rozliczenia musi się zapłacić kilkadziesiąt złotych, a gdy rozlicza się kilku domowników, kwota ta potrafi stać się zawrotna. Warto pomyśleć o własnoręcznym rozliczeniu, to nie bywa takie trudne, jak może się zdawać.

Nadchodzi termin, kiedy trzeba rozliczać podatki, przyszykuj się do tego, wyszukując ważne informacje

podatek - tax
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wiosna co roku jest okresem gorącym dla podatników, gdyż ruszają oni do Urzędów Skarbowych, by składać swe zeznania z tytułu pozyskanego w poprzednim roku przychodu. W danym czasie powinni uzupełnić wskazane druki, a potem dostarczyć je do siedziby urzędu, pod który przynależą. Pewna grupa osób zamierza wypełnić deklarację z pomocą biura rachunkowego, jednak coraz więcej naszych rodaków waży się samodzielnie tego dokonać. Coraz większym uznaniem cieszy się również posyłanie deklaracji drogą internetową.

Nie trzeba wychodzić z mieszkania, aby rozliczyć pit! Komfortowo możesz zrobić to przez stronę internetową!

czas na rozliczenie pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku ma miejsce obowiązek rozliczenia podatków, to obowiązek każdego podatnika, który nie powinien zostać zaniedbany. Rozliczenie podatku następuje poprzez wypełnienie określonego formularza pit, a następnie oddanie go w siedzibie Urzędu Skarbowego, do którego należy dany podatnik. Od pewnego czasu podatnicy mają okazję korzystać również z bardziej komfortowej opcji oraz składać deklaracje podatkowe za pośrednictwem sieci.

Portal podatkowy bogaty w cenne rady

wspólne rozliczanie pit
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często osoby rozliczające się z fiskusem poszukują w internecie znakomitych oraz szytych na miarę rozwiązań. Zgłębiają informacje w temacie, w którym nie są do końca obeznani. Inni, bardziej doświadczeni, chętnie dzielą się swymi przemyśleniami i różnymi poradami w takim temacie.