Syndicate content

prawo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W życiu każdego pojawiają się sytuacje, w których pomoc specjalisty jest wymagana

rozprawa sądowa
Autor: Michael
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz nagminniej przy sposobności rozmaitych wydarzeń korzystamy z wsparcia ekspertów rozmaitych dyscyplin. Jest to niezbędne, ponieważ nie mamy specjalistycznej wiedzy w każdym obszarze tematycznym. Nie da się ukryć, że w liczniejszej części tyczy się to pojęć z zakresu prawa, jakie wielu ludziom sprawiają mnóstwo komplikacji.

Ile należy wiedzieć gdy chcemy założyć swój sklep?

sklep
Autor: Ajay Suresh
Źródło: http://www.flickr.com
Nie da się zataić faktu, że sfera handlowa stanowi miejsce zatrudnienia znaczącej części rodzimego społeczeństwa. To właśnie ona wytwarza bowiem znaczącą część naszego dochodu krajowego. Należy przyznać, że sprzedaż to czynność, z którą mamy do czynienia każdego dnia. Przykładem mogą być już choćby powszechne sklepy spożywcze, w których uzupełniamy się w żywność. Chociaż na pozór mogłoby się to wydawać bezproblemowe zadanie, to tymczasem prowadzenie aktywności w handlu detalicznym jest obwarowane licznymi obowiązkami, które jesteśmy zobowiązani wypełniać. Jeżeli z naszej strony nie dopilnujemy każdych żądanych szczegółów, to będziemy mogli narazić się na liczne nieprzyjemności ze strony inspekcji handlowej.

Jeżeli mamy osobistą działalność to jednym z naszych zadań będzie księgowanie wynagrodzeń

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Niewątpliwie coraz to więcej ludzi decyduje się, że nie będzie dla nikogo wykonywać pracy tylko zapoczątkuje swój prywatny interes, który będzie dawał przychody, pożądane na wyżywienie nie tylko nas samych, ale również całej naszej rodziny. Jest to bardzo dobra rzecz, ponieważ gdy tylko posiadamy godziwy pomysł, wówczas bez kłopotu będziemy zdołali zarobić w istocie dobre pieniądze, jakie pozwolą nam na dalszy własny rozwój oraz realizowanie naszych śnień.

Jaka będzie struktura organizacyjna działalności gospodarczej?

odsetki
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki podatek powinniśmy płacić?
Jeżeli chcemy uruchomić własną firmę, to musimy się zastanowić na jakich zasadach powinna ona działać, czy pragniemy mieć podwładnych, czy chcemy jej współrządzenie przekazać odmienny, czy sami planujemy decydować o wszystkim co jej dotyczy. Musimy wiedzieć jak płacić składki zus, jaki podatek musimy uiścić, a także jak rozliczać się z kolejnymi urzędami, bo jedynie wtenczas będziemy mieli gwarancję, że wszystko będzie w porządku.

Czym są środki trwałe w przedsiębiorstwie

zgłodzenia do zus
Autor: Joel Bombardier
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy mamy przedsiębiorstwo musimy się zapoznać z różnymi możliwościami, które będą w stanie pozwolić nam na oszczędzanie. Sporo osób, kiedy rozkręca działalność nie ma pojęcia o wielu opcjach. Na szczęście, kiedy chodzimy do dobrego księgowego, to będzie mógł na początku wszystko nam podpowiedzieć. Dzięki niemu składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nas nie doprowadzą do płaczu.

Gdy chcielibyśmy sprzedać albo zakupić auto

Biały samochód
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
W tych czasach na każde gospodarstwo domowe przypada co najmniej jeden samochód. Choć to tylko statystyka. Bo jak wiemy są osoby, które nie posiadają samochodu i są osoby, które posiadają po parę aut. Zakup i sprzedaż auta są związane z zawarciem umowy.

Rozwiązania prawne - co warto znać biegle

Prawo autorskie
Znane jest nam przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które można podpiąć również, jeśli chodzi o system prawny. W każdym kraju, mimo, że niektóre zasady są do siebie szalenie podobne, to istnieją również bardzo specyficzne zasady, o których pojęcia nie mamy i faktycznie ciężko obcokrajowcom je ogarnąć. Jednak sporo praw jest też umiędzynarodowionych.

Jak szybko rozliczyć pit za odchodzący rok?

klawiatura
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Wciąż jesteśmy bombardowani informacjami na temat corocznego rozliczenia dotyczących dochodów. Wiele z tych danych jest nam niezwykle potrzebnych i to na nie musimy zwracać uwagę już na początku. Teraz zbliża się czas rozliczeń deklaracji takich jak pity 2015. Dostarczenie gotowej deklaracji pit do urzędu skarbowego może się odbywać również w sieci, co absolutnie upraszcza całą procedurę. Złożenie wszystkich przydatnych dokumentów w określonym czasie pozwoli na spokojne załatwienie spraw tego typu. W zależności od naszych dochodów powinniśmy wybrać innego rodzaju deklaracje. Pity mające numer 36 rozlicza się, gdy prowadzi się swą firmę czy inną działalność gospodarczą. Pit 37 dotyczy umowy o pracę, zlecenie i o dzieło.

Rejestrowanie znaków towarowych - podstawowe wskazówki

Czytająca dziewczyna
Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas dostrzega wielkie koncerny, które mają niesłychanie charakterystyczne logo, które pozwala konkretną firmę odróżniać od innych. Najczęściej logo wyróżnia się specyficznym kształtem, wybraną czcionką albo łączeniem specyficznych barw. Czasem można się zastanawiać nad tym, dlaczego ktoś nie korzysta z tych znaków, przecież tak dało by szybko się wzbogacić.

Z jakiego powodu osoba zatrudniona na stanowisku sprzedawcy w miejskim kiosku powinna znać przynajmniej podstawy księgowości

kasa fiskalna
Gdy rząd zmienił prawo i zobowiązał właścicieli niedużych kiosków do zakupienia kas fiskalnych, to wielu ekspedientów zastanawiało się, jak szybko obsłużyć klientów spieszących się na tramwaj - w końcu każdej kobiecie kupującej w pośpiechu magazyn należy wydrukować i dać paragon. Polacy z reguły nie biorą paragonów, więc ów problem właściwie sam się rozwiązał. Jednakże osoba zatrudniona w kiosku powinna mieć o dużo większą wiedzę, dalece wykraczającą poza, bądź co bądź, nieskomplikowaną umiejętność obsługi kasy.