Syndicate content

Fundusz Pracy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ważkie wiadomości dotyczące kwestii podatkowych

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty, jakie zostają poniesione na ulepszanie środka trwałego nie są wliczane do kosztów zdobycia profitu, bo zwiększają one wartość początkową danego środka trwałego. Nakazy zawarte w różnych artykułach potwierdzają, iż środki trwałe są uważane za ulepszone wtenczas kiedy nie przewyższają na rok 3500 złotych. Teraz ulepszenie środka trwałego to trwałe unowocześnienie środków trwałych, jakie posiadają wpływ na podniesienie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego można zaliczyć przykładowo nabycie części składowej, która jest cząstką doposażenia środka trwałego.

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko wydatki, z czasem przyjdzie czas na wypracowanie dochodów

Pieniądze
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Koncepcja na własny interes to nie tylko odnalezienie tzw. niszy, to także stworzenie strategii wejścia na rynek i umiejętność późniejszego działania. Przed startem, należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań, m.in.: jakie trzeba będzie ponosić wydatki firmowe i jak je trzeba rozliczać? Składki ZUS przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają własną działalność gospodarczą mogą płacić na zasadach ulgowych.