Syndicate content

opłaty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Otwierasz działalność gospodarczą? Sprawdź jak wygląda podanie o REGON, a także w jaki sposób obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

wynagrodzenie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nadzwyczaj kłopotliwie jest odnaleźć etat, dlatego mnóstwo osób rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Jest to oczywiście fenomenalny pomysł na zarabianie pieniędzy, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, że na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zatrudnionych. W takim razie musimy dowiedzieć się kluczowych rzeczy na temat tego w jaki sposób założyć firmę , a także jak w późniejszym czasie liczyć honorarium.

O trzeba pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

w firmie
Autor: The Official CTBTO Photostream
Źródło: http://www.flickr.com
W naszym kraju są dosyć wysokie koszty zatrudniania ludzi na umowę o pracę. Same składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie oraz podatek dochodowy pochłaniają 60% pensji netto. Nie są to oczywiście wszystkie koszty mające związek z legalnym zatrudnianiem pracowników. Kiedy pracownik przychodzi do pracy należy zapłacić za jego badania wstępne. W okresie zatrudnienia pracodawca musi płacić za badania okresowe, jakieś zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

Często spotykane pytania dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Jak radzić sobie z biurokracją?

dokumenty w szufladzie
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach coraz większa część społeczeństwa nie tylko chce mieć własną firmę, ale realizuje także te plany w rzeczywistości. W przytłaczającej większości współczesnych krajów, mamy do czynienia z wolnym rynkiem, którego podstawą jest to, że w zasadzie każdy może stworzyć działalność gospodarczą, wytwarzając czy sprzedając wybrane produkty, czy też usługi.

Oferta banków okazuje się coraz bardziej interesująca, zaznajom się ważnymi informacjami oraz wybierz usługi na miarę swoich potrzeb

bank
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie osobę, która nie korzystałaby z jakiejś usługi zapewnianej przez banki. Powszechną praktyką są przelewy wynagrodzenia na konto bankowe pracownika, wykorzystanie kart płatniczych w marketach i obiektach usługowych, jak także korzystanie z bankomatu.

Jak otrzymać fundusze bez wychodzenia z mieszkania?

kobieta z wahlarzem banknotów
Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część z nas doskonale wie, że pieniądz jest istotnym elementem, który pomaga nam spełniać nasze fundamentalne potrzeby. W tej sytuacji należy jednakże przyznać, że często posiadamy mnogie problemy z chwilową płynnością pieniężną.

Używane w mieszkaniach wodomierze są na obecną chwilę ciekawie projektowane przez rozpoznawalnych fabrykantów

wodomierz
Autor: FreeMind
Źródło: FreeMind
Wielorakość stosowanych w domach sprzętów jest nadzwyczaj rozległa i zdeterminowana wielością instalacji, dzięki którym całość skutecznie działa. Wszystkie liczniki, które są montowane mają działać skutecznie, żeby nie powstawały jakiekolwiek sprzeczności w wielkościach wyeksploatowania danego surowca. W związku z tym fabrykanci dokładają ogromnych starań, żeby ich produkty były dobrej jakości i umożliwiały wygodę korzystania. W przypadku instalacji hydrologicznej istotne są liczniki tak samo do ciepłej jak i do chłodnej wody, według których później naliczane są opłaty.

Kiedy nie masz własnego auta z pomocą przyjdzie Ci wypożyczalnia samochodów

Samochody
Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Wypożyczalnia aut rzeszów jest bardzo przydatna, wówczas gdy pilnie niezbędny jest nam pojazd, a własnego nie posiadamy, jest za malutki, czy z jakiejkolwiek innej przyczyny. Nie rzadko przedsiębiorstwa delegując ludzi na szkolenia, konferencje czy kursy wynajmują pojazdy chcąc usprawnić ich dotarcie na miejsce.

Kto będzie płacił w następnych latach nasze świadczenia emerytalne?

Oszczędności na emeryturę
Autor: Expander
Źródło: Expander
Od 1 kwietnia 2014 r. można postanawiać gdzie chcielibyśmy by były kumulowane nasze wkłady emerytalne. Do wyboru mamy dwie możliwości ZUS lub ZUS+OFE. Co wybrać ZUS czy OFE i czy ten wybór w istocie będzie mieć jakiś wydźwięk dla naszej przyszłej emerytury?

Różne aspekty dotyczące gospodarki komunalnej

eco śmieci
Autor: Christine und Hagen Graf
Źródło: http://www.flickr.com
Na świecie jest parę miliardów ludzi. Stale myślimy o tym, co robić, żeby dało się żyć dobrze na tej planecie. Ale na każdym kontynencie i w każdym kraju to ludzie będący u władzy robią wszystko, by mieszkańcom funkcjonowało się dobrze. Stara się zadbać między innymi o najważniejsze sprawy związane z gospodarką komunalną.

Marketing – jakie metody reklamy są dziś najbardziej popularne?

namiot
Autor: Niall Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie, promowanie usług i artykułów ma podstawowe znaczenie. Dzieje się tak przede wszystkim przez wzgląd na dużą konkurencję. Wobec tego, każda firma, która pragnie zainteresować posiadaną ofertą możliwie jak największą ilość konsumentów, powinna postawić na przystosowaną do posiadanych oczekiwań kampanię marketingową.