Syndicate content

VAT

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kodeks pracy – co należy wiedzieć, podpisując umowę o pracę?

umowa
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Zarówno pracownicy, jak i ci, którzy zatrudniają mają konkretne obowiązki, które są wynikiem obowiązującego w Polsce kodeksu pracy. Każdy pracownik, który wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę ma ustalony czas pracy. Jest to osiem godzin w ciągu dnia, czyli czterdzieści godzin w tygodniu. Jeżeli po ośmiu godzinach osoba zatrudniona musi zostać w pracy, pojawią się nadgodziny.

Jakie są koszty uzyskania przychodu?

Kodeksy
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy powiedzieć wiele o urzędowych kwestiach
Jeżeli namyślamy się nad założeniem zakładu, to musimy powiedzieć, że będziemy musieli się orientować w wielu kwestiach, a co więcej będziemy zmuszeni być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. To właśnie spowoduje, że na początku powinniśmy odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie nam pomóc i kto będzie miał szansę nas przeprowadzić przez te różne zagadnienia.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, powinieneś być świadomy swych obowiązków oraz udogodnień, z których można skorzystać. To bardzo istotne!

przedsiębiorca
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Działalność gospodarcza w Polsce regulowana bywa licznymi przepisami prawnymi i podatkowymi, a obowiązkiem przedsiębiorcy jest poznać je i postępować według ich reguł. Odpowiednie przepisy normują zarówno sprawę płacenia podatków oraz dokonywania różnych odliczeń, jak też dokumentowania przeprowadzanych transakcji i wypełniania obowiązków odnośnie zatrudnionych pracowników. Warto znać te przepisy, by okazać się pewnym, że postępuje się właściwie.

Do poczytania sprawy dla pracowników.

Pracownicy firmy
Autor: Neil Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
W tekście wyjaśnione zostaną interesujące kwestie dla pracowników. W tekście omówiona zostanie homologacja, wolne za nadgodziny i kwestia vat-u usług budowlanych. Homologacja jest to pozwolenie na korzystanie z urządzenia na terenie kraju, które wydaje pozwolenie, przyznawane przez uprawnioną instytucję. Użytkowanie sprzętu, który jej nie posiada powoduje, iż za uszkodzenia albo szkody spowodowane korzystaniem ze sprzętu odpowiada użytkownik.

Procedury, jakie obligują biznesmenów, którzy zawieszają firmę, a też od nowa wznawiają

przedsiębiorca
Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj działalność gospodarczą można zawiesić w każdej chwili z przeróżnych przyczyn. Czas zawieszenia firmy mieści rzeczywistą przerwę w przedsiębiorstwie na rynku polskim oraz zagranicznym.

Rady fiskalne dla firm

pieniądze
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Jak odliczyc internet? Podatnik - osoba fizyczna, która korzysta z internetu, może odliczyć od podstawy opodatkowania wydatki poniesione z tytułu użytkowania internetu. Od 2014 roku znacznemu zmniejszeniu uległa liczba osób mających ulgę na internet.

Biura rachunkowe opracowują ofertę z myślą zarówno o klientach biznesowych, potężnych koncernach, jak i klientach indywidualnych

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca, który zaledwie przed paroma dniami założył swoją firmę, musi znaleźć właściwą osobę do prowadzenia księgi rachunkowej. Może oczywiście to zadanie wykonywać na własną odpowiedzialność, lecz takie rozwiązanie należy do rzadkości. Już w kilkuosobowym przedsiębiorstwie przełożony musi zatrudnić księgową, która również zajmie się prowadzeniem akt osobowych pracowników. Z kolei zarządcy dużych korporacji są zmuszeni pomyśleć o rzetelnie wykształconej kadrze.

Aplikacja dla księgowych

sprawozdanie
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, każdy z przedsiębiorców ma podjąć decyzję o wyborze sposobu prowadzenia księgowości i formy opodatkowania swojego przedsiębiorstwa. Dzięki podatkowej kpir, przedsiębiorca może zapisywać wydarzenia gospodarcze które zachodzą w jego firmie. Podatkowa kpir służy do ustalenia podstawy opodatkowania, za pomocą chronologicznego zestawienia przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Ustalenie wysokości podatku dochodowego dokonuje się według zasad ogólnych - skala podatkowa albo podatku liniowego.

Czy wiesz, które ważne dokumenty powinieneś wypełniać? To naprawdę bardzo ważne sprawy!

protokół
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie działalności biznesowej wiąże się z wymogiem złożenia przeróżnych dokumentów oraz deklaracji, jakie należy przedstawić przed różnymi instytucjami. Każdy właściciel firmy musi okazać się zorientowany, które deklaracje w jakiej sytuacji powinien sporządzać. W sytuacji, gdy człowiek czuje się zagubiony w zawiłościach tych różnych papierów, ma możliwość prosić o wskazówki biuro księgowe, jakie udzieli optymalnych porad.

Który przedsiębiorca musi mieć kasę fiskalną i kiedy udostępniana jest ulga na jej nabycie?

kasa fiskalna
Wraz z rozpoczęciem 2015 roku zmieniły się przepisy mówiące o posiadaniu kas fiskalnych.Musi je mieć każdy, kto sprzedaje towary osobom fizycznym. Przepis dotyczyło także ryczałtowych rolników. Podatnik jednak nie musi posiadać kasy, gdy jego roczne obroty są mniejsze niż 20 tysięcy złotych. Taka kwota dotyczy tych, którzy działalność prowadzili przez pełny rok. W innych przypadkach wszystkie kwoty obliczane są w zależności od przepracowanych miesięcy.