Syndicate content

Faktura

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co należy wiedzieć, pragnąc prawidłowo się wywiązać z rozliczenia corocznego z Urzędem Skarbowym?

pieniądze wkładane do koperty
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy rok przynosi następne podatkowe zmiany. Wśród tych zmian znajduje się zmiana właściwości skarbowego urzędu dla celów VAT. Część podatników zostanie zobligowana do zmiany dotychczasowego Urzędu Skarbowego.

Urząd Skarbowy i ZUS

finanse
Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy rozpoczynamy pracę powinniśmy liczyć się z tym, że trzeba będzie pojawić się w Urzędzie Skarbowym. Chociażby w związku z corocznym wypełnianiem PIT-u. Oczywiście część osób korzysta z rozliczenia elektronicznego, ale jeżeli postanowiliśmy mieć własną działalność gospodarczą, to na pewno będzie trzeba się w Skarbówce z jakiś względów zjawić.

Te wiadomości są rzeczywiście pomocne, zdobądź cenne porady dla własnego biznesu

przedsiębiorstwo
Autor: D'Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciel firmy musi przyswoić szeroko zakrojoną wiedzę w kwestii prawa oraz podatków, gdyż przez to ma szansę efektywnie współpracować z przeróżnymi urzędami i prawidłowo wywiązać się ze swych obowiązków względem nich. Warto poznać najważniejsze pojęcia, jak także orientować się, jakie kroki podejmować w niektórych sytuacjach, ponieważ niesie to przedsiębiorstwu mnóstwo korzyści.

Jak na przykład rozpocząć jednoosobową aktywność gospodarczą?

praca
Źródło: pixabay
Masa ludzi decyduje się na zapoczątkowanie własnej działalności gospodarczej. Opcja ta częstokroć jest znacznie lepsza niż pracowanie dla kogoś, w szczególności jeśli mamy stosowny pomysł i biznesplan na osobistą działalność gospodarczą.

Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze i w jaki sposób ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Dokumenty
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów oraz Usług, która obejmuje katalog różnych towarów, które mieszczą się w obiegu gospodarczym w Polsce. Mówiąc krótko, są to towary i towary, jakie zdołamy na terenie Polski zakupić czy też sprzedać. Kod PKWiU zdoła odnaleźć się na fakturze, lecz nie zawsze jest to koniecznością.

Problemy podatników - jakie pytania padają najczęściej? Objaśniamy obiekcje.

Podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wiele osób, w podobny sposób młodych jak i tych starszych, nie orientuje się we wszelkich przepisach odnośnie podatków. Nie raz zdarza się, że w pewnych okolicznościach nie wiemy jakie papiery złożyć w kongruentne miejsca, jakie prawa nam przysługują tudzież jakie obowiązki posiadamy.

Składki ZUS, które dotyczą firm

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że będzie musiał brać pod uwagę pewnego rodzaju współpracę z ZUS-em. Weźmy np. na takie odliczenia składek zus. Istnieją tabelki, z których można skorzystać, ale nie wszyscy przedsiębiorcy są w stanie się w ty połapać. Dlatego najczęściej, jeżeli chodzi o profesjonalne rozliczenia z ZUS-em to zajmuje się tym najczęściej księgowa. Tak samo jest, gdy myślimy o tym, czy nasza działalność gospodarcza vat jest najlepszym rozwiązaniem.

W jaki sposób sprawdzać finanse swojej firmy i jaki typ księgowości wybrać?

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach funkcjonuje pogląd, że najlepszą formą zatrudnienia oprócz umowy o pracę jest posiadanie własnej firmy. Oczywiście łączy się z tym bardzo dużo formalności, jednakże jeśli mamy odpowiedni biznes plan, a dodatkowo jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy, należy dokładnie rozważyć tę opcję.

O tym, że rzeczywiście warto skorzystać z porad biura rachunkowego upewnił się już niejeden biznesmen

finanse
Człowiek renesansu to taka postać, która posiada wiedzę z różnych dziedzin i w każdej sytuacji może wypowiedzieć się w roli specjalisty, czyli jednym słowem chodząca encyklopedia. Jednakże w XXI-wiecznych czasach coraz trudniej o taką personę, ponieważ od wieku, w którym żył Benvenuto Cellini dużo się zmieniło.

Faktoring – nowoczesne nastawienie do zarządzania swoim przedsiębiorstwem

zakładanie firmy
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Wiąże się to z wizją swobody oraz większych dochodów. Zdarza się jednak tak, że zbyt pośpiesznie rozpoczęty albo nieprzemyślany interes spotyka się z trudnościami finansowymi. Dobrym rozwiązaniem może okazać się faktoring.