Syndicate content

wykształcenie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Profesjonalizm przede wszystkim

pracownik przed komputerem
Autor: pang yu liu
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek ma rozmaite zadania do spełnienia. Zazwyczaj musimy chodzić do pracy, a to wszystko po to, aby móc zagwarantować byt sobie i swojej rodzinie, jeśli ją mamy. Niestety czasem nasz zawód podobny jest do walki z wiatrakami.

Jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?

praca
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie przez nas dobrze opłacanej pracy jest oczekiwaniem dużej części z nas. Pozyskiwanie przez nas środków finansowych jest bowiem związane z zaspokajaniem przez nas życiowych potrzeb, czego nie potrafimy uniknąć za wszelką cenę. Obecnie wyraźnie najbardziej dochodową pracą wydaje się być praca przy biurku, o czym jeszcze kilkanaście lat temu nie pomyśleliśmy. Nasza rodowita gospodarka przeszła bowiem szczególnie wyraźną transformację od modelu wytwórczego do świadczenia usług.

Poszukiwania satysfakcjonującej pracy – co zrobić, kiedy nie przynoszą one współcześnie jakichkolwiek rezultatów?

praca
Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
Praca ma dla dzisiejszego człowieka z reguły faktycznie bardzo duże znaczenie. Z jakiego powodu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że pozwala na realizowanie swoich pasji i zainteresowań i sprawia, że dana osoba czuje się przydatna i doceniana. Oczywiście, najważniejszą kwestią jest odnalezienie zadowalającego zatrudnienia. Nie jest to jednakowoż takie proste, jak mogłoby się wydawać, głównie ze względu na fakt, że polski rynek dalej walczy z dużym problemem, jaki stanowi bezrobocie.

Jak poprawnie przygotować się do interview?

dwa cv
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmowa kwalifikacyjna często jest nadzwyczaj stresującym etapem rekrutacji. To oczywiste, iż każdy z nas pragnie wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, niemniej jednak nieraz popełniamy dużo błędów, jakie sprawiają, iż wypadamy niekorzystnie.

Już w tym momencie poszukaj wymarzonej pracy w Brwinowie, Dębicy bądź Zawierciu

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach nie tak łatwo jest znaleźć robotę. Bez wątpienia przekonał się o tym już niejeden z nas. Czasami nie wystarczą dobre chęci, ponieważ na ogół fajna fucha nie spada z nieba.

Księgowość w firmie – które rozwiązania cechują się współcześnie dużą popularnością i z jakiego powodu?

Księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, która posiada swoją firmę, bez względu na jej wielkość, dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkie znaczenie ma odpowiednie prowadzenie księgowości. Podobnymi pracami zajmują się określone osoby, które mają kierunkowe wykształcenie. Duże firmy bardzo często mają wydzielone działy księgowe, jakie wykonują wszystkie niezbędne rozliczenia, natomiast w mniejszych firmach zatrudnia się z reguły jednego czy dwóch księgowych, którzy wykonują całość prac.

Jak szybko i bez problemów odnaleźć dobrą pracę?

rozmowa rekrutacyjna
Autor: iStock
Źródło: iStock
Szukanie zatrudnienia nie należy do zadań łatwych. Na pewno może wiązać się ze znacznymi stresami. Jednakże w rzeczywistości nie będzie to tak skomplikowane, gdy zastosujemy się do rozlicznych istotnych rad. Nade wszystko trzeba się do tego procesu we właściwy sposób przygotować. Z początku wypada sobie zadać kwestię: jak napisać CV?

W jaki sposób zorganizować własną karierę zawodową?

Praca przy komputerze
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, że kariera zawodowa w ciągu całego życia stanowi niezmiernie istotny element codzienności. Nasz zawód oraz posiadane zdolności określają bowiem w dostrzegalnym stopniu komfort naszego życia. Naturalnie staramy się za każdą cenę realnie jak najlepiej ją potoczyć, natomiast w rzeczywistości to wyzwanie nie zawsze się udaje. Przeważnie nasze błędy względem ścieżki szkoleniowej popełniamy na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum, kiedy to nadzwyczaj mocno nie wykazujemy chęci do nauki i owa niechęć predestynuje nasze złe wybory. Szczęśliwie potoczenie prywatnej kariery zawodowej w dużej mierze jest zdeterminowane od naszego samozaparcia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu.

Szkolenia ISO, szkolenie six sigma – sposób na poznanie nowych metod zarządzania jakością a także oszczędzania i redukcji kosztów w przedsiębiorstwie.

szkolenie
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie jest i cały czas powstaje bardzo dużo nowych zakładów. Częstokroć zdarza się, że trudnią się one podobną bądź tą samą dyscypliną, przez co muszą troszczyć się o swoją konkurencyjność. Toteż przyjmując do pracy własnych pracowników właściciele firm starają się, aby byli to specjaliści w swojej dziedzinie by przynieśli przedsiębiorstwu konkretne korzyści.

W jaki sposób dobrze napisać CV oraz co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, by odpowiednio wypaść?

rozmowa biznesowa
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi ma problemy z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten może wywrzeć wpływ na to czy uda nam się otrzymać pracę, o którą się staramy czy też nie. W związku z tym pisząc CV wypada ogromnie się do tego przyłożyć, a także dowiedzieć jak napisać CV i jakie istotne informacje w nim zawrzeć.