Syndicate content

odsetki

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Czy wiemy do kiedy pit 11 przesłać?

Rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Z urzędem skarbowym wszystko musi być w terminie. Jeśli nie pragniemy płacić wysokich kar, a do tego chcemy mieć gwarancję, że wszystko będzie robione w odpowiednim czasie, to powinniśmy się dowiedzieć, do jakiego czasu trzeba się rozliczyć z urzędem skarbowym. Tylko wtedy możemy posiadać gwarancję, że wszystko odbędzie się dobrze i nie będziemy z niczym zalegali.

Jak prezentuje się lokata bezkarna? - najistotniejsze wiadomości

oszczędzanie
Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Co przedstawia nam nasz bank?

Nierzadko banki posiadają dużo różnorodnych ofert dla własnych kontrahentów oraz należy się im wszystkim rzetelnie przypatrzeć, aby mieć świadomość, że wykorzystujemy z tej najlepszej dla nas.

Pamiętaj o zobowiązaniach względem skarbówki i ZUS-u, płać i dostarczaj dokumenty w wyznaczonym czasie

Strona internetowa
Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas powinien okazać się świadom, jakie zobowiązania ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to unikać spóźnień przy składaniu potrzebnych dokumentów oraz wnoszeniu stosownych opłat. Czasem mimo wszystko natłok różnych załatwień sprawia, że pogubimy się w ich gąszczu i mylimy. Pomyślnie w każdym przypadku możemy konsultować się z pracownikami biura księgowego lub poszukać wymaganych wiadomości w sieci.

W jaki sposób naliczane są odsetki za zwłokę oraz kiedy powinno się wybrać podatek liniowy?

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli w dobrym terminie nie płacimy zobowiązań podatkowych, wówczas z pewnością musimy liczyć się z odsetkami za zwłokę. Tak więc prócz zaległości podatkowych, podatnik winien również rozliczyć się z odsetek. A jakim sposobem liczone są odsetki za zwłokę?

Jeżeli musisz załatwić jakieś kwestie podatkowe, pójdź do swojego urzędu skarbowego i złóż wskazany wniosek

urząd skarbowy
Źródło: http://www.flickr.com
Urząd skarbowy okazuje się jednym z podstawowych organów w kraju. Polacy mają z tą instytucją do czynienia dość często, ponieważ w wyznaczonych terminach są zobowiązani składać deklarację podatkowe i uiszczać stosowny podatek. Jeszcze częściej spotyka to właścicieli firm, którzy utrzymują kontakt ze skarbówką w różnorakich istotnych sprawach i nierzadko wnioskują o możliwe ulgi. Powinno się wiedzieć, z których narzędzi i udogodnień można korzystać, załatwiając sprawy w urzędzie skarbowym.

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k - kogo dotyczy?

dokumenty z długopisem
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację VAT-7K składają drobni podatnicy zobowiązani do składania deklaracji VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, lub 3 ustawy. Są to mali przedsiębiorcy, u jakich cena obrotów nie przewyższyła w zeszłym roku podatkowym wyrażonej w złotych wielkości która odpowiada równowartości 1 200 000 euro.

Pożyczki chwilówki – bardzo atrakcyjne zapisy w umowie i niekiedy rozstrzygnięcie Twoich problemów

Fragment karty kredytowej
Autor: Ed Ivanushkin
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze lata w Polsce są niebywale trudne. Bardzo dużo ludzi żyje w skrajnym ubóstwie lub ledwie wiąże koniec z końce. Niebywale często pracując choćby na 2 zatrudnienia dość ciężko jest wyżywić wielodzietną rodzinę. W przypadku, gdy rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej, może skorzystać z pomocy jaką oferuje im Naród. Natomiast są to nadzwyczaj niewielkie wsparcie, szczególnie gdy tyczy się to rodziny wieloosobowej. Dlatego przeciętny Polak z roku na rok coraz bardziej się zadłuża.

Nielegalne oprogramowanie w firmie czasami mamy szansę spotkać

Przepisy prawne
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Odliczenie zus powinno okazać się rzetelnie obliczone
Uruchamiając własną firmę posiadamy nadzieję, że w krótkim czasie uzyska ona duże dochody, a to sprawi, że pokona konkurencję i będzie miała mocną pozycję na rynku. Niestety od czasu do czasu mimo wszystko dzieje się tak, że zjawiają się jakieś nieprzewidziane trudności oraz niezbędne okazuje się być zawieszenie firmy.

Obowiązki jak również ulgi podatników w polskim ustawodawstwie

Dokumenty
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, nakłada na pracodawcę powinność regulowania składek ZUS, za siebie i zatrudnianych pracowników. Co istotne, musi regulować te składki w wyznaczonym czasie. Jeśli się spóźni z opłatą składek, będzie musiał ponieść tego rezultaty i uregulować odsetki za zwłokę. Zaległość fiskalna to podatek wraz z ratą, która nie została opłacona w czasie określonym przepisami. Kiedy podatnik nie dotrzyma określonego ustawą terminu, regulowana po terminie opłata musi być podwyższona o należne odsetki za zwłokę.

W jaki sposób skuteczne odkładać pieniądze w Twoim banku

oszczędności
Autor: Barta IV
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście skuteczne oszczędzanie swoich pieniędzy na pewno jest niesamowicie wręcz istotną sprawą dla właściwie każdego dorosłego człowieka. Przecież praktycznie tylko w taki sposób jesteśmy w stanie spełniać dowolne swoje marzenia, na które najczęściej potrzebne są nam znacznie środki finansowe. Ponadto nie wolno nam pomijać tego, że przyszło nam teraz żyć w dość niestabilnych czasach, kiedy to różnego rodzaju problemy finansowe nie należą niestety do rzadkości i raz na jakiś czas mogą spotykać dosłownie każdego z nas.