Syndicate content

studia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Motywacja w firmie jest ogromnie istotna dla każdej osoby pracującej na etat - musi o tym pamiętać każdy zarządca firmy

biuro
Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce zrobić karierę w swojej branży. Nie starczą im przebyte studia i ciepła posada, bowiem zamierzają bez ustanku poszerzać swoje horyzonty. Jest to rzecz jasna znakomita wiadomość dla wszystkich pracodawców, którzy zamierzają przyjmować do pracy wyłącznie zmobilizowanych, efektywnych i produktywnych ludzi. Mimo to to do ich zadań należy zapewnienie uzupełniających kursów i zajęć dla wszystkich osób zainteresowanych.

Jak postępować, by zbliżyć się do sukcesu?

studenci na auli
Autor: Universität Salzburg (PR)
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór ścieżki edukacji oraz postanowienie o tym, w jaki sposób będzie wyglądała nasza przyszłość, to nigdy nic prostego. Niewiele jest osób, jakie już w szkole posiadają na siebie pomysł oraz potem z konsekwencją go realizują. Najczęściej wygląda to niestety całkowicie inaczej.

Jesteś studentem albo szukasz pracy jedynie na chwilę? Sprawdź, w której miejscowości na Śląsku można znaleźć pracę tymczasową

Praca przy komputerze
Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz w RP każdy pragnie pracować – choćby dorywczo, choćby raz na jakiś czas. Wszystko po to, by móc zarabiać, a następnie wydawać na swoje przyjemności. W czasie Polskiej Republiki Ludowej niewiele ludzi studiowało, natomiast spora grupa pracowała. Dzisiaj w Polsce prawie każda młoda osoba idzie na studia.

Rowery dla dzieci pozwolą na spełnienie najskrytszych pasji!

zabawa z dziećmi
Autor: San José Library
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczna część z nas śni o sytuacji, w której można połączyć przyjemne z pożytecznym. Budowanie stosownych warunków, które pozwolą mieć miejsce tej idealnej sytuacji nie jest rzeczą łatwą.

Poszukiwania pracy sezonowej – jak zacząć?

Praca sezonowa w sadzie
Autor: swimboy1
Jakim sposobem zarobić gotówkę? To pytanie zadaje sobie niemal każdy przez większość część swojego istnienia. Są sposoby na zarobienie większej ilości gotówki w niedługim okresie czasu. Jednakże na to rozstrzygnięcie powinno się właściwie przygotować. Wyjeżdżając do pracy za granicą należy skorzystać z pośrednika, który będzie potrafił chronić naszych interesów.

Bo praca na studiach może być przyjemna

studenci
Autor: Dev Bootcamp
Źródło: http://www.flickr.com
Mawia się, że praktyka czyni mistrza. I trzeba się z tym zgodzić. Niestety, specjaliści ostrzegają, że świeżo upieczeni magistrowie nie miewają realnych umiejętności, które umożliwiłoby im przejąć bezpośrednio posadę. Dodatkowo, młody człowiek decydując się na studia, chciałby poświęcić się nie tylko nauce, ale też tak zwanemu życiu studenckiemu.

W jaki sposób wygląda kwestia z zatrudnieniem w Polsce? Czy łatwo dostępna jest praca? A jeżeli tak, to jakiego typu?

pielęgniarka
Autor: Eric The Fish
Źródło: http://www.flickr.com
Na zapytanie jak się żyje w naszym kraju padnie ogrom różnych odpowiedzi. Nie na darmo mówi się, iż ile osób, tyle prawd. To bez wątpienia nasza narodowa cecha, którą czasami używamy dyskutując o czymś. Tak jest na pewno też, kiedy dyskutujemy o pracy. To tak naprawdę jedna z ważniejszych kwestii w naszym życiu, gdyż jeśli chcemy normalnie funkcjonować musimy mieć pracę. To dlatego również ta sprawa budzi wiele kontrowersji, tymczasem miast dyskusji warto spojrzeć, w jaki sposób sytuacja się prezentuje obiektywnie.

Doradztwo personalne pomoże nam w wyszukaniu odpowiedniej drogi zawodowej

praca
Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com
Doradztwo personalne jest często wyszukiwane. Znacznie trudniej okazuje się być ludziom określić, co ich cieszy, czym się interesują i co chcą wykonać w życiu zawodowym. Od czasu do czasu jest tak, że boją się iż pasje nie pozwolą im na odpowiedni zarobek, albo po prostu interesują się tak wieloma sprawami, że trudno zadecydować się im na coś określonego.

Jak prezentuje się rynek pracy w naszym kraju? Czy dziś faktycznie jest mało pracy? Które zawody są najbardziej popularne?

Szukanie pracy
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Odwieczne pytanie, na które udzielono odpowiedzi już w różnych mądrych artykułach, brzmi: jak znaleźć pracę? To takie pytania, które pojawiają się w głowie wielu ludzi, to pytanie od którego nie można uciec. Być może za jakiś czas, jeżeli ktoś podsumuje nasze czasy, to do kanonu najpoważniejszych pytań zaliczy właśnie te trzy słowa. Mimo tego, że jest wiele publikacji, rad, cała masa artykułów, to jednakże nie każdy szukających podejmuje pracę.

Ciężko znaleźć właściwą pracę, jednak jeszcze trudniej odszukać solidnego pracownika. Dlaczego tak się dzieje?

Pracownicy
Autor: David Brewer
Źródło: http://www.flickr.com
W Polsce występuje dziwna sprawa. Każdy, kto musiał znaleźć pracę, wie, iż jest to karkołomne zajęcie. Z drugiej jednak strony przedsiębiorcy coraz głośniej narzekają, jak długo trwają poszukiwania odpowiedniego kandydata na konkretne stanowisko. W czym jest problem? Dlaczego występuje taki paradoks?