Syndicate content

znak towarowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rejestracja logo towarowych może być bardzo korzystna, zatrudnij prawnika, który pomoże ci zorganizować całą procedurę

znak towarowy
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca marzy o powodzeniu własnej działalności oraz robi wszystko, co tylko jest w stanie, aby rozwijać przedsiębiorstwo oraz zyskać uznanie pośród klientów. Czasem zdarza się mimo wszystko tak, że nieuczciwa konkurencja pragnie wykorzystywać sławę wypromowanych produktów lub marek, wprowadzając na rynek zbliżone artykuły oraz wykorzystując mozolną pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed takim działaniem ochronić?

Jak chronić własną własność intelektualną przed nieetycznymi działaniami konkurencji?

stop nieuczciwej konkurencji
Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie sporo ludzi stara się zdobyć pieniądze w nieetyczny sposób. Obecnie często słyszy się o próbach wykradania wzorów, produkowania takich samych rzeczy bądź opierania się na popularnej marce.

Jak możemy zarejestrować znak towarowy w Polsce? Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić? Co jest najistotniejsze?

Loga
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Chcesz zarejestrować znak towarowy lecz nie masz pojęcia, jak tego dokonać? Przede wszystkim, w celu zarejestrowania takiego znaku, należy złożyć w Urzędzie Patentowym, np. biuro patentowe Kraków właściwy wniosek. Co jednakże dalej z tym zrobić?

Dlaczego chronienie znaku towaru jest szalenie ważne?

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Praca na etacie nie zawsze jest źródłem spełnienia. Wiele osób marzy o tym, by być ogólnie niezależnymi. Etat może zapewnia poczucie bezpieczeństwa, dlatego że ma się stałe zarobki i perspektywę pracy na danym stanowisku. Jednak w nowoczesnych czasach pojęcie bezpiecznej pracy straciło na aktualności.

Prawa autorskie w Necie oraz zarejestrowanie znaku towarowego

Rzut na laptopa
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia praw autorskich jest obecnie poruszana coraz częściej. Sporo mówi się o przestrzeganiu a także o naruszaniu praw autorskich, niewątpliwie są to bardzo ważne kwestie, w jakich dobrze jest się orientować.

Osobista aktywność gospodarcza - kilka ważkich spraw na ten temat

Desktop
Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com
Tytuł własności własnej działalności gospodarczej, może przynosić istotne przychody. Jeśli należycie się nią kieruje, ma się bardzo dużo interesujących pomysłów, wtedy wolno liczyć na znaczne profity. Każdy ma prawo założyć własną jednostkę, jednakże niesłychanie istotną kwestią jest znak towarowy.

Jak chronić prawa do jakiegoś dzieła

Pracujący przy laptopie
Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Nieistotne, czy chodzi o książkę, czy o jakąś piosenkę. Wpisujemy wyrazy w wyszukiwarce internetowej i już pokazuje się wiele stron, które oferują wybraną rzecz.

Rejestracja znaku towarowego jako zabezpieczenie i zapewnienie wyłączności dla danego przedsiębiorstwa.

Biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Przeniesienie praw autorskich jest dopuszczalne. Można je przenieść na podstawie umowy o przeniesieniu praw autorskich. Należy jednak pamiętać o normach sporządzania umów przenoszących prawa autorskie. Ich niedochowanie może skutkować jednak nieważnością umowy czy nieskutecznością pewnych jej postanowień.