Syndicate content

podatek

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Podstawowe sposoby prowadzenia księgowości w niewielkich firmach.

prowadzenie firmy
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Nawet niewielka, jednoosobowa firma regularnie musi rozliczać się z zusem oraz urzędem skarbowym. W zależności od rodzaju działalności i wybranego sposobu prowadzenia swojej firmy będą to nieco różne zobowiązania, bo inne podatki będzie płaciła osoba rozliczająca się za pomocą ryczałtu, a inne jeżeli ktoś zdecyduje się na książkę przychodów - rozchodów. Jednak w każdym przypadku te składki i podatki trzeba obliczyć, i to trzeba wykonać dobrze, żeby uniknąć za jakiś czas niezbyt przyjemnego tłumaczenia się przed urzędnikami.

O czym trzeba nie zapominać jeśli się zdecyduje na otwarcie własnej firmy?

prowdzenie własnej firmy
Źródło: pixabay
Zdecydowanie otwarcie swojej gospodarczej działalności potrzebuje sporej wiedzy z zakresu rachunkowości. Każdy bez wyjątków przedsiębiorca musi prowadzić swój interes w zgodzie z państwowymi przepisami. Otwierając gospodarczą działalność staje się przed dylematem, czy się rozliczać jako VAT-owiec, czy też nie. Rejestracji VAT-owca trzeba dokonać w Urzędzie Skarbowym na specjalnym formularzu VAT-R.

Obowiązek przedsiębiorcy do wysyłania zeznań podatkowych

Praca na komputerze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezależnie od układu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym liczy się mnożąc 40 godzin przez ilość całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca czasu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wielkość czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za jakiekolwiek święto zachodzące w czasie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela.

Czym jest kwartalne rozliczenie podatku i jak uzyskać ulgę na nabycie kasy fiskalnej?

kasa fiskalna
Kwartalne rozliczenie podatku ma wiele plusów, jedną z nich jest ewentualność zatrzymania pieniędzy, jakie w czasie miesięcznego rozliczenia przedsiębiorcy musieliby wpłacać na konto. Rozliczanie się z fiskusem cztery razy w roku, zaś nie dwanaście, oszczędza multum cennego czasu, szczególnie jeśli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi księgowość. Aby zdołać rozliczyć podatek dochodowy kwartalnie, powinno się złożyć pismo w dobrym urzędzie skarbowym, i także zaktualizować wpis do CEIDG.

Nowoczesne rozwiązania na momentalne wykonanie corocznych rozliczeń

PITy
Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby stojące przed trudnym zadaniem dokonania rozliczenia podatkowego mogą zdecydować się na pomoc funkcjonalnych programów. Są one udostępniane zarówno na płytach, jak i na wybranych witrynach internetowych. Bez problemów można dotrzeć do bieżących propozycji, które uwzględniają aktualne przepisy. W dobie naszych czasów PIT online jest czymś bardzo spopularyzowanym, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem ze strony polskich podatników.

Standardowe usługi z których można skorzystać w biurze rachunkowym.

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które prowadzą swoją firmę muszą bez cienia wątpliwości zdecydować się na to, aby obsługą rachunkową a także finansową ich przedsiębiorstwa zajęło się kompetentne biuro rachunkowe. Standardowe świadczenia z jakich można korzystać w biurze rachunkowym są usługami, które należy wybierać, kiedy nie będzie chciało się własnej spółki narażać na niepowodzenie, a zamiast tego oczekuje się sukcesu na rynku.

W sieci można załatwić doprawdy sporo, także rozliczyć podatek. Przekonaj się, jak!

kolejka do urzędu skarbowego
Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Sieć zyskuje coraz znaczniejszą renomę, także w naszym kraju. Obecnie za pośrednictwem tego komfortowego narzędzia możemy załatwić dosłownie wszystko! W sieci dokonuje się sprawunków, ogląda się filmy oraz seriale, zawiera przyjaźnie i czyta o licznych interesujących rzeczach. Za pomocą internetu można także rozliczyć podatek, co bywa rozwiązaniem bardzo wygodnym oraz oszczędzającym czas.

Deklaracje podatkowe przygotowane do wypełnienia sieciowo

jak obliczyć podatek
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Już teraz możemy postawić na rozliczenie pitu w internecie, gdzie jest to wchodzącą powoli w standardy opcją. Podatek dochodowy za mijający rok może być rozliczany tak online, lecz i całkowicie tradycyjnie. Dobrze przygotowane druki można pobrać w sieci na specjalistycznie przygotowanych stronach internetowych, gdzie nie brak też ważnych porad. Druk do rozliczenia pit 37 online w każdej chwili możemy znaleźć i ściągnąć na swój komputer.

Nie trzeba stać w wielkich kolejkach w urzędzie! Podatek można rozliczyć poprzez internet, szybko oraz komfortowo!

pit
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Od rozliczania podatku oraz sporządzania pitów, nikt się nie wymiga,jest to nasz coroczny obowiązek, który należy spełnić. Dla wielu osób bywa to dość uciążliwe, ponieważ trzeba poszukiwać biura rachunkowego albo osoby, która wypełni dla nich deklarację, a później jeszcze stać w długiej kolejce, by złożyć wypełniony druk w Urzędzie Skarbowym. Warto zaznaczyć, że nie musi tak być! Przecież pit2015 można uzupełnić samodzielnie, a kolejek także można uniknąć, składając deklarację przez internet.

Jak poprawnie odliczyć ulgę na Internet, prowadząc sklep internetowy oraz czy powinno zdecydować się na leasing samochodu

pieniądze w słoiku
Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Biznes prowadzony w Necie wzbudza współcześnie coraz większe zainteresowanie. Wiele osób korzysta z Netu, zaś zakupy poprzez Net z dnia na dzień staję się coraz bardziej modne.