Zdobądź informacje, jakie przepisy oraz prawa obowiązują cię przy prowadzeniu zakładu, by odpowiednio zająć się swym przedsiębiorstwem

Prowadzenie swojej działalności gospodarczej to bardzo poważne przedsięwzięcie, jakie wymaga od zarządzającego wielkiej rozwagi oraz zmusza do przestrzegania wielu przepisów. Chociaż może się zdawać, że prowadzenie swojego przedsiębiorstwa jest łatwe i przyjemne, mogą się na to zdecydować tylko osoby odpowiedzialne. Trzeba mieć świadomość, jakie udogodnienia i obowiązki obowiązują przedsiębiorców.

Continue reading

Jakie problemy mogą mieć działy kadr i księgowości w firmach z powodu szybko zmieniających się przepisów

Prowadząc sprawy księgowe i kadrowe w firmie należy pamiętać o wielu istotnych rzeczach. Niestety przepisy w naszym kraju są skomplikowane i trudne, co może potwierdzić każdy, kto miał kiedykolwiek potrzebę wyjaśnienia jakiś spraw w takim obszarze. Dodatkowo utrudnienie stanowi to, że bardzo często będą się one zmieniać, więc należy systematycznie śledzić, co też nasi rządzący wymyślą. A wymyślają naprawdę dużo, nie ma praktycznie miesiąca żeby coś się w jakimś obszarze nie zmieniało.

Continue reading

Przed zdecydowaniem o wybraniu warsztatów, powinno się przeprowadzić analizę potrzeb w tym temacie

Szkoleniem można określić każdą formę rozwijania pracownika, której celem jest podniesienie poziomu jego kompetencji potrzebnych do realizowania zadań na jego obecnym, albo też przyszłym stanowisku pracy. Wiele etapów związanych z organizacją i przeprowadzaniem postępowania przetargowego, do tego nierzadko zmieniające się zagadnienia oraz zmieniające się orzecznictwa KIO, wymaga ciągłego pogłębiania i uaktualniania zdobytej praktyki.

Continue reading

Właściciel danego przedsiębiorstwa jest całą dobę w pracy. Nie dziwi to, jak zobaczymy, jak wiele musi zrobić

O czym powinien pamiętać typowy przedsiębiorca? To pytanie na początku jest w stanie przerazić, ponieważ widzimy pełno obrazów, zaś każdy jest coraz bardziej niepokojący. Ażeby jednakowoż nie wpadać w skrajności i zbyt złowrogi humor powinniśmy rozdzielić te sprawy i ocenić, które są bardziej, a jakie mniej ważne. Tak więc nie tracąc czasu na zbędne oraz niezbyt ważne sprawy, musimy przyznać, iż najbardziej istotne są podatki, zatrudnieni pracownicy, klienci i różnorodnego typu pozwolenia.

Continue reading

W jaki sposób angażować załogę zarządzającą w przedsiębiorstwie

Zarządzanie przedsiębiorstwem nie jest łatwym zadaniem, wymaga fachowej wiedzy jak też praktyki z zakresu zarządzania, ekonomii i logistyki. Jednostka zajmująca stanowisko kierownicze powinna również posiadać zdolności przywódcze oraz organizacyjne. Studenci ekonomii na pierwszym roku dowiadują się, że znakomity manager może kierować każdym przedsiębiorstwem. Jest to prawda, acz rzecz jasna znajomość specyfiki zakładu, którym ma się kierować jest ponadprogramową zaletą.

Continue reading

Otwierając przedsiębiorstwo o niektórych rzeczach po prostu powinieneś się dowiedzieć, jeśli masz wątpliwości, poczytaj w witrynie internetowej Zus-u

Posiadanie własnej firmy to konieczność zapoznania się z wieloma ustawami, pamiętania o kluczowych terminach i składkach, bez tego po prostu nie sposób funkcjonować.

Continue reading

Czy opłaca się zakładać własną firmę? O jakich rzeczach należy wiedzieć? Z jakimi trudnościami musimy się liczyć?

Wiele ludzi marzy o zarejestrowaniu swojej firmy, ale nie ma odwagi, by to uczynić. A pytanie najważniejsze przecież brzmi, czy faktycznie jest to tak ciężkie oraz skomplikowane? Czy może się nie udać? Jakie są podstawowe obowiązki właściciela firmy? Te oraz inne pytania są bardzo istotne, by wszystko odbyło się jak najlepiej i nie było niepotrzebnych komplikacji.

Continue reading

Poznawaj bieżące przepisy, by wiedzieć, jak postępować w określonych przypadkach tyczących własnej firmy

Właściciele firm, którzy chcą odnieść sukces na arenie biznesu, a przy tym postępować zgodnie z obowiązującymi zasadami, powinni cały czas podnosić swoją wiedzę i trzymać rękę na pulsie w zakresie przemieniających się ustaw oraz ustaleń. Trzeba obserwować zmiany zachodzące w ustawach, bowiem przynosi to mnóstwo korzyści, a w niektórych sytuacjach pomaga także uniknąć kłopotów.

Continue reading

Kodeks pracy – co należy wiedzieć, podpisując umowę o pracę?

Zarówno pracownicy, jak i ci, którzy zatrudniają posiadają pewne obowiązki, które wynikają z obowiązującego w Polsce kodeksu pracy. Każdy pracownik, który jest zatrudniony na umowę o pracę ma ustalony czas pracy. Aktualnie jest to osiem godzin dziennie, co daje czterdzieści godzin przez cały tydzień. Jeśli wynikających z kodeksu ośmiu godzinach pracownik musi nadal być obecna w pracy, powstają nadgodziny.

Continue reading

Bez czego nie możemy obejść się w innowacyjnym przedsiębiorstwie?

W każdym rozwijającym się biznesie,prędzej czy wolniej występuje problem ze stale nowymi przedmiotami. Kupujemy nowe wyposażenie biurowe na przykład szafki czy fotele dla nowych klientów i ni stąd ni zowąd zdajemy sobie sprawę, że przedmioty wyposażenia– używane piętrzą się w nieskończoność a my nie bardzo zdajemy sobie sprawę z tego, co z tym fantem zrobić.

Continue reading

Odpowiednie porady ekonomiczne są niezwykle cenne. Jak jednakże wybrać rzeczywiście profesjonalnych doradców?

Są tego typu informacje, jest taki typ wiedzy bez jakiej ciężko działać. Nie chodzi o jakieś mądrości, jakie przekazuje się z dziada pradziada, gdyż są one zbyt ograniczone do właściwego rodzinnego kręgu. Bardziej rzecz odnosi się do pewnych porad, które sprawdzają się niezmiennie, nie jest ważne, czy mamy najzwyklejsze problemy urzędowe czy prowadzimy własną działalność. Porady ekonomiczne i księgowość to dziedziny, jakie przydają się na każdym kroku, w różnorodnych okresach naszego życia.

Continue reading

Przywłaszczenie praw autorskich czy znaku towarowego jest istotnym wykroczeniem, ponieważ jest zabezpieczone ustawami prawnymi

Pewnie każdy z nas spotkał się bądź słyszał o nieuczciwej konkurencji czy też kradzieży nazw popularnych oraz renomowanych marek czy przedsiębiorstw. Niestety nieuczciwość zdarza się często. Wobec tego należy upewnić się czy dana rzecz popularnych i znakomitych firm którą chcemy nabyć nie jest podróbką.

Continue reading

Rozliczanie firmy z minimalnymi wydatkami – praktyczne

W XXI wieku wielu właścicieli poszukuje oszczędności w firmie. Niestety często kończy się to zdecydowanie większymi kosztami, a budżet nie jest nieskończony. Zanim jednak zamówimy firmę i w urzędzie, zobaczmy jakie mamy formy prawne prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Czy damy radę sobie z księgowością?

Continue reading

Inwentaryzacja środków trwałych

Podstawą prawną, jeżeli chodzi o reguły, jakimi kieruje się inwentaryzacja środków trwałych, jest art. 26 ustawy o rachunkowości. Na podstawie tego artykułu określone są różne reguły, które obejmują dziedzinę taką jak rachunkowość. Inwentaryzacja prowadzona jest w ostatni dzień w każdym roku obrotowym. Biorąc pod uwagę tajemniczo brzmiące środki trwałe, mamy związek z inwentaryzacją w drodze spisu z natury. Innym przypadkiem są środki trwałe, które mają utrudniony dostęp.

Continue reading

W jaki sposób skutecznie założyć własną działalność gospodarczą – tajniki samozatrudnienia i innych form

Niektóre sprawy związane z finansami potrafią przyprawić każdego o konfuzję. Zwłaszcza przy prowadzeniu swojej firmy niektóre przepisy wydają się dosyć zawiłe i tajemnicze – nie każdy przykładowo ma świadomość, jak założyć firmę jednoosobową. Chociaż jest to wspaniały sposób na uzyskanie dużej niezależności , a także okazja na otrzymanie znakomitych zarobków, samozatrudnienie wymaga odpowiedniej cierpliwości oraz doskonałego rozeznania na rynku – bez wątpienia najbezpieczniej wybrać rodzaj działalności z głową, po upewnieniu się, że na dany produkt albo usługę jest spore zapotrzebowanie ze strony możliwych klientów.

Continue reading

Złomowanie aut – jakim sposobem je współcześnie sprawnie przeprowadzić zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi?

Stare, nieprzydatne samochody to duży kłopot dla ich właścicieli, którzy często nie wiedzą jak je wykorzystać. Takich samochodów bowiem nikt nie chce kupić. Konieczne jest ich złomowanie. Jak jednak można je dzisiaj przeprowadzić, by procedura była zgodna z aktualnymi przepisami? W pierwszej kolejności należy wybrać określoną stację, która proponuje złomowanie samochodów Warszawa.

Continue reading

auditing energetyczny, ohsas 18001

W licznych przedsiębiorstwach, instytucjach, urzędach wykonywane są audyty. Czasem mylone są z kontrolą. Jednakże istotna różnica polega na tym, że inspekcja ma pokazać popełnione zaniedbania i konkretnie wskazać osobę winną.
Wnioski pokontrolne sporządzone są, żeby przedstawić je w sądzie.

Continue reading

Gdyby w Polsce nie byłoby jakichkolwiek przepisów, to prawdopodobnie każdy by działał w taki sposób jaki mu się najbardziej podoba.

W rzeczy samej każdy narzeka na wszystkie wytyczne ujęte w każdej ustawie. Faktycznie, wiele z takich paragrafów jest najzwyczajniej w świecie trudna do zrozumienia. Dlatego też osoby, które mają umiejętność w wyszukiwaniu różnych patentów mogą w kwestii przepisów czuć się lekko zagubione. Przecież nie bardzo wiedzą jak zastrzec znak towarowy, albo uznać własny wynalazek za patent.

Continue reading

Obowiązkowe złożenie deklaracji vat 7k – kogo dotyczy?

Oświadczenie VAT-7K składają drobni podatnicy obowiązani do złożenia zeznań VAT 7k za okresy kwartalne, zgodnie z art.99 ust. 2, lub 3 ustawy. Są to mali przedsiębiorcy, u jakich wartość obrotów nie przerosła w ostatnim roku podatkowym okazanej w złotych wielkości która odpowiada równowartości 1 200 000 euro.

Continue reading