Syndicate content

bieżnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób wybierać opony? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co będzie najbardziej istotne w tej kwestii?

opony
Źródło: www.interopony.pl
Każda z opon zdaje się być taka sama, z pewnością tak się to przedstawia na pierwszy rzut oka, jednak w rzeczywistości różnią się typem gumy, bieżnikiem, wielkością, jak i przeznaczeniem. To jeden z bardziej ważnych elementów w aucie, jaki odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, ale także za radość z jeżdżenia i spalanie. Opony można podzielić na trzy grupy, są w związku z tym opony na okres letni, zimowe i uniwersalne. Nie zapominajmy jednak o innych, specjalnych rodzajach, przykładowo opony terenowe.

Opony motocyklowe muszą mieć właściwą szerokość

opony w traktorze
Autor: Phil Warren
Źródło: http://www.flickr.com
Solidne opony to podstawa

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że opony, które kupujemy powinny okazać się solidne. Z jednej strony wystawione są one na noszenie znacznego ciężaru, z drugiej spotykają się z szorstką nawierzchnią, z ostrymi kamieniami, a również wystawione okazują się być na oddziaływanie przeróżnych temperatur, co sprawia, że im będą solidniejsze, tym znaczniejsza będzie szansa, że zapewnią nam dobre bezpieczeństwo. To właśnie spowoduje, że na oponach nie możemy oszczędzać.

Fachowe opony Fulda przetestują się w każdym aucie i w wszelkich, nieraz trudnych warunkach

opona
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, mająca swój własny samochód, musi zdawać sobie sprawę, że liczy się nie tylko jego śliczny design, ale również doskonały stan techniczny oraz odpowiednie ogumienie, na którym się ten dokładnie samochód porusza. Niestety jak ujawniają statystyki w Polsce dalej mnóstwo osób lekceważy sobie te wszystkie znaczące atrybuty bezpiecznej jazdy i przykładowo nie dogląda o dobre ogumienie, jeżdżąc na oponach, posiadających nieodpowiednią głębokość bieżnika, przez co ryzyko takiej podróży jest niesamowicie spore.

Wybór porządnych opon do pojazdu

ślady opon na śniegu
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup porządnych opon do samochodu to w ogóle nie prosta sprawa. Jeżeli nie masz pewności co do rozmiaru opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, albo odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku rozmontowywanej opony. Jeżeli opony Kormoran nie będą montowane jako całość, to trzeba mieć na uwadze, aby nie montować opon o różnej budowie na jednej ośce. W razie niepewności, skonsultuj się ze fachowcem w sferze ogumienia.

Znajdź najlepsze opony dla swojego samochodu, które doskonale sprawdzą się w czasie mrozów

opony samochodowe
Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mamy swój samochód doskonale wiemy, że czasem potrzebujemy wymienić niektóre elementy. Podczas przeglądu mechanicy pokażą nam, które elementy potrzebują na przykład renowacji. Mamy w takim przypadku wiele zamiennych części do wyboru. Troszcząc się o swój samochód staramy się, żeby był wyczyszczony zarówno wewnątrz jak również na zewnątrz. Wykorzystywanie nieodpowiednich produktów tudzież gąbek do pielęgnowania lakieru czasem może skutkować jego porysowaniem.

Czy warto kupić opony całoroczne

opona
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opony całoroczne, są produktem kompromisowym pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi. Opony całoroczne mają grono swoich zwolenników i mogą sprawdzić się w polskich warunkach pogodowych. Są produkowane ze specjalnej mieszaniny gumy, która pozwala na ich eksploatację tak w ciepłych warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze w okresie zimowym.

Czy wiesz jakie mamy opony i jakie korzystnie kupić? Wybór odpowiedniej opony nie jest wcale taki łatwy

opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl
Wybór opon wydaje się dość prosty. Mamy opony zimowe i letnie, są także opony całoroczne. Niby niezbyt duży podział, nie za bardzo skomplikowany, a jednakowoż jak dochodzi do zakupu to pojawia się problem.

opony firmowe platin montowane latem

Opony samochodowe
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dostrojenie odpowiednich opon do wozu jest niesłychanie ważne dla poczucia bezpieczeństwa kierującego i współpasażerów. Opony PLATIN letnie, to opony dużej jakości z należytym stosunkiem jakości do ceny. Wymyślone według najświeższych standardów technologicznych i wyrabiane w nowoczesnych fabrykach produkcyjnych ważnego europejskiego producenta opon.

Wpływ odpowiedniego stanu opon na bezpieczne jeżdżenie podczas różnych warunków klimatycznych.

Opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jednym z najważniejszych samochodowych elementów jeśli chodzi o bezpieczeństwo poruszania się są opony. I niestety pośród wielu właścicieli aut jest to również zaniedbywana rzecz, chociaż konsekwencje czasami mogą być bardzo poważne. Opony z za małym bieżnikiem na śliskiej nawierzchni nie będą miały odpowiedniej przyczepności, a w razie kontroli przez policję taka jazda może się skończyć mandatem i zabraniem dowodu rejestracyjnego.

Wszystko, co powinno się wiedzieć o zmianie ogumienia zimowego na opony letnie

opony zimowe
Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Zima w końcu się skończyła i ponownie przybyła wiosna. Nim się obejrzymy po raz kolejny będzie lato. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu to doskonale zdajesz sobie sprawę, że okres po zimie oznacza czas wymiany ogumienia w aucie na letnie.