Syndicate content

procent

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ważkie wiadomości dotyczące kwestii podatkowych

podatek
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty, które pozostają zaniesione na ulepszanie środka trwałego nie są zliczane do kosztów osiągnięcia przychodu, ponieważ zwiększają one wartość początkową konkretnego środka trwałego. Przepisy zawarte w rozmaitych artykułach przyznają, że środki trwałe są uważane za ulepszone wówczas kiedy nie przewyższają na rok 3500 złotych. W dzisiejszych czasach ulepszenie środka trwałego to stabilne unowocześnienie środków trwałych, które posiadają wpływ na powiększenie jego wartości technicznej. Na ulepszenie środka trwałego można zaliczyć przykładowo nabywanie części składowej, jaka jest częścią doposażenia środka trwałego.

Trudy związane z księgowaniem

podatki
Autor: Wilson Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością większość osób mających styczność z prowadzeniem swojej działalności gospodarczej jest świadomych, jak niezwykle jest to uciążliwe zważywszy między innymi przepisy, a przede wszystkim podatki, które regularnie trzeba płacić naszemu państwu. Wielu specjalistów zwraca uwagę niekoniecznie na wysokość opodatkowania firm, ale przede wszystkim zawiłość przepisów podatkowych, w których ciężko jest się rozeznać.

Dlaczego przy rozliczeniu PIT wskazane jest oddać 1% dla opp?

aerykańskie monety
Autor: Paula Lively
Źródło: http://www.flickr.com
Od 1 stycznia 2004 r. jednostki płacące podatek dochodowy od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę darowaną na poczet instytucji pożytku publicznego, jednak nie sporzej niż do wielkości 1% należnego podatku. Jest to niezmiernie nieskomplikowany krok do pomocy organizacjom.

Jaką metodą zdobyć dotacje dla naszej firmy

Bank Uni Europejskiej
Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczny biznes potrzebuje czasem równie wielkich pieniędzy, tak samo może być także z marzeniami, młodych biznesmenów. W obecnych czasach sporą liczbę kłopotów z kwestiami biznesowymi są w stanie pomagać rozwiązywać przeróżne dotacje proponowane firmom. Większość z nich pochodzi przy tym z Unii Europejskiej. Są one zaprojektowane zarówno dla nowych graczy, jak i dla firm od lat będących na rynku. Konkurencja w kwestii pozyskania najmocniej wartościowych dotacji jest przy tym z roku na rok coraz to potężniejsza. Jak więc skutecznie uzyskać dotacje unijne dla firm?

Jakim sposobem zdobyć dodatkowe finansowanie dla naszej firmy

Bank Uni Europejskiej
Autor: Yukiko Matsuoka
Źródło: http://www.flickr.com
Spory interes potrzebuje nieraz tak samo wielkich pieniędzy, tak samo okazuje się również z marzeniami, początkujących biznesmenów. teraźniejszych czasach duże ilości problemów ze sprawami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać rozmaite dotacje oferowane firmom.

Atrakcyjne oferty apartamentów od deweloperów z wrocławskiego rynku nieruchomościami

ulica
Autor: Radisson Blu
Źródło: Radisson Blu
Już od dawna wszyscy wiemy, że dobrze jest kupić dom. Nieruchomości od niepamiętnych czasów były dobrą inwestycją, tak, więc warto mając w planach kupić apartamentu wybrać dobrą lokalizację. Oczywiście nawet bez świetnej lokalizacji zakup mieszkania w pewnym momencie nam się zwróci, ale naprawdę warto postawić na nieruchomość w jakiejś ciekawym miejscowości.

Dotacje UE

sala konferencyjna w firmie
Autor: Tom Chapman
Źródło: http://www.flickr.com
Wielki biznes potrzebuje nieraz równie sporych pieniędzy, tak samo okazuje się również z marzeniami, początkujących biznesmenów. W obecnych czasach duże ilości trudności ze sprawami finansowymi mogą pomóc rozwiązywać przeróżne dotacje proponowane firmom. Wiele z nich pochodzi przy takim z Unii Europejskiej. Są one zaprojektowane zarazem dla nowych graczy, jak a, także dla firm od lat będących na rynku. Konkurencja w sprawie zyskania najmocniej wartościowych dotacji jest przy tym z roku na rok coraz to znaczniejsza. W jaki sposób więc skutecznie zyskać dotacje unijne dla firm?

Jak pożyczyć pieniądze w instytucji innej niż bank?

pieniądze
Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com
Od bardzo dawna jasne jest, że pieniądze odgrywają w życiu ogromnie ważną rolę. Pozwalają ludziom na dostatnią egzystencję, nie zawsze w luksusowych warunkach, jednak przy niedoborze gotówki może się to w negatywny sposób odbić na poziomie egzystencji. Generalnie więc raczej dostatnie życie bez pieniędzy nie jest możliwe.

Co warto zrobić zanim wybierzemy się w podróż za granicę?

kantor wymiany walut
Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy chcielibyśmy dostawać wynagrodzenie w obcej walucie i móc kupowania wszystkiego w którymś najtańszym kraju świata. Wszyscy marzy mieć duże pieniądze. Ale oczywiście nie ma nic, ot tak po prostu. Nawet, jeśli mamy pracę w banku i mamy dostęp do bardzo dużych pieniędzy to niestety nie możemy ot tak po prostu wziąć tych pieniędzy do domu. Tak samo jest, kiedy pracujemy w kantorze. Jednak kantor wymiany walut Wrocław pozwala na wymianę obcej waluty na naszą polską złotówkę albo na jeszcze inną obcą walutę i choć przez chwilę możemy czuć, że mamy duże pieniądze w rękach to i tak dostajemy jedynie comiesięczną pensję, które nie zawsze jest wystarczające.

Formy reklamy

Reklama ledowa
Autor: nakashi
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama we współczesnym świecie jest nieodłącznym składnikiem rzeczywistości. Towarzyszy ludziom na co dzień, a oni nie zawsze sobie to uświadamiają. Ludzie żyjący w tych czasach tak bowiem przyzwyczaili się do nachalnej reklamy, że czasami już tego nie zauważają. Celem reklamy jest wypromowanie określonego towaru lub marki, a co z tym związane przyciągnięcie użytkowników i zysk.