Syndicate content

opona

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Testujemy opony na zimę

opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każdy kierowca doskonale wie, że auto jest niczym skarbonka. Stale musimy Pompować w niego pieniądze i czasem na niektórych sprawach można zaoszczędzić. Nie da się jednak szukać oszczędności na oponach. Jeśli chcielibyśmy jeździć bezpiecznie musimy mieć konkretne opony. A jeżeli sami nie wiemy, jakie z opon wybrać należy zdać się na specjalistów. W gazetach motoryzacyjnych na sto procent uda nam się znaleźć test opon zimowych. Przez, co będziemy mogli stwierdzić, które opony okażą się dla nas perfekcyjne. Zauważymy tam różnego typu marki opon.

Opony letnie, czyli bardzo dobry sposób na zapewnienie sobie wygody a także bezpieczeństwa w czasie jazdy

opony
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pragnąc zagwarantować sobie bezpieczeństwo na drodze bez wątpienie należy zatroszczyć się o najwyższej jakości opony, które możemy nabyć we Wrocławiu. Aktualnie imponującą popularnością mogą pochwalić się opony letnie, jakie zapewniają wygodę w czasie jazdy a także niezbędne bezpieczeństwo. Warto zdawać sobie sprawę, jak istotną rolę pełnią letnie opony, jakie powinien zapewnić sobie każdy kierowca.

Wymiana opon letnich na opony zimowe - z jakiej przyczyny wypada o tym pamiętać?

opony
Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kierowca musi pamiętać o tym, iż zmiana opony letnich na zimowe jest ogromnie znacząca. Opony letnie znacznie odróżniają się od opon zimowych, charakteryzują się inną konstrukcją, wytrzymałością lub przyczepnością, w związku z tym są one wyborne na cieplejsze pory roku. Jazda na nieodpowiednich oponach nie tylko może wiązać się z dostaniem mandatu, bo o wiele poważniejszym problemem jest to, że niewłaściwie opony sezonowe mogą przyczynić się do wypadku, bo taki kierowca staje się zagrożeniem na drodze - zarówno dla siebie jak także dla innych członków ruchu drogowego, kierowców oraz pieszych.

W jaki sposób odpowiednio odczytywać oznaczenia opon?

felgi
Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każdy jest obeznany w tematyce powiązanej z samochodami. Na co dzień nie jest to kłopotem, gdyż nie musimy wiedzieć czym np. charakteryzują się opony Continental, lecz jeśli musimy zamienić je z letnich na zimowe albo na odwrót, mała porcja wiedzy już by nam się przydała. Jedynie wtedy zorientujemy się, co mówią do tej pory niewiadome dla nas symbole i będziemy mogli zdecydować się na właściwe opony.

Idealne opony dla nawet najbardziej wymagających aut

opony
Autor: CONCAVO WHEELS
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najdroższy pojazd nie może zbyt daleko pojechać bez znakomitych opon. Dlatego też trzeba za każdym razem używać tylko tych opon, które są znakomicie dostosowanych do warunków pogodowych i pór roku, a najpewniej jeszcze do typu samochodu , jak również podłoża. Zupełnie inne opony są dostosowane do jeżdżenia po gładkich asfaltowych jezdniach, a inne do obszarów cechujących się miękkością albo mocno pylących.

Opony letnie platin

opony
Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy mają auta i są ludźmi odpowiedzialnymi dobrze wiedzą, że należy wymieniać opony. Nie jest tak, że w ciągu całego roku możemy jeździć na tych samych oponach, trzeba wymieniać je w okresie zimowym i latem. Nietrudno się domyślić, z jakiego powodu jest to niezbędne, rozumieją to nawet osoby, które nie posiadają aut. Otóż najistotniejsze jest to, że jeździmy po zupełnie innym podłożu.

Indeks opony jest bardzo istotnym nośnikiem informacji

opony
Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Transportujemy w samochodzie różnorakie przedmioty, od czasu do czasu również palimy, a zazwyczaj używamy klimatyzacji, w której gromadzi się sporo bakterii i roztoczy. Gdy pragniemy się pozbyć nieprzyjemnych aromatów wydobywających się właśnie z klimatyzacji, lub tych które ogarniają calutki wóz, to musimy się dowiedzieć na czym polega ozonowanie wnętrza samochodu.

Czy powinno się przebierać ogumienie razem ze zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi?

in
opony
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Niemal każdy kierowca myślał o tym, czy naprawdę należy wymieniać opony pojazdu, gdy zmieniają się warunki atmosferyczne. Można spotkać wiele teorii mówiące o tym, jednak bardzo dużo argumentów świadczy o tym, że opony trzeba przebrać. Dlaczego powinno się to zrobić?
Bardzo często zadawanym pytaniem jest moment, w którym należy wymienić opony. Najwięcej źródeł podaje temperaturę graniczną 7°C.

Zamierzasz zakup nowych opon? Przyda ci się parę użytecznych wskazówek

in
Autor: KURSANT
Każdy kto posiada samochód dobrze wie, iż auto potrzebuje odpowiedniej opieki, jeśli ma się dobrze sprawować przez długie lata. Nie wystarczy go tankować i jechać dalej w drogę – konieczne są serwisy, a w razie potrzeby mniejsze lub większe naprawy i – wymiana opon. Czy orientujesz się, jak dopasować odpowiedni komplet opon?

Gdy przyjdzie pora zmienić opony w twym pojeździe, szukaj opłacalnej propozycji, żeby nie przepłacać

opony
Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Opony są wyjątkowo ważnym elementem pojazdu. Należy zaznaczyć, że to właśnie opona dotyka nawierzchni oraz ma wpływ na przyczepność auta. Jak zatem łatwo zauważyć, ich kondycja ma kluczowy wpływ na bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy. Z tej przyczyny nie można lekceważyć ich regularnej wymiany, co jakiś czas.