Syndicate content

Niemcy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jakich sprawach może nam pomóc radca prawny w RFN?

prawnik
Autor: Ninian Reid
Źródło: http://www.flickr.com
Członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz sąsiedztwo z Niemcami to główne powody dużego zainteresowania Polaków niemieckim rynkiem pracy. Wzrasta również liczba polskich przedsiębiorstw inwestujących u zachodnich sąsiadów. Związane z tym jest zwiększone zapotrzebowanie na usługi adwokatów specjalizujących się w prawie pracy. Coraz to większa ilość kancelarii adwokackich oferuje swoje usługi w tym konkretnym zakresie. Są to zarówno adwokaci działający na terenie Niemiec jak i kancelarie posiadające siedziby na terenie Polski. Kancelarie udzielają takich usług zarówno na rzecz pracodawców jak też na rzecz pracowników.

Wschód coraz bardziej wrogi, więc wybieramy Zachód

firma spedycyjna
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
W które miejsca najczęściej podróżujemy? Wszystko zależy czy mówimy o wycieczkach wakacyjnych czy podróżach za pracą? Niemniej, w jednym, jak i drugim przypadku jest pewna prawidłowość, gdyż kierunek to Zachód. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo Zachód zawsze przyciągał lepszym życiem, bardziej obiecującymi perspektywami na przyszłość czy miastami, które zachwycają pięknem swoich miast. To nie oznacza, że Wschód to brak perspektyw. Wschód jest nieodkryty, uroczy na swój sposób, jednocześnie egzotyczny i trochę niepewny.

Szukamy bezpiecznego transportu z RFN

Ciężarówka, transport
Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
RFN to ten kraj, który w sumie nieustannie sprowadza imigrantów - Włochów, Turków, Czechów, ale także naturalnie Polaków. Niektórzy Polacy mieszkają w RFN, np. w Berlinie na stałe, lecz jest cała masa sezonowych pracowników. Tak naprawdę nie ma nic katastrofalnego w takiej emigracji, chociaż niewątpliwie często można pomyśleć, iż to nieco smutne, bo wyłącznie fachowcy powinni wyjeżdżać, zwykli Polacy powinni mieć godne zatrudnienie w ojczystym kraju. No cóż, być może kiedyś tak będzie - a zresztą wielu Niemców także emigruje. Chociaż są to głównie bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy w zasadzie nie wyjeżdżają pracować za relatywnie niewielkie kwoty.