Syndicate content

Niemcy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jakich sprawach może nam pomóc radca prawny w RFN?

prawnik
Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Członkostwo naszego państwa w Unii Europejskiej jak również sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne powody dużego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się także liczba polskich firm inwestujących w Niemczech. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi adwokatów znających się dobrze na prawie pracy. Coraz większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terenie naszego kraju. Kancelarie udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak również pracowników.

Wschód coraz bardziej wrogi, więc wybieramy Zachód

firma spedycyjna
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Gdzie najczęściej podróżują Polacy? To zależy czy mamy na myśli wakacyjne wypady czy podróżach za pracą? Niemniej, w jednym, jak i drugim przypadku jest zauważalna prawidłowość, gdyż kierunek to Zachód. W sumie to nie dziwi, ponieważ Zachód zawsze zachęcał lepszymi możliwościami, bardziej obiecującymi perspektywami na przyszłość czy miastami, które zachwycają swoją architekturą. To nie oznacza, że Wschód to brak perspektyw. Wschód jest nieodkryty, piękny na swój sposób, jednocześnie egzotyczny i troszkę niepewny.

Szukamy bezpiecznego transportu z RFN

Ciężarówka, transport
Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Niemcy to kraj, który w sumie ciągle sprowadza do siebie imigrantów - Włochów, ludzi z Turcji, Węgrów, lecz także naturalnie Polaków. Niektórzy Polacy mieszkają w RFN, przykładowo w Monachium na stałe, lecz jest cała masa sezonowych pracowników. W sumie nie ma nic karygodnego w takowej emigracji, choć z pewnością bardzo często można pomyśleć, iż to nieco smutne, bo wyłącznie fachowcy powinni emigrować, zwykli ludzie powinni mieć dobre zatrudnienie w ojczyźnie. No cóż, być może kiedyś tak będzie - zresztą masa Niemców także wyjeżdża za granicę. Choć są to głównie świetnie wykształceni pracownicy, którzy generalnie nie wyjeżdżają pracować za względnie małe pieniądze.