Syndicate content

odsetki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy wiemy do kiedy pit 11 przesłać?

Rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Należy powiedzieć w którym momencie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli nie pragniemy zapłacić wysokich kar, a do tego chcemy posiadać pewność, że wszystko będzie zrobione w dobrym czasie, to musimy się dowiedzieć, do kiedy warto się rozliczyć z urzędem skarbowym. Tylko wtedy możemy posiadać pewność, że wszystko będzie się działo odpowiednio i nie będziemy z niczym zalegać.

Jak prezentuje się lokata bezkarna? - najistotniejsze wiadomości

oszczędzanie
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Co przedstawia nam nasz bank?

Nierzadko banki posiadają dużo różnorodnych ofert dla własnych kontrahentów oraz należy się im wszystkim rzetelnie przypatrzeć, aby mieć świadomość, że wykorzystujemy z tej najlepszej dla nas.

Pamiętaj o zobowiązaniach względem skarbówki i ZUS-u, płać i dostarczaj dokumenty w wyznaczonym czasie

Strona internetowa
Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien okazać się świadom, jakie zobowiązania ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to unikać spóźnień przy składaniu potrzebnych dokumentów oraz wnoszeniu stosownych opłat. Czasem mimo wszystko natłok różnych załatwień sprawia, że pogubimy się w ich gąszczu i mylimy. Pomyślnie w każdym przypadku możemy konsultować się z pracownikami biura księgowego lub poszukać wymaganych wiadomości w sieci.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas z pewnością musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jakim sposobem liczone są odsetki za zwłokę?

Jeżeli musisz załatwić jakieś kwestie podatkowe, pójdź do swojego urzędu skarbowego i złóż wskazany wniosek

urząd skarbowy
Źródło: http://www.flickr.com
Urząd skarbowy okazuje się jednym z podstawowych organów w kraju. Polacy mają z tą instytucją do czynienia dość często, ponieważ w wyznaczonych terminach są zobowiązani składać deklarację podatkowe i uiszczać stosowny podatek. Jeszcze częściej spotyka to właścicieli firm, którzy utrzymują kontakt ze skarbówką w różnorakich istotnych sprawach i nierzadko wnioskują o możliwe ulgi. Powinno się wiedzieć, z których narzędzi i udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k - kogo dotyczy?

dokumenty z długopisem
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Oświadczenie VAT-7K składają drobni podatnicy obowiązani do składania deklaracji VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, bądź 3 regulacji. Są to drobni podatnicy, u których cena obrotów nie przekroczyła w byłym roku podatkowym okazanej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro.

Pożyczki chwilówki – bardzo atrakcyjne zapisy w umowie i niekiedy rozstrzygnięcie Twoich problemów

Fragment karty kredytowej
Autor: Ed Ivanushkin
Źródło: http://www.flickr.com
Obecne czasy w Polsce są niebywale ciężkie. Wielu rodzin egzystuje w bardzo dużym ubóstwie albo zaledwie wiąże koniec z końce. Dość często pracując choćby na dwa zatrudnienia dość ciężko jest wykarmić dużą rodzinę. W przypadku, kiedy rodzina jest w nadzwyczaj trudnej sytuacji materialnej, ma prawo skorzystać z pomocy jaką oferuje im Naród. Tymczasem są to dość niewielkie wsparcie, zwłaszcza gdy tyczy się to rodziny wielodzietnej. Dlatego statystyczny Polak z roku na rok coraz bardziej się zadłuża.

Nielegalne oprogramowanie w firmie czasami mamy szansę spotkać

Przepisy prawne
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Odliczenie zus powinno okazać się rzetelnie obliczone
Uruchamiając własną firmę posiadamy nadzieję, że w krótkim czasie uzyska ona duże dochody, a to sprawi, że pokona konkurencję i będzie miała mocną pozycję na rynku. Niestety od czasu do czasu mimo wszystko dzieje się tak, że zjawiają się jakieś nieprzewidziane trudności oraz niezbędne okazuje się być zawieszenie firmy.

Obowiązki jak również ulgi podatników w polskim ustawodawstwie

Dokumenty
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na pracodawcę powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co istotne, musi regulować te składki w wyznaczonym czasie. Jeśli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego rezultaty i uregulować odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została opłacona w czasie określonym przepisami. Kiedy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

W jaki sposób skuteczne odkładać pieniądze w Twoim banku

oszczędności
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Naprawdę efektywne oszczędzanie swych pieniędzy niewątpliwie jest niesamowicie wręcz ważną kwestią dla praktycznie każdego dorosłego człowieka. W końcu właściwie tylko dzięki temu możemy spełniać jakiekolwiek swoje marzenia, na które zwykle potrzebne są nam spore środki finansowe. Ponadto nie powinniśmy pomijać tego, że przyszło nam obecnie żyć w bardzo niepewnych czasach, kiedy to rozmaite problemy finansowe nie należą niestety do rzadkości i czasami potrafią dotykać absolutnie każdego z nas.