Syndicate content

logo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rejestracja logo towarowych może być bardzo korzystna, zatrudnij prawnika, który pomoże ci zorganizować całą procedurę

znak towarowy
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca marzy o powodzeniu swojej działalności oraz robi wszystko, co jedynie jest w stanie, żeby rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Czasami zdarza się jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja chce wykorzystywać renomę wypromowanych produktów bądź firm, wprowadzając na rynek podobne artykuły oraz wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed tym ochronić?

Znak towarowy – metoda na to, by nasze towary odróżniały się od tych konkurencji

znak towarowy
Autor: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca, które ma do zaoferowania różne usługi bądź produkty pragnie, aby wyróżniały się w sklepach od takich samych produktów bądź usług, które oferują jednak inni przedsiębiorcy. W związku z tym przedsiębiorcy posługują się znakiem towarowym.

Rozwiązania prawne - co warto znać biegle

Prawo autorskie
Znane jest nam przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które można podpiąć również, jeśli chodzi o system prawny. W każdym państwie, mimo, że niektóre zasady są do siebie szalenie podobne, to są też bardzo specyficzne zasady, o których nie mamy zielonego pojęcia i w rzeczywistości ciężko obcokrajowcom się w nich połapać. Jednak wiele praw jest też umiędzynarodowionych.

Rejestrowanie znaków towarowych - podstawowe wskazówki

Czytająca dziewczyna
Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas dostrzega ogromne firmy, które posiadają niesłychanie charakterystyczne logo, które daje możliwość daną firmę odróżnić od pozostałych. Często logo wyróżnia się charakterystycznym kształtem, wykorzystaną na nim czcionką albo łączeniem charakterystycznych barw. Czasem można się zastanawiać nad tym, czemu ktoś nie wykorzystuje takich znaków, przecież w taki sposób dało by szybko się wzbogacić.

Sponsoring, czyli kluczowy możliwość na rozwój sportu i najważniejszy instrument marketingu sportowego.

drużyna
Autor: Tony Tseng
Źródło: http://www.flickr.com
Czy kiedykolwiek zastawialiście się ile benefitów przynosi sportowcom sponsoring? Ile trzeba się postarać, aby konkretna oferta sponsoringowa była skuteczna i jednocześnie owocna? To co zmieniło się w Polsce czy też w innych krajach to między innymi powstanie modernistycznych ośrodków sportowych, nowoczesne ubrania, bądź też fantastyczne zawody sportowe to zasługa właśnie przedsiębiorstw podejmujących się sponsoringu.

Jak zastrzec znak towarowy swojego przedsiębiorstwa, czyli kiedy i po co warto wybrać się do Urzędu Patentowego?

segregatory
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszelkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory a także melodia, które firma używa w celu identyfikacji towarów bezpieczniej jest opatentować. W efekcie będziemy mieć pewność, iż nikt nie wykorzysta ich bezprawnie. Co musimy wiedzieć o znakach towarowych oraz Urzędzie Patentowym?

Każda firma musi mieć swoją stronę www. A jak strona to takze domena. Jak więc wybrać najlepszą?

strona internetowa
Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry adres strony www, zostaje w pamięci klien­tów już na zawsze. Właś­ciwie wyko­nane zada­nie powo­duje, iż przys­zli klienci będą mogli zna­leźć Cię z łat­woś­cią. Niedobry adres komplikuje sytu­ację – na Twoją stronę będzie zaglądać na pewno mniej osób, a to może mieć niezbyt dobry wpływ na wyniki chociażby finan­sowe, lecz również wizerunkowe.

Zdobądź jak najszerszą liczbę odbiorców dzięki kooperacji z agencją reklamową. Zobacz jak agencja może wesprzeć Twoją markę.

Agencja reklamowa
Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając nową firmę należy mieć zrozumienie tego, że potrzebna jej będzie akcja reklamowa, dzięki której oferowany wyrób bądź usługa trafią do potencjalnych klientów. By kampania promocyjna była pożyteczna trzeba spełnić kilka podpunktów.

Obiekty promocyjne jako narzędzie tworzenia marki

długopisy reklamowe
Autor: logopen
Źródło: http://www.logopen.pl/
Promocja - słowo jaki towarzyszy nam praktycznie na co dzień. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego marketu, z półek, zewsząd przywołują słowa „promocja”. Słysząc ten termin w pierwszej chwili mamy skojarzenie z obniżką cen. Promocja to jednakże nie tylko sprzedaż po korzystnych cenach wyselekcjonowanych towarów i nie ogranicza się ona tylko do handlu (acz musimy uznać że „Pani Promocja” jest w największym stopniu zadomowiona właśnie w handlu). Jednak są to działania o szerszym wachlarzu możliwości.

Reklama na artykułach biurowych

długopis
Autor: www.iconfinder.net
Źródło: www.iconfinder.net
Prowadzący firmy i właściciele sklepów polecają swoje usługi na dużo sposobów. Niektórzy tworzą katalogi reklamowe swoich produktów, inni przyjmują ludzi do przekazywania druków reklamowych na ulicach. Jedną z najpopularniejszych metod jest jednak wykorzystywanie w celach reklamowych różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. W tej grupie są artykuły bardzo zróżnicowane, takie jak na przykład parasole czy myszy komputerowe.