Syndicate content

znak towarowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rejestracja logo towarowych może być bardzo korzystna, zatrudnij prawnika, który pomoże ci zorganizować całą procedurę

znak towarowy
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy przedsiębiorca marzy o powodzeniu swojej działalności oraz robi wszystko, co jedynie jest w stanie, żeby rozbudować przedsiębiorstwo i zdobywać uznanie wśród klientów. Czasami zdarza się jednakże tak, że nieuczciwa konkurencja chce wykorzystywać renomę wypromowanych produktów bądź firm, wprowadzając na rynek podobne artykuły oraz wykorzystując ciężką pracę przedsiębiorcy. Czy można się przed tym ochronić?

Jak chronić własną własność intelektualną przed nieetycznymi działaniami konkurencji?

stop nieuczciwej konkurencji
Autor: Innalibra
Źródło: http://www.flickr.com
W danym czasie sporo osób stara się zdobyć pieniądze w nieuczciwy sposób. Często słychać o przypadkach wykradania wzorów, produkowania takich samych rzeczy a także opierania się na dobrze znanej marce.

Jak możemy zarejestrować znak towarowy w Polsce? Jakiego rodzaju warunki trzeba spełnić? Co jest najistotniejsze?

Loga
Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Pragniesz zarejestrować znak towarowy lecz nie masz pojęcia, jak to zrobić? Co najważniejsze, w celu zarejestrowania takiego znaku, musisz złożyć w Urzędzie Patentowym, np. biuro patentowe Kraków odpowiedni wniosek. Co jednakowoż dalej z tym zrobić?

Dlaczego chronienie znaku towaru jest szalenie ważne?

Porady prawne
Źródło: prawo.legeo.pl
Praca w korporacji nie zawsze jest źródłem szczęścia. Wiele osób marzy o tym, aby być generalnie niezależnymi. Etat może daje poczucie bezpieczeństwa, dlatego że ma się stałe perspektywy pracy na danym stanowisku i zarobki. Jednak w dzisiejszych czasach pojęcie bezpiecznej pracy straciło na aktualności.

Prawa autorskie w Necie oraz zarejestrowanie znaku towarowego

Rzut na laptopa
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia praw autorskich jest w dzisiejszych czasach poruszana coraz częściej. Sporo mówi się o przestrzeganiu oraz także o łamaniu praw autorskich, na pewno są to ogromnie ważkie kwestie, w których dobrze jest się orientować.

Osobista aktywność gospodarcza - kilka ważkich spraw na ten temat

Desktop
Autor: Rick KT
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie własnej aktywności gospodarczej, może przynosić wydatne dochody. Jeżeli właściwie się nią zarządza, ma się mnóstwo interesujących pomysłów, w takim przypadku można liczyć na spore profity. Każdy ma prawo założyć własną firmę, jednakże niezmiernie ważką kwestią jest znak towarowy.

Jak chronić prawa do jakiegoś dzieła

Pracujący przy laptopie
Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach każdą rzecz mamy na wyciągnięcie ręki. Nieważne, czy mowa o książkach, czy o piosence. Wpisujemy hasło w wyszukiwarce internetowej i już nam się wyświetla multum stron, które pozwalają pobrać daną rzecz.

Rejestracja znaku towarowego jako zabezpieczenie i zapewnienie wyłączności dla danego przedsiębiorstwa.

Biznes
Autor: KamiPhuc
Źródło: http://www.flickr.com
Przeniesienie praw autorskich jest dopuszczalne. Można je przenieść na podstawie umowy o przeniesieniu praw autorskich. Trzeba jednak pamiętać o normach przygotowania umów przenoszących prawa autorskie. Ich niedochowanie może skutkować jednak nieważnością umowy bądź nieskutecznością pewnych jej zapisów.