Syndicate content

wykształcenie

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Profesjonalizm przede wszystkim

pracownik przed komputerem
Autor: pang yu liu
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy człowiek ma rozmaite zadania do spełnienia. Zazwyczaj musimy chodzić do pracy, a to wszystko po to, aby móc zagwarantować byt sobie i swojej rodzinie, jeśli ją mamy. Niestety czasem nasz zawód podobny jest do walki z wiatrakami.

Jak odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?

praca
Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie przez nas dobrze opłacanej pracy jest oczekiwaniem dużej części z nas. Pozyskiwanie przez nas środków finansowych jest bowiem związane z zaspokajaniem przez nas życiowych potrzeb, czego nie potrafimy uniknąć za wszelką cenę. Obecnie wyraźnie najbardziej dochodową pracą wydaje się być praca przy biurku, o czym jeszcze kilkanaście lat temu nie pomyśleliśmy. Nasza rodowita gospodarka przeszła bowiem szczególnie wyraźną transformację od modelu wytwórczego do świadczenia usług.

Poszukiwania satysfakcjonującej pracy – co zrobić, kiedy nie przynoszą one współcześnie jakichkolwiek rezultatów?

praca
Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
Praca ma dla dzisiejszego człowieka zazwyczaj faktycznie ogromne znaczenie. Czemu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że umożliwia realizację swoich pasji i zainteresowań i sprawia, że dana osoba czuje się potrzebna oraz doceniana. Naturalnie, najważniejszą kwestią jest znalezienie zadowalającego zatrudnienia. Nie jest to jednakowoż takie proste, jak mogłoby się wydawać, przeważnie ze względu na fakt, że polski rynek cały czas walczy z poważnym problemem, jaki stanowi bezrobocie.

Jak poprawnie przygotować się do interview?

dwa cv
Autor: César Santiago Molina
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmowa kwalifikacyjna nierzadko jest nadzwyczaj stresującym etapem rekrutacji. To oczywiste, iż każdy z nas chce wypaść na rozmowie rekrutacyjnej jak najlepiej, niemniej jednak często popełniamy mnóstwo błędów, jakie sprawiają, iż wypadamy niekorzystnie.

Już w tym momencie poszukaj wymarzonej pracy w Brwinowie, Dębicy bądź Zawierciu

rozmowa kwalifikacyjna
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach nie tak łatwo jest znaleźć robotę. Bez wątpienia przekonał się o tym już niejeden z nas. Czasami nie wystarczą dobre chęci, ponieważ na ogół fajna fucha nie spada z nieba.

Księgowość w firmie – które rozwiązania cechują się współcześnie dużą popularnością i z jakiego powodu?

Księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Każda osoba, jaka posiada swoją firmę, bez względu na jej wielkość, znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie ma prawidłowe prowadzenie księgowości. Takimi zadaniami zajmują się konkretne osoby, które posiadają konieczne wykształcenie. Większe firmy bardzo często mają specjalne działy księgowe, które wykonują wszystkie niezbędne obliczenia, natomiast w małych firmach zatrudnia się zazwyczaj jednego lub dwóch księgowych, którzy realizują całość prac.

Jak szybko i bez problemów odnaleźć dobrą pracę?

rozmowa rekrutacyjna
Autor: iStock
Źródło: iStock
Szukanie zatrudnienia nie należy do zadań łatwych. Na pewno może wiązać się ze znacznymi stresami. Jednakże w rzeczywistości nie będzie to tak skomplikowane, gdy zastosujemy się do rozlicznych istotnych rad. Nade wszystko trzeba się do tego procesu we właściwy sposób przygotować. Z początku wypada sobie zadać kwestię: jak napisać CV?

W jaki sposób zorganizować własną karierę zawodową?

Praca przy komputerze
Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Nie od dzisiaj wiadomo, że kariera zawodowa w ciągu całego życia stanowi niezmiernie istotny element codzienności. Nasz zawód oraz posiadane zdolności określają bowiem w dostrzegalnym stopniu komfort naszego życia. Naturalnie staramy się za każdą cenę realnie jak najlepiej ją potoczyć, natomiast w rzeczywistości to wyzwanie nie zawsze się udaje. Przeważnie nasze błędy względem ścieżki szkoleniowej popełniamy na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum, kiedy to nadzwyczaj mocno nie wykazujemy chęci do nauki i owa niechęć predestynuje nasze złe wybory. Szczęśliwie potoczenie prywatnej kariery zawodowej w dużej mierze jest zdeterminowane od naszego samozaparcia oraz wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego celu.

Szkolenia ISO, szkolenie six sigma – sposób na poznanie nowych metod zarządzania jakością a także oszczędzania i redukcji kosztów w przedsiębiorstwie.

szkolenie
Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie istnieje oraz stale powstaje bardzo dużo nowych przedsiębiorstw. Często przydarza się, że trudnią się one podobną bądź tą samą dziedziną, przez co muszą dbać o swoją konkurencyjność. Dlatego też przyjmując do pracy swoich pracowników właściciele firm starają się, by byli to profesjonaliści w swojej dziedzinie aby przynieśli zakładowi określone korzyści.

W jaki sposób dobrze napisać CV oraz co mówić na rozmowie kwalifikacyjnej, by odpowiednio wypaść?

rozmowa biznesowa
Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com
Multum osób ma problemy z napisaniem CV, a jak wiadomo dokument ten zdoła wpłynąć na to czy uda nam się otrzymać pracę, o jaką się staramy czy też nie. Wobec tego pisząc CV trzeba niesłychanie się do tego przyłożyć, a także dowiedzieć jak napisać CV i jakie znaczące informacje w nim zawrzeć.