Syndicate content

Urząd Skarbowy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Obowiązek przedsiębiorcy do wysyłania zeznań podatkowych

Praca na komputerze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Niezależnie od układu czasu pracy, wymiar czasu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym liczy się mnożąc 40 godzin przez ilość całych tygodni wypadających w okresie rozliczeniowym, a potem dodając do otrzymanej liczby iloczyn 8 godzin i liczby dni pozostałych do końca czasu rozliczeniowego, wypadających od poniedziałku do piątku. Wielkość czasu pracy wypada zredukować o 8 godzin za jakiekolwiek święto zachodzące w czasie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela.

Co należy wiedzieć, pragnąc prawidłowo się wywiązać z rozliczenia corocznego z Urzędem Skarbowym?

pieniądze wkładane do koperty
Autor: eFile.com
Źródło: http://www.flickr.com
Nowy rok niesie kolejne zmiany podatkowe. Wśród tych zmian się znajduje zmiana właściwości urzędu skarbowego dla celów VAT. Część podatników zostanie zobligowana do zmiany dotychczasowego Skarbowego Urzędu.

Jak zgodnie z prawem zezłomować samochód? Jakie czynności trzeba podjąć, żeby wszystko odbyło się zgodnie z procedurami?

auto
Autor: GPS 56
Źródło: http://www.flickr.com
By być w stanie wyrejestrować pojazd, jaki jest już do niczego, to najpierw trzeba oddać je na złom. Najpierw musimy znaleźć stację demontażu, jaka została upoważniona przez wojewodę do wydawania zaświadczeń o przyjmowaniu auta do kasacji.

Jakie są koszty uzyskania przychodu?

Kodeksy
Autor: Daniel X. O'Neil
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy powiedzieć wiele o urzędowych kwestiach
Jeżeli namyślamy się nad założeniem zakładu, to musimy powiedzieć, że będziemy musieli się orientować w wielu kwestiach, a co więcej będziemy zmuszeni być na bieżąco ze wszystkimi zmianami. To właśnie spowoduje, że na początku powinniśmy odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie nam pomóc i kto będzie miał szansę nas przeprowadzić przez te różne zagadnienia.

Jeżeli uruchamiasz działalność gospodarczą, musisz pilnować wszelkich składek i formalności, aby nic nie zalegać

Strona www
Autor: The Descrier
Źródło: http://www.flickr.com
Internet zapewnia użytkownikom naprawdę wiele możliwości zdobywania przydatnej wiedzy, a także korzystania z dogodnych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z powodzeniem mogą skorzystać początkujący właściciele firm, którzy poszukują informacji i wskazówek tyczących uruchomienia działalności, opłacania składek oraz dopełnienia innych wymogów, przed jakimi stają. W podobnych przypadkach optymalnie jest skorzystać z fachowych stron tworzonych dla urzędów, ponieważ właśnie na nich znajdują się najbardziej wiarygodne i aktualne informacje.

Czy wiemy do kiedy pit 11 przesłać?

Rozliczanie PIT
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Należy powiedzieć w którym momencie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Jeśli nie pragniemy zapłacić wysokich kar, a do tego chcemy posiadać pewność, że wszystko będzie zrobione w dobrym czasie, to musimy się dowiedzieć, do kiedy warto się rozliczyć z urzędem skarbowym. Tylko wtedy możemy posiadać pewność, że wszystko będzie się działo odpowiednio i nie będziemy z niczym zalegać.

Czy księgowość przy niewielkiej firmie musi być trudna do zrozumienia? Zobacz, czy jest na ten problem rozwiązanie

księgowość
Źródło: pixabay
Mówi się, że w RP prowadzenie firmy jest bezproblemowe. Niestety nie wszyscy tak uważają. Gdy ktoś otwiera firmę, na ogół z samego początku przerasta go kilka rzeczy - tym jedna można rzec najmocniej. To oczywiście księgowość. Dla sporej grupy mieszkańców Polski to coś w rodzaju czarnej magii, coś czego nie można pojąć. Czy istnieje szansa, aby ta dziedzina nie była tak straszna?

Jak przedstawia się ustalenie właściwego Urzędu Skarbowego

Podatek
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Zasadniczym obowiązkiem przedsiębiorcy jest składanie należytych deklaracji podatkowych do właściwego urzędu skarbowego. Ważne jest, aby jeszcze przed rozpoczęciem działań, podatnik zorientował się jaka jest właściwość miejscowa urzędu skarbowego do którego ma obowiązek dostarczać wskazane deklaracje.

Sposoby rozliczenia swojego PIT-u. Tak samo jak co roku a może elektronicznie?

zwrot podatku
Źródło: flickr.com
Po urlopie zwykle sporo osób ma głowę zajętą wrześniem, rozpoczęciem roku szkolnego, spotkaniami z rodzicami i zakupami szkolnymi. Gdy minie trochę czasu i plany lekcji i plany zajęć pozaszkolnych są już ustalone, nagle w kalendarzu jest już listopad, a potem święta, Sylwester i kolejny rok. W pewnym momencie przychodzi ten czas gdy trzeba rozliczyć się ze skarbówką ze swoich przychodów za poprzedni rok.

Uruchomienie działalności biznesowej wymaga poznania przepisów, przydatne wiadomości znajdziesz także w sieci

Dokumenty firmowe
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Każda osoba, która zdecyduje się otworzyć swoją działalność, wie, jak dużo informacji należy przyswoić, żeby prowadzić działania zgodnie z wymaganymi przepisami. Warto wiedzieć, jakie ma się prawa, z jakich ulg można korzystać, jak też jakie obowiązki spoczywają na nas jako przedsiębiorcach.