Syndicate content

prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W życiu każdego pojawiają się sytuacje, w których pomoc specjalisty jest wymagana

rozprawa sądowa
Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz częściej przy sposobności rozmaitych wydarzeń korzystamy z pomocy specjalistów rozmaitych dyscyplin. Jest to konieczne, bowiem nie mamy specjalistycznej wiedzy w każdym obszarze tematycznym. Nie da się ukryć, że w liczniejszej części dotyczy to zagadnień z obszaru prawa, które wielu osobom sprawiają sporo przeciwności.

Ile należy wiedzieć gdy chcemy założyć swój sklep?

sklep
Autor: Ajay Suresh
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zanegować faktu, że branża handlowa stanowi miejsce zatrudnienia znaczącej części rodzimego społeczeństwa. To właśnie ona kreuje bowiem istotną część naszego dochodu narodowego. Należy uświadomić sobie, że sprzedaż to czynność, z którą mamy do czynienia codziennie. Przykładem mogą być już choćby powszechne sklepy spożywcze, w których uzupełniamy się w żywność. Mimo że pozornie mogłoby się to wydawać proste zadanie, to niemniej jednak prowadzenie aktywności w handlu detalicznym jest obwarowane licznymi obowiązkami, jakie powinniśmy spełniać. Jeżeli z naszej strony nie dopilnujemy wszystkich żądanych szczegółów, to będziemy mogli narazić się na liczne nieprzyjemności ze strony inspekcji handlowej.

Jeżeli mamy osobistą działalność to jednym z naszych zadań będzie księgowanie wynagrodzeń

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia jeszcze więcej osób decyduje się, iż nie będzie dla nikogo pracować tylko rozpocznie swój prywatny interes, który będzie zapewniał dochody, konieczne na wyżywienie nie tylko nas samych, ale również całej naszej familii. Jest to niezmiernie wyśmienita rzecz, dlatego że jeśli tylko mamy solidny pomysł, wówczas bez problemu będziemy mogli wypracować w istocie dobre pieniądze, które pozwolą nam na dalszy własny rozkwit oraz spełnianie naszych śnień.

Jaka będzie struktura organizacyjna działalności gospodarczej?

odsetki
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki podatek musimy płacić?
Kiedy chcemy otworzyć własną firmę, to musimy się namyślić na jakich warunkach powinna ona funkcjonować, czy pragniemy mieć współpracowników, czy chcemy jej współrządzenie przekazać kolejny, czy samodzielnie obmyślamy decydować o wszystkim co jej dotyczy. Powinniśmy wiedzieć jak płacić składki zus, jaki podatek musimy uiścić, a również jak rozliczać się z innymi urzędami, gdyż jedynie wówczas będziemy mieli pewność, że wszystko będzie w porządku.

Czym są środki trwałe w przedsiębiorstwie

zgłodzenia do zus
Autor: Joel Bombardier
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy mamy przedsiębiorstwo musimy się zapoznać z różnymi możliwościami, które będą w stanie pozwolić nam na oszczędzanie. Sporo osób, kiedy rozkręca działalność nie ma pojęcia o wielu opcjach. Na szczęście, kiedy chodzimy do dobrego księgowego, to będzie mógł na początku wszystko nam podpowiedzieć. Dzięki niemu składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nas nie doprowadzą do płaczu.

Gdy chcielibyśmy sprzedać albo zakupić auto

Biały samochód
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach na każde gospodarstwo domowe przypada co najmniej jeden samochód. Chociaż to tylko statystyka. Bo jak wiemy są osoby, które nie posiadają aut i są ludzie, którzy posiadają po parę aut. Zakup i sprzedaż auta wiążą się z zawarciem umowy.

Rozwiązania prawne - co warto znać biegle

Prawo autorskie
Znane jest nam przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które można podpiąć również, jeśli chodzi o system prawny. W każdym państwie, mimo, że niektóre zasady są do siebie szalenie podobne, to są też bardzo specyficzne zasady, o których nie mamy zielonego pojęcia i w rzeczywistości ciężko obcokrajowcom się w nich połapać. Jednak wiele praw jest też umiędzynarodowionych.

Jak szybko rozliczyć pit za odchodzący rok?

klawiatura
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprzerwanie jesteśmy zalewani informacjami w kwestii corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Wiele z tych wytycznych jest nam niezwykle potrzebnych oraz to na nie musimy zwracać uwagę już na początku. Aktualnie zbliża się okres rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie rozliczenia pit do urzędu skarbowego może się odbywać także internetowo, co zdecydowanie upraszcza całą procedurę. Przekazanie wszystkich niezbędnych dokumentów w umówionym czasie pozwoli na spokojne rozwiązanie spraw tego typu. W zależności od typu otrzymywania dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity o numerze 36 rozlicza się, jeśli prowadzi się swoją firmę lub inną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie oraz o dzieło.

Rejestrowanie znaków towarowych - podstawowe wskazówki

Czytająca dziewczyna
Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas dostrzega ogromne firmy, które posiadają niesłychanie charakterystyczne logo, które daje możliwość daną firmę odróżnić od pozostałych. Często logo wyróżnia się charakterystycznym kształtem, wykorzystaną na nim czcionką albo łączeniem charakterystycznych barw. Czasem można się zastanawiać nad tym, czemu ktoś nie wykorzystuje takich znaków, przecież w taki sposób dało by szybko się wzbogacić.

Z jakiego powodu osoba zatrudniona na stanowisku sprzedawcy w miejskim kiosku powinna znać przynajmniej podstawy księgowości

kasa fiskalna
Gdy rząd zmienił prawo i zobowiązał właścicieli niedużych kiosków do zakupienia kas fiskalnych, to wielu ekspedientów zastanawiało się, jak szybko obsłużyć klientów spieszących się na tramwaj - w końcu każdej kobiecie kupującej w pośpiechu magazyn należy wydrukować i dać paragon. Polacy z reguły nie biorą paragonów, więc ów problem właściwie sam się rozwiązał. Jednakże osoba zatrudniona w kiosku powinna mieć o dużo większą wiedzę, dalece wykraczającą poza, bądź co bądź, nieskomplikowaną umiejętność obsługi kasy.