Syndicate content

przepisy

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Poznawaj bieżące przepisy, by wiedzieć, jak postępować w określonych przypadkach tyczących własnej firmy

przepisy prawne
Źródło: flickr.com
Przedsiębiorcy, którzy pragną osiągnąć powodzenie na arenie biznesu, a przy tym postępować zgodnie z ustalonymi zasadami, powinni cały czas doskonalić swoją wiedzę i trzymać rękę na pulsie w kwestii przemieniających się ustaw i ustaleń. Należy śledzić zmiany zachodzące w przepisach, ponieważ niesie to mnóstwo korzyści, a w niektórych wypadkach pomaga również uniknąć kłopotów.

Kodeks pracy – co należy wiedzieć, podpisując umowę o pracę?

umowa
Autor: shho
Źródło: http://www.sxc.hu
Zarówno pracownicy, jak i ci, którzy zatrudniają mają konkretne obowiązki, które są wynikiem obowiązującego w Polsce kodeksu pracy. Każdy pracownik, który wykonuje swoje obowiązki na podstawie umowy o pracę ma ustalony czas pracy. Jest to osiem godzin w ciągu dnia, czyli czterdzieści godzin w tygodniu. Jeżeli po ośmiu godzinach osoba zatrudniona musi zostać w pracy, pojawią się nadgodziny.

Jakie problemy mogą mieć działy kadr i księgowości w firmach z powodu szybko zmieniających się przepisów

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Prowadząc sprawy księgowe i kadrowe w firmie trzeba pamiętać o wielu istotnych sprawach. Niestety przepisy w naszym kraju są trudne i skomplikowane, co może potwierdzić każdy, kto kiedykolwiek miał potrzebę zajmowania się jakimiś sprawami w takim obszarze. Dodatkowym utrudnieniem jest to, że często będą się one zmieniać, więc należy cały czas śledzić, co też nasi rządzący wymyślą. A wymyślają naprawdę dużo, nie ma praktycznie miesiąca aby coś się w którymś z obszarów nie zmieniało.

Otwierając firmę o pewnych rzeczach po prostu musisz się dowiedzieć, jeżeli masz wątpliwości, poczytaj na stronie internetowej Zus-u

praca we własnej firmie
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Prowadzenie własnej firmy to potrzeba zaznajomienia się z wieloma przepisami, pamiętania o ważnych terminach i zapłatach, bez tego po prostu nie można funkcjonować.

Gdy chcielibyśmy sprzedać albo zakupić auto

Biały samochód
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach na każde gospodarstwo domowe przypada co najmniej jeden samochód. Chociaż to tylko statystyka. Bo jak wiemy są osoby, które nie posiadają aut i są ludzie, którzy posiadają po parę aut. Zakup i sprzedaż auta wiążą się z zawarciem umowy.

Czy opłaca się zakładać swoją firmę? O czym trzeba pamiętać? Z jakiego rodzaju trudnościami musimy się liczyć?

Pracownik przed komputerem
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele ludzi marzy o zarejestrowaniu swojej firmy, ale nie ma odwagi, by to zrobić. A pytanie najważniejsze tak naprawdę brzmi, czy faktycznie jest to tak trudne i złożone? Czy może coś pójść źle? Jakie są podstawowe obowiązki przedsiębiorcy? Te oraz inne pytania są bardzo ważne, aby wszystko poszło jak najlepiej oraz nie było niepotrzebnych komplikacji.

W jaki sposób angażować kadrę kierującą w przedsiębiorstwie?

pracownicy
Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com
Zarządzanie przedsiębiorstwem nie jest łatwym obowiązkiem, wymaga fachowej wiedzy a także praktyki z zakresu zarządzania, ekonomii i logistyki. Jednostka zajmująca stanowisko menadżerskie musi także posiadać zdolności organizacyjne oraz przywódcze. Studenci ekonomii już na pierwszym roku dowiadują się, iż świetny kierownik może kierować każdym przedsiębiorstwem. To prawda, aczkolwiek rzecz jasna znajomość specyfiki zakładu, jakim ma się zarządzać jest ponadprogramową zaletą.

Właściciel firmy jest cały czas w pracy. Nie powinno to dziwić, jak przeanalizujemy, jak dużo ma do zrobienia

zegar
Autor: Calvado
Źródło: Calvado
O jakich sprawach musi pamiętać normalny przedsiębiorca? To pytanie na początku jest w stanie przerazić, bo dostrzec można pełno obrazów, zaś każdy jest coraz bardziej niepokojący. By jednakże nie wpadać w skrajności i zbyt złowrogi humor warto rozdzielić te sprawy i ocenić, jakie są bardziej, a które mniej istotne. Tak więc nie tracąc czasu na zbędne i mało istotne sprawy, trzeba przyznać, że najbardziej istotne są podatki, zatrudnieni pracownicy, klienci i różnorodnego rodzaju pozwolenia.

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k - kogo dotyczy?

dokumenty z długopisem
Autor: 24oranges.nl
Źródło: http://www.flickr.com
Deklarację VAT-7K składają drobni podatnicy zobowiązani do składania deklaracji VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, lub 3 ustawy. Są to mali przedsiębiorcy, u jakich cena obrotów nie przewyższyła w zeszłym roku podatkowym wyrażonej w złotych wielkości która odpowiada równowartości 1 200 000 euro.

Złomowanie pojazdów – w jaki sposób je dziś sprawnie przeprowadzić zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi?

Złomowisko samochodowe
Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Stare, niepotrzebne samochody to duży kłopot dla ich właścicieli, którzy czasem nie wiedzą jak je wykorzystać. Tego rodzaju samochodów bowiem nikt nie chce kupić. Konieczne jest ich złomowanie. Jak jednak można je dziś przeprowadzić, by procedura była zgodna z obowiązującymi przepisami? Co najważniejsze należy wybrać określoną stację, która oferuje złomowanie samochodów Warszawa.