Syndicate content

podatek

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Podstawowe sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

prowadzenie firmy
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nawet niewielka, jednoosobowa firma systematycznie musi prowadzić rozliczenia z zusem oraz urzędem skarbowym. W zależności od charakteru działalności i wybranego sposobu prowadzenia swojej firmy mogą to być nieco różne zobowiązania, bo inne podatki będzie płaciła osoba rozliczająca się w formie ryczałtu, a inne jeżeli ktoś będzie się decydował na książkę przychodów - rozchodów. Jednak w każdej sytuacji te podatki i składki trzeba obliczyć, i to należy zrobić dobrze, żeby uniknąć później niezbyt przyjemnego tłumaczenia się przed urzędnikami.

O czym trzeba nie zapominać jeśli się zdecyduje na otwarcie własnej firmy?

prowdzenie własnej firmy
Źródło: pixabay
Bez wątpienia otwarcie własnej działalności gospodarczej potrzebuje sporej wiedzy z zakresu księgowości. Każdy bez wyjątku przedsiębiorca musi prowadzić swój interes w zgodzie z państwowymi przepisami. Rozpoczynając gospodarczą działalność staje się przed dylematem, czy rozliczać się jako VAT-owiec, lub też się tak nie rozliczać. Rejestracji VAT-owca trzeba dokonać w Skarbowym Urzędzie na specjalnym formularzu VAT-R.

Obowiązek przedsiębiorcy do wysyłania zeznań podatkowych

Praca na komputerze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezależnie od układu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym liczy się mnożąc 40 godzin przez ilość całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca czasu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wielkość czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za jakiekolwiek święto zachodzące w czasie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela.

Czym jest kwartalne rozliczenie podatku i jak uzyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

kasa fiskalna
Kwartalne rozliczenie podatku posiada niemało zalet, jedną z nich jest możność zatrzymania pieniędzy, które w trakcie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby włożyć na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza sporo cennego czasu, szczególnie jeżeli przedsiębiorca osobiście prowadzi rachunkowość. By być w stanie rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, a także zaktualizować wpis do CEIDG.

Nowoczesne rozwiązania na momentalne wykonanie corocznych rozliczeń

PITy
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby stojące przed trudnym zadaniem wykonania rozliczenia podatkowego mogą skusić się na wsparcie gotowych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na wybranych witrynach www. Z łatwością można dotrzeć do bieżących propozycji, które uwzględniają obowiązujące przepisy. W obecnych czasach PIT online jest czymś bardzo rozpowszechnionym, ciesząc się ogromnym powodzeniem ze strony potencjalnych podatników.

Standardowe usługi z których można skorzystać w biurze rachunkowym.

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które mają własną firmę powinny bez zastanowienia zdecydować się na to, żeby obsługą rachunkową oraz finansową ich zakładu zajęło się doświadczone biuro rachunkowe. Podstawowe usługi z których można korzystać w biurze rachunkowym są usługami, jakie należy wybierać, o ile nie chce się swojej spółki narazić na straty, a zamiast tego oczekuje się rozwoju na rynku.

W sieci można załatwić doprawdy sporo, także rozliczyć podatek. Przekonaj się, jak!

kolejka do urzędu skarbowego
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć zyskuje coraz znaczniejszą renomę, także w naszym kraju. Obecnie za pośrednictwem tego komfortowego narzędzia możemy załatwić dosłownie wszystko! W sieci dokonuje się sprawunków, ogląda się filmy oraz seriale, zawiera przyjaźnie i czyta o licznych interesujących rzeczach. Za pomocą internetu można także rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem bardzo wygodnym oraz oszczędzającym czas.

Deklaracje podatkowe przygotowane do wypełnienia sieciowo

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Już dziś mamy szansę postawić na rozliczenie pitu w internecie, gdzie jest to wchodzącą powoli w standard opcją. Podatek za dochód za ubiegły rok może być rozliczony zarówno online, jak i w sposób tradycyjny. Dobrze przygotowane druki można pobrać w internecie na profesjonalnie przygotowanych stronach www, gdzie nie brakuje także istotnych porad. Druk do rozliczenia pit 37 online w każdym momencie można wyszukać i pobrać na swój komputer.

Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

pit
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Od rozliczenia podatku oraz sporządzania pitów, nikt nie ucieknie,to po prostu nasz coroczny obowiązek, który musi się spełnić. Dla wielu ludzi bywa to nieco uciążliwe, ponieważ trzeba szukać biura rachunkowego albo osoby, która wykona dla nich deklarację, a później jeszcze wystawać w wieloosobowej kolejce, aby złożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto wiedzieć, że nie musi tak być! Przecież pit2015 można uzupełnić samodzielnie, a kolejek również można uniknąć, składając deklarację online.

Jak poprawnie odliczyć ulgę na Internet, prowadząc sklep internetowy oraz czy powinno zdecydować się na leasing samochodu

pieniądze w słoiku
Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Biznes prowadzony w Sieci wzbudza współcześnie coraz większe zaciekawienie. Sporo postaci korzysta z Netu, a zakupy poprzez Internet z dnia na dzień staję się coraz bardziej popularne.