Syndicate content

Podatnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Znaczące wiadomości na temat kapitału obrotowego oraz WNT

książka przychodów i rozchodów
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kapitał obrotowy, oznaczany też kapitałem pracującym, jest to nadwyżka aktywów obrotowych nad zobowiązaniami bieżącymi, to znaczy krótkoterminowymi. Kapitał obrotowy netto jest też częścią kapitałów konkretnego przedsiębiorstwa lub marki, która zajmuje się finansowaniem aktyw obrotowych. By marki miały porządne relacje pomiędzy sprzedażą, tempem wzrostu przedsiębiorstwa oraz także jej majątkiem obrotowym, powinny mieć właściwy poziom kapitału obrotowego netto.

Ważkie wiadomości połączone z pracą - dotacje dla firm, podatek kwartalny i urlop macierzyński

mama
Autor: Richard Leeming
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej ludzi myśli dzisiaj o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa może być niesłychanie korzystne i opłacalne, chociaż zanim zaczniemy osiągać jakieś profity, przedtem sami musimy zainwestować. I tu rodzi się znaczny problem - skąd wziąć pieniądze na założenie i prowadzenie firmy. Szczęśliwie nie musimy radzić sobie z tym sami, ponieważ państwo oferuje użyteczną pomoc młodym firmom i przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, zdołamy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm oferowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to doskonała szansa dla wielu biznesmenów, którzy pragną wkroczyć na polski (a być zdoła w przyszłości także zagraniczny) rynek. Dzisiaj istnieje wiele modeli dotacji, o które możemy się starać, powinno zapoznać się z nimi i dowiedzieć się, która z nich będzie dla nas w największym stopniu zyskowna.

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, przynoszący pewność współpracy

franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Strony modyfikują jej tekst wedle osobistego uznania, aczkolwiek z poszanowaniem ustawy i norm współistnienia publicznego, także w taki sposób, żeby jej tekst, czy też cel nie sprzeciwiały się zasadom umów KC. Umowa franczyzowa jest długofalowym stosunkiem prawnym, zapewniającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uwarunkowana jest od stopnia inwestycji.

Nowoczesne rozwiązania na momentalne wykonanie corocznych rozliczeń

PITy
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby stojące przed trudnym zadaniem dokonania rozliczenia podatkowego mogą zdecydować się na pomoc funkcjonalnych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na wybranych witrynach internetowych. Bez problemów można dotrzeć do bieżących propozycji, które uwzględniają aktualne przepisy. W dobie naszych czasów PIT online jest czymś bardzo spopularyzowanym, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich podatników.

Nadchodzi termin, kiedy trzeba rozliczać podatki, przyszykuj się do tego, wyszukując ważne informacje

podatek - tax
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wiosna co roku jest okresem gorącym dla podatników, gdyż ruszają oni do Urzędów Skarbowych, by składać swe zeznania z tytułu pozyskanego w poprzednim roku przychodu. W danym czasie powinni uzupełnić wskazane druki, a potem dostarczyć je do siedziby urzędu, pod który przynależą. Pewna grupa osób zamierza wypełnić deklarację z pomocą biura rachunkowego, jednak coraz więcej naszych rodaków waży się samodzielnie tego dokonać. Coraz większym uznaniem cieszy się również posyłanie deklaracji drogą internetową.

Jak szybko rozliczyć pit za odchodzący rok?

klawiatura
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wciąż jesteśmy bombardowani informacjami na temat corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Wiele z tych danych jest nam niezwykle potrzebnych i to na nie musimy zwracać uwagę już na początku. Teraz zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać również w sieci, co absolutnie upraszcza całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w określonym czasie pozwoli na spokojne załatwienie spraw tego typu. W zależności od naszych dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swą firmę czy inną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.

Nie trzeba wychodzić z mieszkania, aby rozliczyć pit! Komfortowo możesz zrobić to przez stronę internetową!

czas na rozliczenie pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku ma miejsce obowiązek rozliczenia podatków, to obowiązek każdego podatnika, który nie powinien zostać zaniedbany. Rozliczenie podatku następuje poprzez wypełnienie określonego formularza pit, a następnie oddanie go w siedzibie Urzędu Skarbowego, do którego należy dany podatnik. Od pewnego czasu podatnicy mają okazję korzystać również z bardziej komfortowej opcji oraz składać deklaracje podatkowe za pośrednictwem sieci.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli na czas nie płacimy zobowiązań podatkowych, wtedy niewątpliwie powinniśmy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc oprócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jak na przykład liczone są odsetki za zwłokę?

Jakie są funkcje pieniądza , jakie dane winna zawierać faktura?

pieniądze
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Pieniądz pełni parę istotnych funkcji w naszym systemie gospodarczym. Nade wszystko jest on miernikiem wartości produktów, a także znaczącym środkiem, jaki umożliwia realizowanie przeróżnych transakcji. Może być używany do gromadzenia oszczędności oraz ułatwiania wymiany międzynarodowej. Mając pieniądze, możemy od razu dokonywać rozlicznego rodzaju transakcji bądź magazynować je z myślą o przyszłości, czyli oszczędzać.

Jeżeli musisz załatwić jakieś kwestie podatkowe, pójdź do swojego urzędu skarbowego i złóż wskazany wniosek

urząd skarbowy
Źródło: http://www.flickr.com
Urząd skarbowy okazuje się jednym z podstawowych organów w kraju. Polacy mają z tą instytucją do czynienia dość często, ponieważ w wyznaczonych terminach są zobowiązani składać deklarację podatkowe i uiszczać stosowny podatek. Jeszcze częściej spotyka to właścicieli firm, którzy utrzymują kontakt ze skarbówką w różnorakich istotnych sprawach i nierzadko wnioskują o możliwe ulgi. Powinno się wiedzieć, z których narzędzi i udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.