Syndicate content

zima

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/wktp.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

W jaki sposób dostosować swoje auto przed zimą, by zmniejszyć skutki tej niekorzystnej zimowej pogody?

samochód
Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
Jak co roku każdy kierowca musi zmierzyć się z nieprzyjemną zimową aurą za oknem. Chyba każdy, kto ma swój samochód już przyzwyczaił się do tego, że jakoś trzeba przetrwać ten trudny czas i mieć dużo cierpliwości choćby ze względu na warunki na drogach. Od tego jak przygotujemy nasz samochód na ten zimowy czas zależy sporo. W jaki sposób zatem przygotować auto na niesprzyjającą pogodę? Przede wszystkim należy zacząć od kół, to może być dla niektórych sprawa oczywista, natomiast trzeba koniecznie zobaczyć w jakim stanie jest ogumienie.

Opony na lato i zimę – informacje dla zainteresowanych

wymiana opon
Autor: Bill Abbott
Źródło: http://www.flickr.com
„Zima znowu zaskoczyła drogowców” narzekają rok rocznie mieszkańcy Polski, jednak coraz częściej zima zaskakuje nie speców od utrzymania nawierzchni a samych jeżdżących samochodami. Potężne zimy należą już do przeszłości, jednak minusowa temperatura i śliska nawierzchnia wciąż są przyczyną wielu wypadków. Podczas zmieniających się warunków atmosferycznych jedną z najistotniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Kierowco, pamiętaj o wymianie opon!

opona w czerwonym samochodzie
Autor: Schen
Źródło: http://www.flickr.com
Po czym poznać, że idzie zima? Wydawać by się mogło, że po oponach rodzimych kierowców. Nic bardziej mylnego. „Zimówki” w czerwcu są niemniej popularne od tych w styczniu. Cóż, kierowcy nadal nie rozumieją jak duże znaczenie w bezpieczeństwie odgrywają opony. W Polsce oferują swoje produkty wszyscy liczący się w branży producenci. Jednym z nich jest firma Kleber.

Odpowiednie opony letnie i zimowe

Opony samochodowe
Źródło: www.interopony.pl


Opony występują w różnych rodzajach zależnie od zastosowania. Jasne jest, że innego rodzaju ogumienie stosuje się do zwykłych osobowych aut, a inne do ciężarówek. Całkowicie odrębną grupę natomiast tworzą opony specjalnego zastosowania, wykorzystywane przykładowo w maszynach rolniczych. Kombajn czy ciągnik musi bowiem mieć warunki do działania na kłopotliwym i zróżnicowanym terenie i te warunki muszą mu zapewniać w pierwszej kolejności opony. W kontekście jednak ogumienia zwykłego auta osobowego także można rozróżnić kilka typów. Niezależnie od typu ogumienia najważniejszy jest jej stan. Wszelkie odmiany wymagają co jakiś czas zupełnej wymiany. Podczas jazdy samochodem bowiem ogumienie ulega zużyciu szybciej, niż wielu ludzi sądzi.

Sprężyny śrubowe – sprawdź zawieszenie

Części samochodowe
Polskie drogi nie pomagają autom. Szczególnie w zimie zawieszenie narażone jest na korozje. Przed zimą najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samochodu – warto wtedy zmienić sprężyny. W jakich sytuacjach zbadać stan zawieszenia?

Dobre ogumienie podstawą bezpieczeństwa

zima
Nadchodzą mroźne dni, dlatego trzeba przygotować auto na złe warunki na polskich drogach. Opony zimowe to konieczna sprawa, zwłaszcza jeżeli mieszkasz w południowych obszarach naszego kraju, gdzie burze śnieżne często mocno przeszkadzają w prawidłowym ruchu samochodowym. Spójrzmy prawdzie w oczy: w miesiącach zimowych każdego dnia na krajowych jezdniach zdarzają się wypadki. Najgorsze z nich niosą ze sobą ofiary śmiertelne.