Syndicate content

brutto

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Otwierasz działalność gospodarczą? Sprawdź jak wygląda podanie o REGON, a także w jaki sposób obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

wynagrodzenie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nadzwyczaj kłopotliwie jest odnaleźć etat, dlatego mnóstwo osób rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Jest to oczywiście fenomenalny pomysł na zarabianie pieniędzy, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, że na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zatrudnionych. W takim razie musimy dowiedzieć się kluczowych rzeczy na temat tego w jaki sposób założyć firmę , a także jak w późniejszym czasie liczyć honorarium.

Składki zus dla rozpoczynających działalność są dokładnie wyznaczone

Karty kredytowe
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Najcięższe okazują się być pierwsze kroki. Trzeba pamiętać o tym, że wciąż najtrudniejsze będą początki, zwłaszcza gdy chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa. Możemy wówczas prosić o wsparcie, tak byśmy ciągle posiadali wszystko odpowiednio wytłumaczone, ponieważ wtedy będziemy posiadali gwarancję, że nie będziemy popełniać błędów, które mają szansę nas wiele kosztować oraz które mogą nas pogrążyć, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy własną działalność.

Chorobowe pracownika może opłacać zus

pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Pensja 3500 brutto okazuje się być przed opłaceniem składek. W zależności od tego jakie stanowisko będziemy zajmować, jakie posiadamy doświadczenie w robocie oraz w jakiej firmie pracujemy, nasze wynagrodzenia mogą się znacznie różnić.Zostało uzgodnione, że minimalne wynagrodzenie 2015, które powinno pozwolić na godne funkcjonowanie będzie wynosić 1750 zł brutto, a zatem jeszcze przed uregulowaniem wszystkich składek.

Czytając ten materiał dowiesz się co na bank musi wiedzieć zarządca każdej, małej firmy!

Obliczanie wynagrodzenia
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Każda firma jest zobligowana do prowadzenia rachunkowości, a nie ulega wątpliwości, że nie każdy się na tym zna. Tym samym dobrym rozwiązaniem dla małej firmy jest zaangażowanie jednej osoby, która będzie absorbować się wszelkimi rozliczeniami powiązanymi z finansami.

Narzędzia użyteczne dla księgowej.

księgowy
Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com
Programy użyteczne dla księgowego w przedsiębiorstwie. Mi.in: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

Jeśli prowadzimy własną firmę, na co dzień mamy do czynienia z fakturami - zarówno gdy kupujemy towar, jak i go sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaż-zakup, musimy sprawnie poruszać się pomiędzy wartościami netto i brutto.

Payroll

finanse, rachunki
Jeśli mowa o pieniądzach to doskonale wiemy, że rządzą one światem. Nie jest łatwo żyć bez odpowiednich środków, a i ze zbyt dużą ilością mamony też nie jest prosto. Każdy zauważy wady i zalety w każdej sytuacji. Ale faktem jest, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć.

Niezbędne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

Pieniądze na dłoni
Autor: Public Stock
Źródło: http://www.flickr.com
W internecie ciągle pojawiają się niezbędne informacje na tematy istotne dla pracowników. Dzięki systematycznemu dostarczaniu danych na ten temat można bez obaw zbierać przydatne dla siebie odpowiedzi na ważne pytania. Wtedy zostają rozwiane rozmaite wątpliwości, m.in. te powiązane z minimalnym wynagrodzeniem, urlopu wychowawczego czy wysokości składek zus. Ponadto, nie brakuje również artykułów dotyczących zakładania działalności gospodarczej, co może odbywać się także internetowo.