Syndicate content

logo

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rejestracja logo towarowych może być bardzo korzystna, zatrudnij prawnika, który pomoże ci zorganizować całą procedurę

znak towarowy
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca marzy o powodzeniu własnej działalności oraz robi wszystko, co tylko jest w stanie, aby rozwijać przedsiębiorstwo oraz zyskać uznanie pośród klientów. Czasem zdarza się mimo wszystko tak, że nieuczciwa konkurencja pragnie wykorzystywać sławę wypromowanych produktów lub marek, wprowadzając na rynek zbliżone artykuły oraz wykorzystując mozolną pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem ochronić?

Znak towarowy – metoda na to, by nasze towary odróżniały się od tych konkurencji

znak towarowy
Autor: Saint-Gobain Abrasives AB Sweden
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca, które oferuje najróżniejsze usługi lub produkty pragnie, aby wyróżniały się w sklepach od podobnych produktów lub usług, które oferują jednak inni przedsiębiorcy. W związku z tym przedsiębiorcy wykorzystują znak towarowy.

Rozwiązania prawne - co warto znać biegle

Prawo autorskie
Znane jest nam przysłowie: „co kraj to obyczaj”. Są to słowa, które można podpiąć również, jeśli chodzi o system prawny. W każdym kraju, mimo, że niektóre zasady są do siebie szalenie podobne, to istnieją również bardzo specyficzne zasady, o których pojęcia nie mamy i faktycznie ciężko obcokrajowcom je ogarnąć. Jednak sporo praw jest też umiędzynarodowionych.

Rejestrowanie znaków towarowych - podstawowe wskazówki

Czytająca dziewczyna
Autor: Mark Turnauckas
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas dostrzega wielkie koncerny, które mają niesłychanie charakterystyczne logo, które pozwala konkretną firmę odróżniać od innych. Najczęściej logo wyróżnia się specyficznym kształtem, wybraną czcionką albo łączeniem specyficznych barw. Czasem można się zastanawiać nad tym, dlaczego ktoś nie korzysta z tych znaków, przecież tak dało by szybko się wzbogacić.

Sponsoring, czyli kluczowy możliwość na rozwój sportu i najważniejszy instrument marketingu sportowego.

drużyna
Autor: Tony Tseng
Źródło: http://www.flickr.com
Czy kiedykolwiek zastawialiście się ile korzyści przynosi sportowcom sponsoring? Ile trzeba się postarać, aby dana oferta sponsoringowa była skuteczna i jednocześnie owocna? To co zmieniło się w Polsce czy też w innych krajach to między innymi powstanie modernistycznych ośrodków sportowych, współczesne stroje, bądź też niesamowite wydarzenia sportowe to zasługa właśnie firm podejmujących się sponsoringu.

Jak zastrzec znak towarowy swojego przedsiębiorstwa, czyli kiedy i po co warto wybrać się do Urzędu Patentowego?

segregatory
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszelkie niepowtarzalne elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory i również melodia, które przedsiębiorstwo używa w celu identyfikacji produktów najbezpieczniej jest opatentować. Dzięki temu będziemy mieli pewność, iż nikt nie wykorzysta ich nielegalnie. Co należy wiedzieć o znakach towarowych a także Urzędzie Patentowym?

Każda firma musi mieć swoją stronę www. A jak strona to takze domena. Jak więc wybrać najlepszą?

strona internetowa
Autor: Chris Dlugosz
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry adres strony www, zostaje w pamięci klien­tów już na zawsze. Właś­ciwie wyko­nane zada­nie powo­duje, iż przys­zli klienci będą mogli zna­leźć Cię z łat­woś­cią. Niedobry adres komplikuje sytu­ację – na Twoją stronę będzie zaglądać na pewno mniej osób, a to może mieć niezbyt dobry wpływ na wyniki chociażby finan­sowe, lecz również wizerunkowe.

Zdobądź jak najszerszą liczbę odbiorców dzięki kooperacji z agencją reklamową. Zobacz jak agencja może wesprzeć Twoją markę.

Agencja reklamowa
Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając nową markę należy mieć zrozumienie tego, że konieczna jej będzie akcja promocyjna, dzięki której proponowany produkt lub usługa dotrą do przyszłych klientów. Aby kampania reklamowa była pożyteczna trzeba spełnić kilka podpunktów.

Obiekty promocyjne jako narzędzie tworzenia marki

długopisy reklamowe
Autor: logopen
Źródło: http://www.logopen.pl/
Promocja - słowo który towarzyszy nam praktycznie co dnia. Wystarczy wkroczyć do pierwszego lepszego hipermarketu, z półki, zewsząd przywołują słowa „promocja”. Słysząc ten wyraz w pierwszym momencie mamy skojarzenie z obniżką cen. Promocja to tymczasem nie jedynie sprzedaż w atrakcyjnych cenach wybranych artykułów i nie ogranicza się ona tylko do handlu (acz należy powiedzieć że „Pani Promocja” jest najbardziej zadomowiona właśnie w sklepach). Jednak są to działania o szerszym wachlarzu możliwości.

Reklama na artykułach biurowych

długopis
Autor: www.iconfinder.net
Źródło: www.iconfinder.net
Prowadzący firmy i właściciele sklepów polecają swoje usługi na dużo sposobów. Niektórzy tworzą katalogi reklamowe swoich produktów, inni przyjmują ludzi do przekazywania druków reklamowych na ulicach. Jedną z najpopularniejszych metod jest jednak wykorzystywanie w celach reklamowych różnego rodzaju przedmiotów codziennego użytku. W tej grupie są artykuły bardzo zróżnicowane, takie jak na przykład parasole czy myszy komputerowe.