Syndicate content

Faktura

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Co należy wiedzieć, pragnąc prawidłowo się wywiązać z rozliczenia corocznego z Urzędem Skarbowym?

pieniądze wkładane do koperty
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy rok przynosi następne podatkowe zmiany. Wśród tych zmian znajduje się zmiana właściwości skarbowego urzędu dla celów VAT. Część podatników zostanie zobligowana do zmiany dotychczasowego Urzędu Skarbowego.

Urząd Skarbowy i ZUS

finanse
Autor: Kat R
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy zaczynamy pracować musimy pamiętać o tym, że trzeba będzie zjawić się w Urzędzie Skarbowym. Chociażby w związku z corocznym wypełnianiem PIT-u. Choć część ludzi może wybrać e-rozliczenie, ale jeżeli postanowiliśmy mieć własną działalność gospodarczą, to na sto procent będziemy musieli się w Urzędzie Skarbowym z pewnych względów zjawić.

Te wiadomości są rzeczywiście pomocne, zdobądź cenne porady dla własnego biznesu

przedsiębiorstwo
Autor: D'Arcy Norman
Źródło: http://www.flickr.com
Właściciel firmy musi posiadać bogatą wiedzę z zakresu prawa oraz podatków, gdyż dzięki temu może efektywnie współpracować z przeróżnymi instytucjami i prawidłowo wywiązać się ze swoich obowiązków odnośnie nich. Warto poznawać kluczowe pojęcia, jak też orientować się, jak postępować w niektórych sytuacjach, ponieważ niesie to firmie wiele korzyści.

Jak na przykład rozpocząć jednoosobową aktywność gospodarczą?

praca
Źródło: pixabay
Mnogość postaci decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Możliwość ta nierzadko jest znacznie lepsza aniżeli pracowanie dla kogoś, w szczególności jeśli mamy odpowiedni pomysł i biznesplan na własną działalność gospodarczą.

Czy symbol PKWiU musi odnaleźć się na fakturze i w jaki sposób ustalić wymiar wypoczynkowego urlopu?

Dokumenty
Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com
Symbol PKWiU to inaczej Polska Klasyfikacja Wyrobów oraz Usług, która obejmuje katalog różnych towarów, które mieszczą się w obiegu gospodarczym w Polsce. Mówiąc krótko, są to towary i towary, jakie zdołamy na terenie Polski zakupić czy też sprzedać. Kod PKWiU zdoła odnaleźć się na fakturze, lecz nie zawsze jest to koniecznością.

Problemy podatników - jakie pytania padają najczęściej? Objaśniamy obiekcje.

Podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wiele osób, zarówno młodych jak i tych starszych, nie orientuje się we wszelkich przepisach dotyczących podatków. Nie raz zdarza się, że w pewnych sprawach nie wiemy jakie papiery złożyć w słuszne miejsca, jakie prawa nam przysługują i jakie obowiązki mamy.

Składki ZUS, które dotyczą firm

faktura
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z tym, że musi wziąć pod rozwagę pewnego rodzaju współpracę z ZUS-em. Spójrzmy np. na takie odliczenia składek zus. Istnieją tabelki, z których można korzystać, ale nie każdy przedsiębiorca jest w stanie to zrozumieć. Tak, więc najczęściej, jeżeli chodzi o właściwe rozliczenia z ZUS-em to zajmuje się tym najczęściej księgowa. Tak samo jest, gdy myślimy o tym, czy nasza działalność gospodarcza vat jest właściwym rozwiązaniem.

W jaki sposób sprawdzać finanse swojej firmy i jaki typ księgowości wybrać?

księgowość
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach funkcjonuje pogląd, że najkorzystniejszą formą zatrudnienia obok umowy o pracę jest założenie własnej firmy. Rzecz jasna łączy się z tym bardzo dużo formalności, jednakże jeżeli mamy odpowiedni biznes plan, a w dodatku jesteśmy w czymś naprawdę dobrzy, należy dokładnie przemyśleć tę kwestię.

O tym, że rzeczywiście warto skorzystać z porad biura rachunkowego upewnił się już niejeden biznesmen

finanse
Człowiek renesansu to taka postać, która posiada wiedzę z różnych dziedzin i w każdej sytuacji może wypowiedzieć się w roli specjalisty, czyli jednym słowem chodząca encyklopedia. Jednakże w XXI-wiecznych czasach coraz trudniej o taką personę, ponieważ od wieku, w którym żył Benvenuto Cellini dużo się zmieniło.

Faktoring – nowoczesne nastawienie do zarządzania swoim przedsiębiorstwem

zakładanie firmy
Autor: dhub limited
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie swojej działalności gospodarczej. Kojarzy się to z wizją samodzielności oraz większych dochodów. Zdarza się jednak tak, że zbyt pochopnie rozpoczęty lub nieprzemyślany interes napotka się z problemami ekonomicznymi. Sprawdzonym wyjściem może okazać się faktoring.