Syndicate content

Urząd Skarbowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obowiązek przedsiębiorcy do wysyłania zeznań podatkowych

Praca na komputerze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezależnie od układu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym liczy się mnożąc 40 godzin przez ilość całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca czasu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wielkość czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za jakiekolwiek święto zachodzące w czasie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela.

Co należy wiedzieć, pragnąc prawidłowo się wywiązać z rozliczenia corocznego z Urzędem Skarbowym?

pieniądze wkładane do koperty
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy rok przynosi następne podatkowe zmiany. Wśród tych zmian znajduje się zmiana właściwości skarbowego urzędu dla celów VAT. Część podatników zostanie zobligowana do zmiany dotychczasowego Urzędu Skarbowego.

Jak zgodnie z prawem zezłomować samochód? Jakie czynności trzeba podjąć, żeby wszystko odbyło się zgodnie z procedurami?

auto
Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com
By być w stanie wyrejestrować pojazd, jaki jest już do niczego, to najpierw trzeba oddać je na złom. Najpierw musimy znaleźć stację demontażu, jaka została upoważniona przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjmowaniu auta do kasacji.

Jakie są koszty uzyskania przychodu?

Kodeksy
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy powiedzieć wiele o urzędowych kwestiach
Jeżeli namyślamy się nad założeniem zakładu, to musimy powiedzieć, że będziemy musieli się orientować w wielu kwestiach, a co więcej będziemy zmuszeni być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. To właśnie spowoduje, że na początku powinniśmy odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie nam pomóc i kto będzie miał szansę nas przeprowadzić przez te różne zagadnienia.

Jeżeli uruchamiasz działalność gospodarczą, musisz pilnować wszelkich składek i formalności, aby nic nie zalegać

Strona www
Autor: The Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Internet zapewnia użytkownikom naprawdę dużo możliwości zdobywania pomocnej wiedzy, jak również korzystania z dogodnych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z świetnym efektem mogą skorzystać początkujący przedsiębiorcy, którzy szukają informacji i wskazówek dotyczących prowadzenia działalności, opłacania składek oraz dopełnienia innych wymogów, przed którymi stają. W takich wypadkach najlepiej jest skorzystać z fachowych witryn tworzonych dla urzędów, ponieważ właśnie na nich znajdują się najbardziej wiarygodne i bieżące informacje.

Czy wiemy do kiedy pit 11 przesłać?

Rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Z urzędem skarbowym wszystko musi być w terminie. Jeśli nie pragniemy płacić wysokich kar, a do tego chcemy mieć gwarancję, że wszystko będzie robione w odpowiednim czasie, to powinniśmy się dowiedzieć, do jakiego czasu trzeba się rozliczyć z urzędem skarbowym. Tylko wtedy możemy posiadać gwarancję, że wszystko odbędzie się dobrze i nie będziemy z niczym zalegali.

Czy księgowość przy niewielkiej firmie musi być trudna do zrozumienia? Zobacz, czy jest na ten problem rozwiązanie

księgowość
Źródło: pixabay
Twierdzi się, że w naszym kraju prowadzenie firmy jest łatwe. Niestety nie każdy tak uważa. Gdy ktoś otwiera działalność gospodarczą, zazwyczaj z samego początku przerasta go parę spraw - tym jedna można rzec najmocniej. To oczywiście prowadzenie księgowości. Dla sporej grupy obywateli Polski to coś okrutnie trudnego, coś czego nie można zrozumieć. Czy jest szansa, aby ta dziedzina nie była tak przerażająca?

Jak przedstawia się ustalenie właściwego Urzędu Skarbowego

Podatek
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zasadniczym obowiązkiem przedsiębiorcy jest składanie należytych deklaracji podatkowych do właściwego urzędu skarbowego. Ważne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem działań, podatnik zorientował się jaka jest właściwość miejscowa urzędu skarbowego do którego ma obowiązek dostarczać wskazane deklaracje.

Sposoby rozliczenia swojego PIT-u. Tak samo jak co roku a może elektronicznie?

zwrot podatku
Źródło: flickr.com
Po urlopie zwykle sporo osób ma głowę zajętą wrześniem, rozpoczęciem roku szkolnego, spotkaniami z rodzicami i zakupami szkolnymi. Gdy minie trochę czasu i plany lekcji i plany zajęć pozaszkolnych są już ustalone, nagle w kalendarzu jest już listopad, a potem święta, Sylwester i kolejny rok. W pewnym momencie przychodzi ten czas gdy trzeba rozliczyć się ze skarbówką ze swoich przychodów za poprzedni rok.

Uruchomienie działalności biznesowej wymaga poznania przepisów, przydatne wiadomości znajdziesz także w sieci

Dokumenty firmowe
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każda osoba, która zdecyduje się otworzyć swoją działalność, wie, jak dużo informacji należy przyswoić, żeby prowadzić działania zgodnie z wymaganymi przepisami. Warto wiedzieć, jakie ma się prawa, z jakich ulg można korzystać, jak też jakie obowiązki spoczywają na nas jako przedsiębiorcach.