Syndicate content

kompetencje

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób się zabrać za szukanie pracy po zakończeniu nauki na studiach, co zrobić mogą absolwenci.

praca
Autor: Samuel Mann
Źródło: http://www.flickr.com
Koniec studiów to jednoczesne zakończenie pewnego etapu w swoim życiu. Etapu, jaki młodzi ludzie bardzo różnie wykorzystują, jedni do tego, aby zdobyć jak najwięcej wiedzy, inni aby bawić ile się da. Lecz bez względu na to, co było motywem po zakończeniu nauki trzeba się wziąć za szukanie swojego pierwszego zajęcia. Dotyczy to zdecydowanej większości studentów, choć nie wszystkich.

Jakie mamy rodzaje szkoleń? Jakiego typu kursy są bardziej dla nas właściwe? Jaki jest w tym temacie wybór?

szkolenie
Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo ludzi dochodzi do tego momentu we własnej karierze, iż nie wie, co czynić dalej. To potocznie zwane “wypalenie zawodowe” może być niekiedy dość poważne, gdyż sprawia, iż z trudem wykonujemy zadania, które wcześniej robiliśmy dość automatycznie. To też sytuacja, gdy przerażają nas dodatkowe obowiązki, bo czujemy się przyblokowani. Jak sobie z czymś takim radzić?

Znajomość języków obcych – zapisz się na kurs językowy, jeżeli chcesz być konkurencyjny na rynku pracy

uczestnicy kursu
Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas, a zwłaszcza młodzi ludzie, zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromna konkurencja ma miejsce na współczesnym rynku pracy. Niestety, ale musimy być przygotowani na wiele w tym aspekcie. Wielu ludzi boryka się z brakiem możliwości dostania atrakcyjnej, satysfakcjonującej oraz wysoko płatnej posady, co jest dość standardowym zjawiskiem.

Rola szkoleń w rozwijaniu pracowników i firmy, czemu rozwijanie miękkich umiejętności jest takie ważne w licznych zawodach

szkolenie
Autor: Association of Online Publishers
Źródło: http://www.flickr.com
Szkolenia mają dużą popularność w wielu firmach, właściciele firm coraz lepiej wiedzą, że inwestując w swoją załogę w rzeczywistości inwestują w rozwój swojego biznesu, bo dobrze wyszkolona i wydajna załoga będzie znacznie efektywniejsza. Z tego też powodu dbają po tym względem o zatrudnionych ludzi, bez przerwy proponując im kursy i szkolenia polepszające zawodowe kompetencje.

Dla ludzi poszukujących zatrudnienia ważne są takie punkty jak agencje pracy Poznań

zmiana pracy
W obecnych czasach można zauważyć, że coraz więcej osób notorycznie zmienia pracę. Łączy się to z tym, że właściciele firm coraz rzadziej oferują stabilne zatrudnienie i używają z kompetencji danej osoby przez pewien czas. Kolejnym powodem jest wzrost potrzeb ludzi, którzy chcą znaleźć pracę na miarę ich kompetencji i zapotrzebowań.

Szukanie pracy to wyzwanie. Jak się za to wziąć?

Praca w chmurze
Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Szukanie pracy to na pewno duży stres, zwłaszcza wówczas, gdy na rynku nie ma wielu interesujących ofert. Brak pracy jest powodem do frustracji, jako że nie gwarantuje nam środków na utrzymanie i zaspokajanie najważniejszych potrzeb. Rynek pracy jest wymagający. Kandydaci muszą dawać z siebie coraz więcej, jednak wciąż priorytetem pozostaje posiadanie dużych kompetencji miękkich.

Zastanawiasz się nad odpowiednim sposobem oceny pracowników? Zdecyduj się na metodę 360 stopni

Pracownik
Autor: Petras Gagilas
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawcy wielokrotnie zastanawiają się, jak oceniać swoich pracowników, aby zdobyć na ich temat wszystkie niezbędne informacje. Jest wiele dostępnych sposobów, jednakże jeden z najbardziej skutecznych to ocena 360 stopni. Co można o niej powiedzieć?

Konsultant oprogramowania SAP to współcześnie jeden z najbardziej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy

konsultanci
Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego i co należy wiedzieć na temat powyższej profesji?

Przeróżne zawody wykonywane - inne aspekty ryzyka

amerykański banknot
Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Banałem może być stwierdzenie, że dowolny człowiek jest inny, posiada inne perspektywy, w jednej płaszczyźnie się odnajdzie, by w drugiej najzwyczajniej w świecie polec. To normalne co więcej nie da się mieć do siebie skargi, że w czymś jesteśmy po prostu gorsi. Istnieją aliści ludzie, jacy odnajdują się w ciężkich sytuacjach, a wyznacznikiem tego jest ich praca zawodowa. Owszem, praca wskazuje formę człowieka, a takie trudne specjalizacje zawodowe mają to do siebie, iż wymierzają ano mocnych psychicznie ludzi. Jakie to zawody?

Szkolenie kadry zarządzającej to istotny element przewagi konkurencyjnej korporacji

Sala konferencyjna
Autor: l4red0
Źródło: http://www.sxc.hu
Żaden menadżer nie pracowałby w zawodzie, gdyby nie ważne umiejętności, tak samo ważne, co
wykształcenie kierunkowe.Przedstawiciele kadry zarządzającej muszą także cechować się poczuciem odpowiedzialności, a także mieć umiejętność przewidywania. Menadżerem to osoba w przedsiębiorstwie, która podejmuje istotne decyzje, jak również do jej zadań należy planowanie oraz przywództwo, kontrolowanie.