Syndicate content

brutto

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Otwierasz działalność gospodarczą? Sprawdź jak wygląda podanie o REGON, a także w jaki sposób obliczać wynagrodzenie i odsetki ustawowe

wynagrodzenie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie nadzwyczaj kłopotliwie jest odnaleźć etat, dlatego mnóstwo osób rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Jest to oczywiście fenomenalny pomysł na zarabianie pieniędzy, jednakże musimy zdać sobie sprawę z tego, że na naszej głowie będzie odpowiedzialność za całą firmę oraz wszystkich zatrudnionych. W takim razie musimy dowiedzieć się kluczowych rzeczy na temat tego w jaki sposób założyć firmę , a także jak w późniejszym czasie liczyć honorarium.

Składki zus dla rozpoczynających działalność są dokładnie wyznaczone

Karty kredytowe
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Najcięższe okazują się być pierwsze kroki. Trzeba pamiętać o tym, że wciąż najtrudniejsze będą początki, zwłaszcza gdy chodzi o prowadzenie przedsiębiorstwa. Możemy wówczas prosić o wsparcie, tak byśmy ciągle posiadali wszystko odpowiednio wytłumaczone, ponieważ wtedy będziemy posiadali gwarancję, że nie będziemy popełniać błędów, które mają szansę nas wiele kosztować oraz które mogą nas pogrążyć, jeszcze zanim na dobre rozkręcimy własną działalność.

Chorobowe pracownika może opłacać zus

pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Minimalne wynagrodzenie 2015 ma zezwolić na dobre życie. W zależności od tego jakie stanowisko zajmujemy, jakie posiadamy doświadczenie w robocie i w jakiej firmie jesteśmy zatrudnieni, nasze wynagrodzenia mogą się mocno różnić.Zostało uzgodnione, że minimalne wynagrodzenie 2015, które ma zezwolić na godne funkcjonowanie będzie wynosić 1750 zł brutto, a więc jeszcze przed opłaceniem wszystkich składek.

Czytając ten materiał dowiesz się co na bank musi wiedzieć zarządca każdej, małej firmy!

Obliczanie wynagrodzenia
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Każda marka jest zobligowana do prowadzenia rachunkowości, a wiadomo nie każdy człowiek się na tym zna. Tym samym idealnym rozwiązaniem dla malutkiej firmy jest zaangażowanie jednej osoby, jaka będzie zajmować się wszelkimi sprawami powiązanymi z finansami.

Narzędzia użyteczne dla księgowej.

księgowy
Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com
Narzędzia użyteczne dla działu księgowego w firmie. Mi.in: kalkulator vat, minimalne wynagrodzenie 2015 oraz księgi rachunkowe.

W sytuacji gdy prowadzimy własną działalność, codziennie mamy do czynienia z fakturami - zarówno gdy kupujemy towar, jak i go sprzedajemy. Biorąc udział w transakcjach sprzedaż-zakup, powinniśmy sprawnie poruszać się pomiędzy wartościami netto i brutto.

Payroll

finanse, rachunki
Jeśli mowa o pieniądzach to doskonale wiemy, że rządzą one światem. Nie jest łatwo żyć bez odpowiednich środków, a i ze zbyt dużą ilością mamony też nie jest prosto. Każdy zauważy wady i zalety w każdej sytuacji. Ale faktem jest, że lepiej mieć pieniądze niż ich nie mieć.

Niezbędne pracownikom informacje na temat zatrudnienia

Pieniądze na dłoni
Autor: Public Stock
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci nieustannie pojawiają się przydatne informacje w kwestiach istotnych dla pracowników. Dzięki systematycznemu dostarczaniu informacji na ten temat możemy bez obaw kompletować niezbędne dla siebie odpowiedzi na nurtujące kwestie. Wtedy zostają rozwiane wszelkie wątpliwości, m.in. te powiązane z minimalnym wynagrodzeniem, urlopu wychowawczego i wysokości składek zus. Ponadto, nie zabraknie także artykułów poświęconych zakładaniu działalności gospodarczej, która może odbywać się też w sieci.