Syndicate content

znak towarowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rejestracja logo towarowych może być bardzo korzystna, zatrudnij prawnika, który pomoże ci zorganizować całą procedurę

znak towarowy
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca marzy o powodzeniu swojej działalności oraz robi wszystko, co jedynie jest w stanie, żeby rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Czasami zdarza się jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja chce wykorzystywać renomę wypromowanych produktów bądź firm, wprowadzając na rynek podobne artykuły oraz wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed tym ochronić?

Jak chronić własną własność intelektualną przed nieetycznymi działaniami konkurencji?

stop nieuczciwej konkurencji
Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo ludzi stara się zdobyć pieniądze w nieetyczny sposób. Obecnie często słyszy się o próbach wykradania wzorów, produkowania takich samych rzeczy bądź opierania się na popularnej marce.

Jak możemy zarejestrować znak towarowy w Polsce? Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić? Co jest najistotniejsze?

Loga
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Planujesz zarejestrować znak towarowy i nie wiesz, jak to zrobić? Przede wszystkim, w celu zarejestrowania takiego znaku, należy złożyć w Urzędzie Patentowym, na przykład biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednak dalej z tym zrobić?

Dlaczego chronienie znaku towaru jest szalenie ważne?

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Praca u kogoś nie zawsze jest źródłem szczęścia. Wiele osób marzy o tym, by być całościowo niezależnymi. Etat może przynosi poczucie bezpieczeństwa, gdyż ma się stałe perspektywy pracy na danym stanowisku i zarobki. Tymczasem w współczesnych czasach pojęcie bezpiecznej pracy straciło na aktualności.

Prawa autorskie w Necie oraz zarejestrowanie znaku towarowego

Rzut na laptopa
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia praw autorskich jest współcześnie poruszana coraz częściej. Wiele mówi się o przestrzeganiu i także o gwałceniu praw autorskich, naturalnie są to niezwykle istotne kwestie, w których dobrze jest się orientować.

Osobista aktywność gospodarcza - kilka ważkich spraw na ten temat

Desktop
Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie prywatnej działalności gospodarczej, może przynosić spore środki utrzymania. Jeśli odpowiednio się nią kieruje, ma się bardzo dużo atrakcyjnych pomysłów, w takim przypadku można liczyć na istotne profity. Każdy ma prawo założyć własną firmę, jednak bardzo istotną kwestią jest znak towarowy.

Jak chronić prawa do jakiegoś dzieła

Pracujący przy laptopie
Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nieważne, czy chodzi o książkę, czy o jakąś piosenkę. Wstukujemy hasło w wyszukiwarce internetowej i już pokazuje się wiele stron, które pozwalają pobrać wybraną rzecz.

Rejestracja znaku towarowego jako zabezpieczenie i zapewnienie wyłączności dla danego przedsiębiorstwa.

Biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Przeniesienie praw autorskich jest dozwolone. Wolno je przenieść na podstawie umowy o przeniesieniu praw autorskich. Trzeba jednak pamiętać o normach przygotowania umów przenoszących prawa autorskie. Ich niedochowanie może skutkować albowiem nieważnością umowy czy nieskutecznością pewnych jej postanowień.