Syndicate content

psychologia

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak skutecznie się motywować? Garść praktycznych wskazówek dla studentów, którzy w nadchodzących dniach planują zacząć pisać pracę magisterską

praca w domu
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Pisanie pracy dyplomowej, np. magisterskiej, okazuje się zajęciem dość żmudnym, a czasami nawet bardzo męczącym, chociaż zapewne są i tacy studenci, którym owo pisanie kolejnych akapitów sprawia sporo przyjemności lub nawet frajdy. Tymczasem lwia część słuchaczy wolałaby miło spędzać czas na zabawach, a nawet znajdą się i tacy delikwenci, którzy chętnie zlecą wykonanie wspomnianego zadania paniom zamieszczającym stosowne ogłoszenia w internecie.

Czym cechują się profesjonalne szkolenia pomocne w sferze zawodowej?

szkolenie
Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com
Specyfika życia zawodowego wymaga od nas ciągłego doskonalenia, i z tego względu bardzo ważne jest, aby co jakiś czas decydować się na konkretne szkolenie. W przypadku większych zakładów pracy zazwyczaj to pracodawca motywuje do szkoleń poszczególnych pracowników, aby tym samym wpłynąć na efektywność całego zespołu. Aktualnie do dyspozycji mamy niemały wachlarz szkoleń, spośród których każdy ma szansę odnaleźć coś dla siebie.

Uczenie się a nauka. Co wiemy o tych zagadnieniach? Jak przyczyniają się one do naszego funkcjonowania. W czym pomagają?

książka
Autor: mariabzz
Źródło: http://www.flickr.com
Co to jest uczenie się, jak należy analizować ten proces? To proces poznawczy, jaki sprowadza się do modyfikacji funkcjonowania osobnika pod wpływem doświadczeń, to sprawia, iż osobnik jest bardziej przypasowany do otoczenia. Zdolność do uczenia się, ale oczywiście w różnym zakresie posiadają ludzie, zwierzęta, a również komputery.

Wszystko co trzeba wiedzieć o metodzie NLP

ludzie na spotkaniu biznesowym
NLP jest metodą, której początki datuje się na lata siedemdziesiąte dwudziestego wieku. Wywodzi się ona z ówczesnych teorii lingwistycznych, celem badań jest przede wszystkim nastawienie na sukces zawodowy i osobisty poprzez poszerzanie swoich umiejętności oraz zdolności.

Coaching zyskuje na popularności ostatnio, można je napotkać często w różnorodnych miejscach

szkolenia
Autor: aditus foundation
Źródło: http://www.flickr.com
Coaching jest określeniem bardzo popularnym ostatnio, można je napotkać często w różnorodnych miejscach. Raczej niewielka ilość osób wie jednak, co ten termin znaczy i z czym jest powiązane. Jest to mianowicie zwrot mający odniesienie do rozmaitych dziedzin życia, przede wszystkim do psychologii i biznesu. Metody coachingowe powszechnie wykorzystuje się do zdobywania i rozwijania umiejętności przydatnych w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz w pracy w dużej korporacji. W procesie coachingu bardzo ważną osobą jest trener, czyli coach. Osoba taka musi mieć odpowiednie uprawnienia do spełniania własnych powinności, a do zyskania takich pozwoleń wymagane są określone umiejętności. Zyskuje się je na różnorodnych kursach i warsztatach coachingowych. W profesji tej także bardzo cennym elementem jest doświadczenie.

Kursy dla kadry kierowniczej

Autor: materiały prasowe
Wszyscy, co zatrudnieni są pod czyimś kierownictwem, posiadają jakąś własną prywatną ocenę przełożonego, jakiej zwykle nikomu nie zdradzają – w obawie przed konsekwencjami. Znakomita większość pracowników dowolnego szczebla, pracownicy, którzy podlegają komuś wyżej, kto twardą ręką egzekwuje wypełnianie obowiązków i przydziela pochwały i nagany, mówi jednak całkiem bez skrępowania: mój szef to... wstaw sobie dowolne brzydkie słowo.