Syndicate content

Niemcy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jakich sprawach może nam pomóc radca prawny w RFN?

prawnik
Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Członkostwo naszego państwa w Unii Europejskiej jak również sąsiedztwo z niemieckim sąsiadem to główne powody dużego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Zwiększa się także liczba polskich firm inwestujących w Niemczech. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi adwokatów znających się dobrze na prawie pracy. Coraz większa ilość kancelarii adwokackich specjalizuje się w tym właśnie zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terenie naszego kraju. Kancelarie udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak również pracowników.

Wschód coraz bardziej wrogi, więc wybieramy Zachód

firma spedycyjna
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
W które miejsca najczęściej podróżujemy? Wszystko zależy czy mówimy o wycieczkach wakacyjnych czy podróżach za pracą? Niemniej, w jednym, jak i drugim przypadku jest pewna prawidłowość, gdyż kierunek to Zachód. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo Zachód zawsze przyciągał lepszym życiem, bardziej obiecującymi perspektywami na przyszłość czy miastami, które zachwycają pięknem swoich miast. To nie oznacza, że Wschód to brak perspektyw. Wschód jest nieodkryty, uroczy na swój sposób, jednocześnie egzotyczny i trochę niepewny.

Szukamy bezpiecznego transportu z RFN

Ciężarówka, transport
Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Niemcy to ten kraj, który w sumie nieustannie sprowadza imigrantów - Włochów, ludzi z Turcji, Słowaków, ale również naturalnie Polaków. Pewni pracownicy z Polski mieszkają w Niemczech, przykładowo w Kolonii na stałe, ale jest masa sezonowych pracowników. Tak naprawdę nie ma nic karygodnego w takowej emigracji, chociaż z pewnością bardzo często można sobie pomyśleć, iż to nieco smutny proceder, bo tylko fachowcy powinni emigrować, typowi Polacy powinni mieć dobre zatrudnienie w ojczystym kraju. Cóż, może niegdyś tak będzie - zresztą masa Niemców również wyjeżdża za granicę. Chociaż to są przede wszystkim bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy w zasadzie nie jadą pracować za relatywnie nieduże kwoty.