Syndicate content

Podatnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Znaczące wiadomości na temat kapitału obrotowego oraz WNT

książka przychodów i rozchodów
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Kapitał obrotowy, tytułowany również kapitałem pracującym, jest to nadmiar aktywów obrotowych nad zobowiązaniami bieżącymi, czyli krótkoterminowymi. Kapitał obrotowy netto jest także częścią kapitałów danego przedsiębiorstwa czy marki, jaka zajmuje się finansowaniem aktyw obrotowych. Żeby firmy posiadały wyborne relacje pomiędzy sprzedażą, tempem wzrostu marki oraz jej majątkiem obrotowym, powinny posiadać właściwy poziom kapitału obrotowego netto.

Ważkie wiadomości połączone z pracą - dotacje dla firm, podatek kwartalny i urlop macierzyński

mama
Autor: Richard Leeming
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób myśli teraz o założeniu własnej firmy. Prowadzenie przedsiębiorstwa zdoła być bardzo korzystne i opłacalne, chociaż nim rozpoczniemy zarabiać jakieś zyski, przedtem sami powinniśmy zainwestować. I tu rodzi się spory problem - skąd wziąć pieniądze na założenie oraz prowadzenie przedsiębiorstwa. Na szczęście nie powinniśmy radzić sobie z tym sami, albowiem państwo proponuje pożyteczną pomoc młodym firmom oraz przedsiębiorcom. Chcąc założyć firmę, zdołamy ubiegać się o dotacje unijne dla małych firm oferowane przez Unię Europejską. Dotacje unijne to wyborna szansa dla wielu przedsiębiorców, którzy potrzebują wkroczyć na polski (oraz być może w przyszłości również zagraniczny) rynek. Aktualnie istnieje mnóstwo modeli dotacji, o jakie możemy się starać, należałoby poznać się z nimi oraz dowiedzieć się, która z nich będzie dla nas w największym stopniu zyskowna.

Umowa franczyzowa jako długotrwały stosunek ustawowy, przynoszący pewność współpracy

franczyza
Autor: Nowa Farmacja
Źródło: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Umowa franczyzy jest umową nieuregulowaną w Kodeksie Cywilnym. Podpisujący umowę kształtują jej zawartość wedle osobistego uznania, aczkolwiek z poszanowaniem ustawy i norm współżycia publicznego, również w taki sposób, ażeby jej tekst, albo cel nie sprzeciwiały się normom umów KC. Umowa franczyzowa jest długofalowym stosunkiem prawnym, dającym pewność współpracy, a jej rozciągłość uwarunkowana jest od stopnia inwestycji.

Nowoczesne rozwiązania na momentalne wykonanie corocznych rozliczeń

PITy
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby stojące przed trudnym zadaniem wykonania rozliczenia podatkowego mogą skusić się na wsparcie gotowych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na wybranych witrynach www. Z łatwością można dotrzeć do bieżących propozycji, które uwzględniają obowiązujące przepisy. W obecnych czasach PIT online jest czymś bardzo rozpowszechnionym, ciesząc się ogromnym powodzeniem ze strony potencjalnych podatników.

Nadchodzi termin, kiedy trzeba rozliczać podatki, przyszykuj się do tego, wyszukując ważne informacje

podatek - tax
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wiosna co roku jest okresem gorącym dla podatników, gdyż ruszają oni do Urzędów Skarbowych, by składać swe zeznania z tytułu pozyskanego w poprzednim roku przychodu. W danym czasie powinni uzupełnić wskazane druki, a potem dostarczyć je do siedziby urzędu, pod który przynależą. Pewna grupa osób zamierza wypełnić deklarację z pomocą biura rachunkowego, jednak coraz więcej naszych rodaków waży się samodzielnie tego dokonać. Coraz większym uznaniem cieszy się również posyłanie deklaracji drogą internetową.

Jak szybko rozliczyć pit za odchodzący rok?

klawiatura
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprzerwanie jesteśmy zalewani informacjami w kwestii corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niezwykle potrzebnych oraz to na nie musimy zwracać uwagę już na początku. Aktualnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać także internetowo, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Przekazanie wszystkich niezbędnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie spraw tego typu. W zależności od typu otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity o numerze 36 rozlicza się, jeśli prowadzi się swoją firmę lub inną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Nie trzeba wychodzić z mieszkania, aby rozliczyć pit! Komfortowo możesz zrobić to przez stronę internetową!

czas na rozliczenie pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku zachodzi obowiązek rozliczenia podatków, to obowiązek każdego zatrudnionego, który nie może być zaniechany. Rozliczenie podatku odbywa się poprzez wypełnienie określonego druku pit, a następnie złożenie go w siedzibie Urzędu Skarbowego, gdzie należy dany podatnik. Od pewnego czasu podatnicy mają okazję korzystać też z wygodniejszej alternatywy oraz składać deklaracje podatkowe za pośrednictwem sieci.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas z pewnością musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jakim sposobem liczone są odsetki za zwłokę?

Jakie są funkcje pieniądza , jakie dane winna zawierać faktura?

pieniądze
Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Pieniądz pełni kilka ważkich funkcji w polskim systemie gospodarczym. Przede wszystkim jest on miernikiem wartości towarów, a także znaczącym środkiem, który umożliwia dokonywanie różnych transakcji. Może być używany do magazynowania oszczędności oraz ułatwiania wymiany międzynarodowej. Posiadając pieniądze, możemy od razu dokonywać różnego typu transakcji lub składować je z myślą o przyszłości, inaczej oszczędzać.

Jeżeli musisz załatwić jakieś kwestie podatkowe, pójdź do swojego urzędu skarbowego i złóż wskazany wniosek

urząd skarbowy
Źródło: http://www.flickr.com
Urząd skarbowy okazuje się jednym z podstawowych organów w kraju. Polacy mają z tą instytucją do czynienia dość często, ponieważ w wyznaczonych terminach są zobowiązani składać deklarację podatkowe i uiszczać stosowny podatek. Jeszcze częściej spotyka to właścicieli firm, którzy utrzymują kontakt ze skarbówką w różnorakich istotnych sprawach i nierzadko wnioskują o możliwe ulgi. Powinno się wiedzieć, z których narzędzi i udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.