Syndicate content

guma

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Prowadzenie samochodu: czy przed zimą powinno się zmieniać opony?

komis samochowody
Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com
Wprawdzie w naszym kraju do tej pory nie obowiązują przepisy, które zmuszałyby kierowców do wymiany opon przed nadejściem zimowych miesięcy, to jednak duża grupa kierowców decyduje się w porze zimowej jeździć na innych oponach niż latem. Co za tym stoi?

W jaki sposób wybierać opony? Na jakie sprawy zwracać uwagę? Co będzie najbardziej istotne w tej kwestii?

opony
Źródło: www.interopony.pl
Każda z opon zdaje się być taka sama, z pewnością tak się to przedstawia na pierwszy rzut oka, jednak w rzeczywistości różnią się typem gumy, bieżnikiem, wielkością, jak i przeznaczeniem. To jeden z bardziej ważnych elementów w aucie, jaki odpowiada za poczucie bezpieczeństwa, ale także za radość z jeżdżenia i spalanie. Opony można podzielić na trzy grupy, są w związku z tym opony na okres letni, zimowe i uniwersalne. Nie zapominajmy jednak o innych, specjalnych rodzajach, przykładowo opony terenowe.

Główne reguły używania opon w osobówkach, kiedy należy wymieniać opony na nowe

opona samochodowa
Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część kierowców nie zwraca zupełnie uwagi na to, jak wyglądają opony w ich samochodach. Niektórzy nawet nie zadają sobie trudu na to, aby wymienić je z letnich na zimówki, chociaż względy bezpieczeństwa sugerują, żeby absolutnie nie poruszać się na mrozie i śniegu na oponach używanych latem.

Czy wiesz jakie mamy opony i jakie korzystnie kupić? Wybór odpowiedniej opony nie jest wcale taki łatwy

opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl
Wybór opon wydaje się dość prosty. Mamy opony zimowe i letnie, są także opony całoroczne. Niby niezbyt duży podział, nie za bardzo skomplikowany, a jednakowoż jak dochodzi do zakupu to pojawia się problem.

Jak wybrać opony samochodowe

Opona samochodowa
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Nie ulega wątpliwości, iż opony to konieczność. Koniecznością jest również ich zmiana, nierzadka bo co pół roku. To wszystko może być dla nas znaczącym problemem, ponieważ niełatwo jest się odnaleźć wśród setek różnych marek, rozmiarów, a także modeli. Każdy z nich nadaje się do innego rodzaju samochodu. Auto osobowe, jeep czy mini bus będą potrzebowały zupełnie innych opon, dlatego warto skontaktować się z naszym zaprzyjaźnionym mechanikiem, który doradzi nam które z nich wybrać.

Wybitnej jakości opony

opona samochodowa
Źródło: http://www.flickr.com
Guma jest materiałem sprężystym wykonanym z kauczuku. Jej cechy pozwalają na zastosowanie w motoryzacji, w roli przekładni między kołem a drogą. Jest pewna liczba często stosowanych mieszanek o różnej twardości, które charakteryzuje inne zachowanie na nawierzchni.