Syndicate content

urzędy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak możemy zrobić odliczenia składek zus?

VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Przy prowadzeniu zakładu nie ma czasu na pomyłki. Musimy sobie wydawać sprawę z tego, że posiadanie przedsiębiorstwa to przedsięwzięcie, w którym nie ma czasu na pomyłki, zwłaszcza że mają możliwość nas one drogo kosztować. Dlatego tak ważne jest to, żeby znać wszystkie wytyczne i co się z tym wiąże, by mieć świadomość, w jaki sposób warto organizować różnorakie sprawy z urzędami.

Musimy być zawsze przygotowani na to, co ma w zanadrzu cała biurokratyczna machina

finanse
Wielu z nas nie radzi sobie z zagadnieniami, które dotyczą kwestii prawno – ekonomicznych. Czasem problemy są faktycznie ciężkie, innym z kolei razem wystarczy drobne wsparcie ze strony kogoś, kto zna się na temacie i może nam coś doradzić. Nie jest niczym nowym fakt, iż każdy z nas - obywateli Polski – musi spełniać wiele obowiązków dotyczących odwiedzania różnorakich urzędów, by dostarczyć tam odpowiednich dokumentów. Jeżeli zawsze chcemy być doinformowani i posiadać wiedzę z zakresu różnorakich świadczeń, to powinniśmy sięgnąć po dedykowaną literaturę, najlepiej napisaną zrozumiałym dla nas językiem.

PIT – jak go wypełnić szybko i bez problemów? Z jakiego powodu uzupełnianie go przez internet to najlepsze rozwiązanie? Podpowiadamy

Chyba niewiele jest osób, które nie mają kłopotów z urzędowymi sprawami papierkowymi. Rozliczenia, umowy, kwestie podatkowe, wnioski – wiele osób chce uciec przed tego rodzaju sprawami. Brzmią one dla nas obco i złowieszczo.

Jak zastrzec znak towarowy swojego przedsiębiorstwa, czyli kiedy i po co warto wybrać się do Urzędu Patentowego?

segregatory
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wszelkie unikatowe elementy, takie jak: wyrazy, rysunki, kolory a także melodia, które firma używa w celu identyfikacji towarów bezpieczniej jest opatentować. W efekcie będziemy mieć pewność, iż nikt nie wykorzysta ich bezprawnie. Co musimy wiedzieć o znakach towarowych oraz Urzędzie Patentowym?

ZUS – czym dzisiaj zajmuje się ten najistotniejszy w Polsce urząd i jaka jest historia jego powołania do życia?

firma
Autor: Junta Informa
Źródło: http://www.flickr.com
Polskie urzędy nie wyróżniają się dobrymi opiniami wśród rodaków. Czemu? Z reguły, jako najistotniejsze problemy wskazuje się opieszałość i nadmierną biurokracje. Do grona instytucji, które tworzą podwaliny funkcjonowania Polski, jako państwa należy ZUS, czyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Składki ZUS uiszcza każda osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Dla funkcjonowania systemu bardzo duże znaczenie mają składki zus przedsiębiorcy. Obowiązek wyliczenia niezbędnych składek spoczywa na barkach działów księgowych firm. Rzecz jasna, prawidłowa suma składki zus przedsiębiorcy ma istotne znaczenie dla sprawnego funkcjonowania firmy.