Syndicate content

CV

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jeżeli czeka Cię pierwszy dzień w pracy to trzeba się do niego dobrze przygotować

praca
Autor: Hong Phuc FOSSASIA
Źródło: http://www.flickr.com
Znalezienie atrakcyjnej i równocześnie przyzwoicie płatnej pracy to nie lada wyczyn. Przekonali się o tym w szczególności młodzi ludzie, którzy niedawno zakończyli studia. Ofert pracy na rynku jest mnóstwo, jednakże większa część z nich zawiera różne haczyki, które zniechęcają osoby chcące podjąć pracę. W związku z tym trzeba pieczołowicie przeczytać ogłoszenie, a dopiero później wysłać list motywacyjny oraz CV.

Poszukiwanie lepszej pracy. W jaki sposób do tego poprawnie podejść?

szukanie pracy
Źródło: pixabay.com
Szukanie pracy to z pewnością dla wielu ludzi średnio przyjemne, lecz jednak konieczne zajęcie. Ostatnimi czasy szczególnie ludzie młodzi mogą mieć z tym trochę problemu, by znaleźć coś odpowiedniego. Szczególnie, że często brak młodej osobie doświadczenia, do tego na samym początku nie można liczyć na umowę o pracę. Należy uzbroić się w cierpliwość oraz pozwolić się poznać jako świetny pracownik. Jednak nim to nastąpi trzeba znaleźć odpowiednią ofertę pracy i odpowiedzieć na nią. W jaki sposób powinniśmy zabrać się za poszukiwanie takich ofert?

Gdzie można przeczytać ogłoszenia o pracy?

praca
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jeszcze kilkanaście lat temu poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia było wyjątkowo proste. Wystarczyło w kiosku kupić gazetę , w której publikowane były ogłoszenia, a następnie poświęcić nieco czasu na jej dokładne przejrzenie. Teraz pracy szuka się całkiem inaczej. Nie znaczy to jednak, że stało się to trudniejsze. Podstawowym źródłem ogłoszeń o wolnych etatach jest globalna sieć komputerowa.

Jesteś studentem albo szukasz pracy jedynie na chwilę? Sprawdź, w której miejscowości na Śląsku można znaleźć pracę tymczasową

Praca przy komputerze
Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz w RP każdy pragnie pracować – choćby dorywczo, choćby raz na jakiś czas. Wszystko po to, by móc zarabiać, a następnie wydawać na swoje przyjemności. W czasie Polskiej Republiki Ludowej niewiele ludzi studiowało, natomiast spora grupa pracowała. Dzisiaj w Polsce prawie każda młoda osoba idzie na studia.

Rozmowa kwalifikacyjna jako miarodajna postać autoprezentacji

rozmowa rekrutacyjna dwóch osób
Autor: WOCinTech Chat
Źródło: http://www.flickr.com
Zaproszenie na rozmowę wstępną symbolizuje, że nasze CV i list motywacyjny zaciekawiły potencjalnego chlebodawcę. Rozmowa rekrutacyjna to pewna odmiana autoprezentacji, w związku z tym należałoby się do tego przygotować.

W jaki sposób skutecznie szukać zatrudnienia?

Praca przy komputerze
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba bezrobotna, która pragnie znaleźć zajęcie, zdaje sobie znakomicie sprawę, że szukanie zatrudnienia nastręcza niezwykle dużego wysiłku oraz w rzeczywistości jest to dosyć ciężka praca. Dlaczego jedni niezwykle szybko znajdują pracę, zaś inni pomimo starań nie umieją odpowiednio się do tego zabrać? Ażeby zacząć poszukiwania zatrudnienia, trzeba dobrze opracować swoją taktykę działania. Im mniej będziemy wiedzieć o tym, jak się do tego przygotować, tym mniej efektywne będą nasze starania.

Jak efektywnie poszukiwać pracy?

oferty pracy
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Poszukiwania nowego pracodawcy mogą trwać miesiącami. Jakim sposobem usprawnić cały proces? Najlepsze rezultaty osiągniemy zaczynając współpracę z profesjonalną jednostką rekrutacyjną. Wysłanie aplikacji w kontrakcji na ogłoszenie jednostki rekrutacyjnej może być o wiele bardziej efektywne niż przesłanie CV wprost do pracodawcy. Sieć internetowa może być idealnym źródłem informacji o propozycjach, jednakże trzeba wiedzieć, gdzie ich poszukiwać. Dla przykładu, zdobywające coraz to większą popularność serwisy społecznościowe nie cieszą się poklaskiem w oczach rekruterów.

W jaki sposób skutecznie poszukiwać pracy?

Spotkanie rekrutacyjne
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Z roku na rok poszukiwanie zatrudnienia staje się coraz bardziej trudną działalnością. Nie wystarcza napisać odręcznie swój curriculum vitae i złożyć w dziale kadr. Współcześnie powinieneś umieć skutecznie zareklamować siebie jako godną uwagi aspirantkę na konkretne stanowisko, osobę wyjątkowo spełniającą wszelakie wymogi. A w związku z tym, musisz umieć w taki sposób przedstawić swoje umiejętności oraz doświadczenie, aby potencjalny chlebodawca właśnie ciebie wybrał spośród setek innych chętnych. Jak tego dokonać?

Poszukiwanie pracy- od czego rozpocząć poszukiwania i gdzie odnaleźć wymarzoną pracę na danym stanowisku w firmie

szukanie pracy w sieci
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Poszukiwanie pracy nie jest prostym zadaniem, tym bardziej gdy na przykład mieszkamy w niewielkim mieście lub nie mamy żadnego doświadczenia. Zanim zabierzemy się do czytania ogłoszeń należy odpowiednio się przygotować do procesu rekrutacji.

Jakim sposobem poszukiwać pracy przez Sieć?

CV
Autor: See-ming Lee
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś poszukując pracy, osobiście spacerowało się zostawiać CV czy wyszukiwało się ogłoszeń w gazetach. Obecnie każdy kto wyszukuje pracy nade wszystko sięga do Internetu.