Syndicate content

bieżnik

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób wybierać opony? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co będzie najbardziej istotne w tej kwestii?

opony
Źródło: www.interopony.pl
Każda z opon zdaje się być taka sama, na pewno tak to wygląda na pierwszy rzut oka, jednak w rzeczywistości różnią się typem gumy, bieżnikiem, wielkością, jak i przeznaczeniem. To jeden z bardziej ważnych elementów w aucie, który odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, ale także za radość z jeżdżenia oraz spalanie. Opony możemy podzielić na trzy rodzaje, istnieją więc opony na okres letni, zimowe oraz całoroczne. Trzeba pamiętać jednakże o innych, specjalnych typach, przykładowo opony terenowe.

Opony motocyklowe muszą mieć właściwą szerokość

opony w traktorze
Autor: Phil Warren
Źródło: http://www.flickr.com
Mocne opony to podstawa

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że opony, które kupujemy muszą okazać się mocne. Z jednej strony wystawione będą one na noszenie sporego ciężaru, z drugiej spotykają się z szorstką powierzchnią, z ostrymi kamieniami, a również wystawione są na oddziaływanie przeróżnych temperatur, co powoduje, że im będą mocniejsze, tym znaczniejsza będzie szansa, że zapewnią nam właściwe bezpieczeństwo. To właśnie sprawia, że na oponach nie wolno nam oszczędzać.

Fachowe opony Fulda przetestują się w każdym aucie i w wszelkich, nieraz trudnych warunkach

opona
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, mająca swój osobisty samochód, musi zdawać sobie sytuację, że liczy się nie tylko jego ładny wizerunek, ale także fenomenalny stan techniczny a także wyśmienite ogumienie, na którym się ten dokładnie samochód porusza. Na nieszczęście jak ukazują statystyki w Polsce nadal dużo ludzi ignoruje sobie te wszystkie znaczące aspekty pewnej jazdy i na przykład nie dba o właściwe opony, jeżdżąc na oponach, posiadających nieodpowiednią głębokość bieżnika, przez co niebezpieczeństwo takiej wyprawy jest niesamowicie spore.

Wybór porządnych opon do pojazdu

ślady opon na śniegu
Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór właściwych opon do auta to wcale nie prosta sprawa. Jeśli nie masz pewności co do formatu opony, skorzystaj z wyszukiwarki opon, lub odczytaj oznaczenie odnajdujące się na boku demontowanej opony. Jeśli opony Kormoran nie będą montowane jako całość, to trzeba pamiętać, aby nie montować opon o różnej budowie na jednej ośce. W razie wątpliwości, skonsultuj się ze ekspertem w sferze ogumienia.

Znajdź najlepsze opony dla swojego samochodu, które doskonale sprawdzą się w czasie mrozów

opony samochodowe
Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli posiadamy własny samochód bardzo dobrze wiemy, że czasem potrzeba wymienić uszkodzone elementy. W trakcie przeglądu mechanicy pokażą nam, które elementy potrzebują na przykład renowacji. Mamy wtedy mnóstwo zamiennych części do wyboru. Dbając o własny pojazd staramy się, by był czysty tak samo wewnątrz jak i na zewnątrz. Stosowanie nieodpowiednich środków lub gąbek do pielęgnowania lakieru czasem może skutkować jego porysowaniem.

Czy warto kupić opony całoroczne

opona
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opony całoroczne, są produktem kompromisowym pomiędzy oponami zimowymi a oponami letnimi. Opony całoroczne mają grono swoich zwolenników i mogą sprawdzić się w polskich warunkach pogodowych. Są produkowane ze specjalnej mieszaniny gumy, która pozwala na ich eksploatację tak w ciepłych warunkach letnich, jak i w minusowej temperaturze w okresie zimowym.

Czy wiesz jakie mamy opony i jakie korzystnie kupić? Wybór odpowiedniej opony nie jest wcale taki łatwy

opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl
Wybór opon wydaje się dość łatwy. Mamy opony zimowe i letnie, są też opony całoroczne. Niby niezbyt wielki podział, niezbyt zawiły, a jednakowoż jak przychodzi do zakupu to pojawia się kłopot.

opony firmowe platin montowane latem

Opony samochodowe
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dostosowanie odpowiednich opon do samochodu jest nadzwyczaj istotne dla poczucia bezpieczeństwa kierującego i osób przewożonych. Opony PLATIN letnie, to opony dużej jakości z korzystnym stosunkiem jakości do wartości. Opracowywane według najświeższych norm technologicznych i wytwarzane w nowoczesnych zakładach produkcyjnych wiodącego europejskiego producenta opon.

Wpływ odpowiedniego stanu opon na bezpieczne jeżdżenie podczas różnych warunków klimatycznych.

Opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Jednym z najważniejszych samochodowych elementów jeżeli będzie chodzić o bezpieczeństwo poruszania się są opony. I niestety pośród wielu właścicieli aut jest to również zaniedbywana rzecz, chociaż konsekwencje czasami mogą być bardzo poważne. Opony z za małym bieżnikiem na śliskich ulicach nie będą miały właściwej przyczepności, a w przypadku kontroli przez policję jazda na nich zakończyć się może wystawieniem mandatu i konfiskatą dowodu rejestracyjnego.

Wszystko, co powinno się wiedzieć o zmianie ogumienia zimowego na opony letnie

opony zimowe
Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com
Zima w końcu się skończyła i ponownie przybyła wiosna. Nim się obejrzymy po raz kolejny będzie lato. Jeżeli jesteś właścicielem samochodu to doskonale zdajesz sobie sprawę, że okres po zimie oznacza czas wymiany ogumienia w aucie na letnie.