Oferty pomocy z Urzędu Pracy w Wejherowie

Z każdym nowym rokiem przybywa zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla powiatu wejherowskiego, w którym znajduje się nieduża ilość przedsiębiorstw, poziom bezrobocia może być niepokojący. Powiatowy Urząd Pracy zapewnia różne formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z owej pomocy skorzystało w zeszłym roku około 800 chętnych. Jednak to tylko jedna z ofert pomocy z Urzędu Pracy.

Continue reading

Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zaobserwować trudną sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko niektóre są w stanie pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

Continue reading

Czy kiedykolwiek nastąpi poprawa na rynku pracy w Koszalinie?

Polacy dokonują inwazji na Powiatowe Urzędy Pracy. Są miasta, gdzie sytuacja na rynku nie napawa optymizmem, jednak stopniowo zaczyna się poprawiać. Koszalin np. posiada Specjalną Strefę Ekonomiczną, która umożliwia inwestorom idealne możliwości do prowadzenia działalności gospodarczej, i już od ponad 10 lat jest w stanie ofiarować zatrudnienie sporej liczbie osób.

Continue reading

Aktualności z Wejherowa

Z każdym nowym rokiem przybywa bezrobotnych. Dla regionu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi niewiele zakładów pracy, poziom bezrobocia może budzić obawy. Powiatowy Urząd Pracy przygotowuje różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało W 2013 roku około 800 osób. Jednak to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Continue reading

Praca w Wałbrzychu

Mimo, że od rozpoczęcia roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmalało o kilka procent, nadal pozostaje najwyższe w kraju. Miasto od lat prowadzi walkę z bezrobociem, które spowodowała likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu polepszenia beznadziejnej sytuacji na tamtejszym rynku pracy, władze utworzyły w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Continue reading

Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zauważyć niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko wybrane regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości dochodzą z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Continue reading

Aktualności z Wejherowa

Z roku na rok zwiększa się ilość bezrobotnych. Dla regionu wejherowskiego, w którym znajduje się nieduża ilość firm, poziom bezrobocia może budzić obawy. Powiatowy Urząd Pracy zapewnia wszelakie formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako bezrobotne. Jedną z nich są np. szkolenia zawodowe. Z tej formy pomocy skorzystało w zeszłym roku prawie 800 chętnych. Jednak to nie jedyna oferta pomocy z Urzędu Pracy.

Continue reading

Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zaobserwować trudną sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co tylko wybrane regiony Polski są w stanie pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści przychodzą z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Continue reading

Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Już dłuższy czas możemy zauważyć pełną napięcia sytuację na rynku pracy. Niestety, w chwili obecnej tylko wybrane regiony Polski mogą pochwalić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby ściągnąć do Żywca nowych inwestorów?

Continue reading

Rynek pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zauważyć niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko niektóre są w stanie pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści dochodzą z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

Continue reading